Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Festiwal Dialogu Czterech Kultur

(2)
2008-08-24 16:47 | fd4k
Festiwal Dialogu Czterech Kultur 2008 trwa od 5 do 12 września. W jego programie znajduje się ponad pięćdziesiąt wydarzeń organizowanych na terenie całego miasta: spektakle, koncerty, wystawy, projekcje, dyskusje, performance, promocje książek, spotkania.

Festiwal ten jest najważniejszym w Łodzi wielodyscyplinarnym przeglądem sztuki. W jego głównym nurcie prezentowane są osiągnięcia współczesnych artystów wywodzących się z kultur związanych niegdyś z Łodzią (Polacy, Niemcy, Żydzi, Rosjanie) – pozostałe wydarzenia Festiwalu ukazują najciekawsze zjawiska w sztuce światowej. Jednym z zadań Festiwalu jest wspieranie twórczości łódzkich artystów oraz popularyzacja ich dokonań.

Od pierwszej edycji (2002) Festiwal Dialogu Czterech Kultur był szeroko komentowanym wydarzeniem, organizowanym we współpracy z najważniejszymi mediami ogólnopolskimi. Przyczynił się on do prezentacji Łodzi w Polsce i Europie, pomagał także mieszkańcom tego miasta odnajdywać tożsamość i historię miejsca, w którym żyją. Dziś jest prężną instytucją kulturalną, skupiającą wokół siebie szeroką grupę wiernych widzów.

www.4kultury.pl
www.myspace.com/4kultury