Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Biliony na broń

(2)
Jak zakłada przyjęty przez rząd w Moskwie projekt budżetu na lata 2009-2011, już w roku 2009 nastąpi wzrost wydatków na obronę o 23 proc., a w zakresie bezpieczeństwa narodowego środki będą większe o ponad 30 proc.
 • 2008-08-27 09:06 | directore

  Re: Biliony na broń

  200 mld na 10 lat jak na stosunki polskie to wielkie pieniądze, ale w porównaniu z USA to raczej nie wiele, jeden program nowego myśliwca Joint Strike Fighter będzie kosztował podatnika amerykańskeigo więcej, 250mld w podobnym okresie.

  W całości programy dozbrojenia w USA to obecnie okolo 1600mld USD z czego 800mld już wydano z dalszymi 800 mld do wydania. Patrz raport GAO:

  http://www.gao.gov/new.items/d08467sp.pdf

  Także przepaść pomiędzy USA i Rosją będzie się dalej ostro pogarszała na grubą niekorzyść tej ostatnej.

  Do autorki dane z głownch krajów EU i Chin w tym opracowaniu powinny też się znaleśc dla całości obrazu, mi się ich nie chce szukać
 • 2008-09-07 22:09 | TH

  Re: Biliony na broń

  Hey przeciwna strona - USA wydaje 600 miliardow U$ rocznie
  na zbrojenia+armie czyli wiecej niz wszyscy inni zuzamen do kupy !!!

  Rosja (i wszyscy inni) w porownaniu z tym sa po prostu
  "niedozbrojeni".

  Niestety szykowanie sie do wojny "przeciw wszystkim" sklania
  wszystkich innych do wiekszych jeszcze wydatkow na te tak niedobre cele.