Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Z małpą na głowie

(5)
Żenujące, niestosowne, niemodne, czyli obciachowe może być w zasadzie wszystko: od potocznego zachowania po utwór artystyczny. Obciachowym można być nieświadomie, ale też z premedytacją wykorzystywać kicz do gier z odbiorcą.
 • 2008-09-20 04:43 | gfd

  Re: Z małpą na głowie

  Królem obciachu jest Polityka która zatrudniła Wojewódzkiego. Kończę z kupowaniem Polityki zamienijącej się w Pudelka
 • 2008-09-20 12:21 | lolo#

  I tak trzymaj! Jesli komentarzem do artykułu jest to co napisałeś to w rzeczy samej nie powinienes trudzic się z czytaniem Polityki. Przestaw się na Nasz Dziennik lub coś innego o podbnym klimacie. Artykuły są tam poważne, zważające na impoterabilia, głeboko "patriotyczne", emenujące wrażliwością patryiotyczną duszy prawdziwego polaka i takie tam inne ciekawostki.
 • 2008-09-20 20:12 | Zośka PP

  "gfd" zareagował spontanicznie. Też tak chciałem, bo obrzydza mnie K.Wojewódzki ! Za to "lolo#' wali prymitywnie, prymitywnym jadem !
 • 2008-09-20 22:53 | nitiytdcgf

  Re: Z małpą na głowie

  no ja tez tak uwazam. że tam gdzie Wojewódzki tam dno. Też przestane tak jak kolega kupować Politykę.
 • 2008-09-21 23:24 | jacek czarnecki

  obciach obciachowi nierówny

  szanowny panie redaktorze

  o ile pamiętam spiewana przez młodzież pieśń "kiedy polska da nam rozkaz" to końcówka brzmi "...socjalizmu bronić bram" a nie "baz". warto sprawdzić:-)

  boney m był w tych czasach hitem a nie obciachem - i mówię to nie jako miłośnik afrika simon czy boney czy abby bo akurat byłem fanatykiem acdc i jethro tull, ale po prostu tak było.
  byc może w jakiś środowiskach mówiono o tym obciach - sam pamiętam że mówiono np afryk siemion, ale jeśli mówimy o kulturze obciachu to pamiętajmy że trzeba raczej brać pod uwagę to co było obciachem dla większości - czyli np "chabry z poligonu" itp lub nasze próby boys bandowe choć te miały swoich zwolenników.

  Pisze pan o topie młodzieżowego gustu w latach 80.
  ale przecież wtedy opole i sopot wyznaczały trendy dla wszystkich dyskotek i wiejskich zabaw. jarocin to była impreza dla młodzieży "zakręconej". czy w związku z tym czytelnik
  ( znow nie piszę o sobie) ma rozumieć, że jeśli uwielbiał samantę fox jak miliony jego rówieśników to był obciachowcem? coś tu chyba jest nie w porządku.
  podobnie z fryzurami na małpę (czyli gorgonia) i wąsami - cała polska to nosiła - czyli cała polska była obciachowa a ci ostrzyżeni inaczej nie?
  patrząc na problem obciachu w ten sposób, można wysnuć teorię że to relatywnie niewielkie subkultury decydują o tym, że reszta narodu jest albo nie jest obciachowcami.
  bo gdy ja słuchałem zembatego i cohena - to znakomita większość moich kolegów była popersami albo depeszowcami.
  w moim środowisku obciachem było znać herberta i karela kryla.
  turecki sweter wąsy i fryzura na małpę w fabryce w której pracowałem były oznaką dobrego gustu.
  pozdrawiam jacek czarnecki