Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Humanista i Internet? Spotkanie pt. WITRYNA CZASOPISM.PL w ramach Akcji Czytam - Piszę

(1)
2008-09-20 16:41 | gryzak
Humanista i Internet? Dzisiaj nikogo nie dziwi takie zestawienie. To niemal nierozłączna para. Ale w 1999 roku, kiedy rodził się wortal Witryna Czasopism.pl, wielu redaktorów czasopism kulturalnych sądziło, że nigdy nie opanuje nowego medium. Czasopismo w Internecie wydawało się nierealną ideą paru zapaleńców zafascynowanych nowymi technologiami. O tym, czy udało się zinformatyzować czasopiśmienniczą przestrzeń kultury, jak się robi cyberkulturę dziś i co nam może przynieść przyszłość, opowiemy podczas spotkania z Witryną Czasopism.pl.

Zapraszamy na spotkanie pt. WITRYNA CZASOPISM.PL, które odbędzie się w ramach Akcji Czytam - Piszę (http://akcja.czytam.pisze/) już 24 września (środa), o godz. 18.00, kluboksięgarnia Serenissima (http://www.serenissima.pl/chmielna/), ul. Chmielna 16/2, w Warszawie.
Goście: Konrad C. Kęder, Agnieszka Kozłowska.

Goście:

Konrad C. Kęder - (ur. 1965) redaktor naczelny kwartalnika literackiego "FA-art " oraz wortalu poświęconego czasopismom kulturalnym "Witryna Czasopism.pl". Stworzył dwumiesięcznik kulturalny "Opcje", którego był redaktorem naczelnym do 2001 roku. W swojej twórczości posługuje się wieloma pseudonimami i nie stroni od eksperymentowania na różnych gatunkach literackich.
Jest zarówno autorem książeczek parapoetyckich, wśród których ważne miejsce zajmują Sekwencje (1994), jak też powieści - Antologii twórczości postnatalnej (1996). Ostatnio wydał tom Najnowszy model (2004).

Agnieszka Kozłowska - (ur. 1974) absolwentka warszawskiej polonistyki i Podyplomowego Studium Komunikacji Społecznej i Mediów przy PAN. Od 2004 r. związana z Fundacją Otwarty Kod Kultury; wydaje i redaguje dwutygodnik "Witryna", miesięcznik "Witryna" w wersji angielskiej, redaguje serwis Katalog Czasopism.pl, prowadzi program wolontariacki. Animatorka życia kulturalnego
i koordynatorka związanych z nim projektów. Interesuje się filmem, a zwłaszcza autorskim filmem animowanym. Obecnie pracuje nad projektem "Animatograf".