Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polityka i sprawiedliwość

(5)
Pytanie, jak karać polityków nieuczciwych, interesownych niekompetentnych i nieodpowiedzialnych wisi nad nami od lat. Ale po doświadczeniach poprzedniej kadencji nabrało ­szczególnego znaczenia.
 • 2008-09-16 08:45 | Irlandina

  Re: Polityka i sprawiedliwość

  hi ,hi jaka sonda .Lubie was czytac. :-dddd
 • 2008-09-17 01:28 | karul

  jeszcze raz autor

  pokazal, ze ma analityczny umysl a do tego lekkie pioro, ktorym zgrabnie porusza sie w skomplikowanej materii. artykul przyjemny i pozyteczny.

  a co do odpowiedzialnosci politykow, wystarcza wybory i normalne sady, jesli tylko te wybija sie na niezaleznosc.
 • 2008-09-17 03:35 | Danka

  Re: Politycy i kler są bezkarni od lat ...

  Te dwie grupy karierowiczów , politycy i kler, których praca jest lżejsza od snu , a odpowiedzialność żadna są nieformalnym związkiem cyników, którzy nie wierzą w to co robią. Nabierają ludzi na plewy, a sami nie reprezentują wymaganego w służbie publicznej odpowiedniego poziomu moralnego .
  Intelektualnie też są cieniutcy , co widać codziennie w TV. Sprawa Tarczy i argumentów jakie użyto kompromituje ich doszczętnie. Okazuje się , że kler też nie zabiera w tej sprawie głosu, co tylko potwierdza podejrzenia , że oni sprawę narodową i etos solidarności mają w głębokim poważaniu. Wasalizm był zawsze ich metodą przetrwania.
  Byle wygodnie żyć , nażreć się kilka razy dziennie i nie martwić się o pracę w nowej bezwzględnej rzeczywistości orwellowskiego folwarku. Politycy i kler to bliźniacy.
  Politycy i kler to pijawki.
 • 2008-09-17 15:41 | Romero

  Re: Polityka i sprawiedliwość

  W wielu krajach Europy politycy są nudni. Paradoksalnie - to może być ulga, że głównie nudni. W Polsce trudno zauważyć, żeby politycy byli nudni. Bowiem nudę przebijają prostactwem, chamstwem, wulgarnością. w róznych proporcjach. zawsze - poza grupą liczoną metodą przedszkolną - na palcach - są drastycznie niekompetentni. W dodatku - są bezkarni. nawet odwołani przez wyborców z parlamentu - wracają ciągle, uporczywie tylnymi drzwiami w coraz to nowych dresach. Tzw. "merytoryczne" wypowiedzi większości z nich obrażają nie tylko moją wiedzę fachową, zawodową, ale także są sprzeczne z popularną wiedzą encyklopedyczną, dostępną technicznie i intelektualnie gimnazjalistom, a często też początkującym uczniom podstawówek.
  Od lat "grozi się" szczególnym szkodnikom Trybunałem Stanu. Nic z tego nie wynika. Swego czasu K. Mikke zapowiedział w sejmie, że jeśli J. Oleksy nie okaże się "ruskim agentem" to powinny polecieć głowy. nie poleciały. Oleksy okazał się niewinny zarzucanej mu zbrodni, ale nie było nikogo chętnego ,żeby go publicznie przeprosić, jak publicznie go pomówiono. Zrobił to jeden honorowy czlowiek - Aleksander Małachowski. Buczano na niego za to. Dziś nie ma go już wśród żywych. czy także honor opuścił ten nadwiślański padół?? Moja diagnoza brzmi - tak! Buczenie, trąbienie, tupanie - to polska muzyka. wykonywana w miejscach publicznych. Partie perkuzyjne wykonują buciory. Partie fletów - gazrurki. aqkceny marakasów wypukują brudne łapy. Zamiast Rostropowicza - grają chóry toruńskie, zamiast Marrinera na dyrugenckim podium - niskorosły tropiciel na wózku akumulatorowym.
  Może wyborcy powinni masowo traktować jajkami nadwiślańskich polityków - jak Kurskiego w Gdańsku. chociaż to tylko dekoracja czoła i marynarki, jednak czują, że nie są to laurowe liście. Konsekwencja może tu dużo zdziałać.
 • 2008-09-22 15:10 | Wiśnia

  Re: Polityka i sprawiedliwość

  Na te bolączki pomóc mogą JOW.

  IV Marsz o JOW
  Warszawa, Pl. Zamkowy - 11. października 2008, godz. 11.