Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

AKCJA CZYTAM-PISZĘ – warsztaty dla młodzieży z Warszawy już od końca września

(1)
2008-09-05 22:46 | gryzak
Fundacja Otwarty Kod Kultury (http://fundacja.czasopism.pl/) zaprasza studentów oraz licealistów (od 18. roku życia) z Warszawy i jej okolic do udziału w Akcji Czytam-Piszę. Od 24 września do połowy grudnia przeprowadzimy cykl bezpłatnych warsztatów dla wybranej grupy osób oraz serię otwartych dla publiczności spotkań z redakcjami czasopism literackich.
Zajęcia odbędą się w trzech modułach tematycznych:
1. Recenzja – od tego zaczynamy.
2. Jak pisać o literaturze pop? (będzie m.in. o kryminale i fantastyce).
3. Rozmowa jest możliwa – wywiady z wysokiej półki.
W sumie 9 intensywnych zajęć warsztatowych oraz 6 spotkań otwartych, a wszystko to
w warszawskiej kluboksięgarni Serenissima (http://www.serenissima.pl/, ul. Chmielna 16/2).
Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży zainteresowanej pisaniem o współczesnej literaturze oraz chcącej poznać świat czasopism kulturalnych. Na stronie www Akcji będą
na bieżąco zamieszczane teksty uczestników, powstałe w wyniku spotkań. Na koniec wydamy dyplomy potwierdzające udział w zajęciach.
Jeśli chcesz pod opieką profesjonalistów oraz ludzi z pasją podchodzących do swojej pracy doskonalić dziennikarskie umiejętności, poszerzyć wiedzę na tematy związane z dzisiejszą literaturą oraz z czasopismami literackimi, zgłoś się do nas. Zaprosiliśmy do prowadzenia zajęć znakomitych redaktorów, dziennikarzy, krytyków literackich i wykładowców akademickich.
Liczba miejsc jest ograniczona – warunkiem przyjęcia na warsztaty jest napisanie krótkiej
(i interesującej) pracy nt. *Moja ulubiona książka* (objętość min. 3,5 tys. znaków, max.
6 tys., format RTF) i przesłanie jej do 17 września na adres mailowy redakcja@witryna.czasopism.pl. Jako tytuł maila należy wpisać hasło: *Akcja Czytam-Piszę*, a oprócz tego do zgłoszenia dołączyć krótką informację o sobie, a więc: imię i nazwisko, data urodzenia, opis zainteresowań. Autorów najciekawszych wypowiedzi zaprosimy do udziału
w warsztatach.

Dodatkowe informacje:
Joanna Wojdowicz
koordynator Akcji
jw@czasopism.pl