Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rysopis wiecznego buntownika

(7)
To drugi po Romanie Polańskim polski reżyser, który na Zachodzie odniósł sukces, a później jego kariera legła w gruzach.
 • 2008-09-13 00:07 | adalbert

  Re: ale występował też w takich gniotach propagandowych...

  To jest zbiór lakierowanych pochwał , które nic nie mówią o latach które przelaciały temu panu na firmowaniu własną osobą takich gniotów propagandowych , że nie da się tego porównać do znanej w Polsce epoki w której chodził do szkoły.
  Obok Głowackiego to kolejny "malowany ptak" tylko wybierał gorsze role.
 • 2009-10-18 00:23 | smerf jagoda

  Re: Rysopis wiecznego buntownika

  W "Eastern Promises" Skolimowski nie gra mafiozo, tylko stryja głównej bohaterki!!!!!!!!!!!!
 • 2010-09-12 13:12 | ivo

  Re:Rysopis wiecznego buntownika

  Czarno-białe kadry w "Czterech nocach z Anną"? Przyznam, że nie pamiętam, chyba kupię sobie dvd, żeby odświeżyć pamięć, dobry pretekst, bo od kilku miesięcy nie mogę się zdecydować :)
 • 2010-09-12 16:20 | Adlabert

  Re:Ten "wieczny buntownik" grywał również w knotach

  Aby żyć , ten "wieczny buntownik" grywał również kompromitujące go role w propagandowych knotach. Czterdzieści lat minęło mu na bimbaniu, a teraz znowu buntownik ? Dziwne koleje losu artystów - emigrantów.
 • 2010-09-12 18:43 | Niedzwiedz polarny

  Re:Rysopis wiecznego buntownika

  Jerzego Skolimowskiego widzialem w filmie "White Nights" gdzie gral role agenta KGB. Wyjatkowo w tym filmie agent KGB byl inteligenty i dobrze ubrany. Skolimowski zagral te postac sugestywnie, przedstawiajac swoim dyskretnym aktorstwem metody instytucji, ktora agent reprezentowal. Glowne role w filmie "White Nights" grali Mikhail Baryshnikov, Gregory Hines, Jerzy Skolimowski, Helen Mirren, Isabella Rosellini i Geraldine Page. Jest to przyjemna dla oka historia bylego tancerza baletu w Moskwie, ktory wyemigrowal do Stanow Zjednoczonych i przypadkowo znalazl sie ponownie w komunistycznej Rosji.
 • 2010-09-14 14:41 | juzekzgur

  Skolimowski plus Barysznikow tańczacy pod Wysockiego

  to główne atuty "White Nights", też lubię, tylko niedźwiedziu, nie lengłidżuj tak Michaiła Nikołajewicza, bo ten Mikhail to brzmi jak UFO dla Polaka ;)
 • 2011-01-02 22:50 | Skuba

  Coś mi się nie podoba...

  ... a konkretnie informacja, że "nie dostał się na wybrany kierunek studiów z powodu pochodzenia społecznego". Mama radca kulturalny w Czechach a syn ma "złe pochodzenie"? Układy w warszawskim ZLP i łatwość wydania dwóch tomików poezji też coś mówią! bardziej mi pasuje do "bananowej młodzieży"... Inna rzecz, że Niewinni czarodzieje to film kultowy, wielki a inne też się liczą!
  Autor tekstu chyba słabo zorientowany w epoce i lubi schematy!