Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żarty się skończyły

(4)
Jak zminimalizować skutki kryzysu energetycznego, który nas niechybnie czeka w ciągu roku?
 • 2008-08-27 05:54 | adalbert

  Re: Tusk igra z ogniem...

  Tusk nie wszedł nawet w rolę rozgrywajacego, a zachowuje się jak trampkarz podający piłkę z autu dla bawiązych się Polską neokonserwatystów. Tylko co on ma wspólnego z tą formacją ? To tow.Kwasniewski wszedł na tą ścieszkę konfrontacji, a w las już weszli panowie Kaczyńscy , którzy okazali się bardzo niezręcznymi graczami na pozycji spalonej.
  Tusk wygrał wybory w opozycji do ich pomysłów, a teraz idzie ta samą ścieszką jak facet który zgubił drogę. Podpiera się tą samą "laską" w osobie min.Sikorskiego, który okazał się "laską" przechodnią z rąk do rąk, z partii do partii.
  Platforma wciąga Polskę w awantury zupełnie Polsce nie potrzebne, bo nikt jej nie groził. Kryzys energetyczny i ekonomiczny będzie na zamówienie Platformy.
 • 2008-08-27 10:00 | adamo33

  Re: Żarty się skończyły

  Nic dodać, nic ująć.
  Ja się zastanawiam co takiego musi się wydarzyć, aby energetyką wreszcie zajęły się nasze władze. Moim zdaniem, efektem kolejne blackoutu musiał by być jakiś poważny wypadek. I to z ofiarami śmiertelnymi. Wiem, że brzmi to strasznie, ale dopiero po czymś takim nasze władze mają zwyczaj reagować. Przy czym obawiam, że i tak sprawa po jakimś czasie rozeszła by się po kościach. Na początku byłby szum, konferencje prasowe, ogłaszanie planów naprawy itd., a potem zapadła by cisza.
  Wg mnie problem z modernizacją energetyki wynika z dwóch czynników. Po pierwsze jej wyniki nie są zbyt widowiskowe i nie muszą przynieść wzrostu wyników w sondażach. Po drugie - silna pozycja związków zawodowych w energetyce.
  Jeśli nie pojawi się rząd, ktory nie ogląda się na sondaże i nie boi związków, to raczej nic w tym temacie się nie zmieni. Chyba, żebym się mylił.
 • 2008-08-28 13:25 | James Rush

  Politika rzadu jest po prostu idiotyczna. Tusk obiecal poprawe stosunkow z Rosja. Stusunki sie pogorszyly. Gdzie Polska kupi energie w przyszlosci jezeli nie od Rosji? Czy Ameryka zagwarantowala dostawy energii w zamian za tarcze? Ten rzad nie potrafi planowac. Juz za rok lub dwa katastrofa energetyczna jest realnoscia.
 • 2008-08-30 17:19 | kerel

  Re: Żarty się skończyły

  ".....Jak zminimalizować skutki kryzysu energetycznego, który nas niechybnie czeka w ciągu roku?...."
  Jak to jak? Zbudować tarczę antyrakietową