Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fannie i Freddie pod parasolem

(2)
Rząd USA wprowadził zarząd komisaryczny (w praktyce ­nacjonalizację) dwóch gigantycznych instytucji finansowych. Po Ameryce nikt by się tego nie spodziewał.
 • 2008-09-17 13:43 | kate

  Re: Fannie i Freddie pod parasolem

  No coz, co na to Amerykanie i inni widzacy w wolnym rynku panaceum?

  W tym wypadku winni sa bankierzy, bo ogromne bonusy dostawali za duze zyski bankow - a te sa mozliwe, kiedy podejmuje sie duze ryzyko. Jak widac, bankierzy odpowiadaja (czytaj - zarabiaja) tylko za zyski. Za straty (ktore sa przeciez wynikiem decyzji konkretnych osob), odpowiedza/zaplaca wszyscy obywatele, natomiast ci, ktorzy sa za to odpowiedzialni, nie odpowiadaja za straty, no i juz zgarneli swoje bonusy. Teraz z nich korzystaja, kupujac za bezcen tanie nieruchomosci - bo przeciez w koncu ceny nieruchomosci zaczna rosnac.
 • 2008-09-19 07:49 | Mieczsilver

  Re: Fannie i Freddie pod parasolem

  Wolny rynek?! kolejna utopia,na której można było zbijać kapitał i polityczny i finansowy.Ale jak się okazało do czasu wyjaśnienie,że szkoła biznesu nie może być górą nad szkołą ekonomii.PRAWDA,a nie KŁAMSTWO ma być czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.Postać McCaina jest o tyle interesująca,że ma odwagę zacząć od korupcji wewnątrz własnej partii.To dobry przykład dla naszych rodzimych politycznych szulerów!!!