Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żeby materia wydała jęk

(1)
Dlaczego małe cząstki trzeba badać za pomocą wielkich urządzeń? Rozmowa z prof. Janem Nassalskim z Instytutu Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku i dr. hab. Leszkiem Zawiejskim z Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie.
  • 2008-09-13 07:53 | Mieczsilver

    Re: Żeby materia wydała jęk

    Powiązanie względnej teorii Einsteina z mechanika kwantową czeka na swojego odkrywcę.Ale może nawet i wążniejsze jest odkrycie jak funkcjonuje świadomość,aby dojść do przekonania,że ze wszystkich światów stworzonych przez człowieka prawdziwie najważniejszym jest świat postulatów etycznych.To nie tylko w warunkach ziemskich,ale wszędzie tam,gdzie powstało życie,a wraz nim przecież powstają i wartości.Wydaje się być na rzeczy,aby powstała hierarchia ważności spraw wynikających z poznawania praw stworzenia i natury przy sięgania do archiwum nie tylko kopalni Ziemi /jak to ponadczasowo zauważył Norwid/ ,ale i archiwum Wszechświata.