Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Narodowa czytelnia teczek

(2)
Dziś po raz kolejny, za sprawą deklaracji PO, wraca temat powszechnej jawności archiwum IPN. Kto i do czego dziś tam zagląda?
  • 2008-09-19 07:37 | Mieczsilver

    Re: Narodowa czytelnia teczek

    Należę do tych,którzy od zarania pukali do wrót tej instytucji aby swoją ułożoną listę osób niepraworządnie działających skonfrontować z aktami tajnego państwa partii,która miała patent na mądrość i sposób na zachowanie władzy.Przecież to państwo reżyserowało nie tylko ludzkie życiorysy,ale przestępstwa,a nawet i zbrodnie.Przed Obywatelami dostęp do tej wiedzy został zamknięty na podstawie traktatu okrągłostołowego.Dzięki temu mogła być wykreowana antyobywatelska ustawa zasadnicza,która stworzyła pogodę dla politycznego szulerstwa i korupcji.Tak powstał zamknięty krąg wzajemnego oszukiwania się na zasadzie,że kłamstwo jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.Moja przyjażn z poetycką twórczością Norwida pozwala mi stwierdzić jak ten człowiek mógł tak ponadczasowo myśleć dobrze rozumiejąc co to jest naród i społeczeństwo.
  • 2008-09-20 10:46 | Marek Wnuk

    Re: Narodowa czytelnia teczek

    Ten nieszczesny IPN jest niepotrzebna organizacja ktora powinna byc rozwiazana.