Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grzyby nad Polską

(15)
Dziś instalujemy elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej. A jeszcze nie tak dawno, gdy należeliśmy do wrogich obozów, PRL była jednym z celów uderzeń atomowych USA.
 • 2008-09-24 10:09 | jan o.

  A co robił wtedy Kukliński?

  Własnie dlatego uważam Kuklińskiego za zdrajcę. W czasie kiedy USA planowały spalenie Polski nuklearnym ogniem, Kukliński dla nich szpiegował, zdradzał tajemnice wojskowe ułatwiając ewentualny atak jądrowy na terytorium polskie. Zdrajca nie zasługuje na szacunek tylko na potępienie.
  www.janostrzyca.bloog.pl
 • 2008-09-24 17:14 | Jorge

  Grzyby z internetu :)

  Jeżeli chodzi o licencje cc-by-sa, to wymagają one podanie autora. W Wikiepdii wystarczy kliknąć w grafikę, by zobaczyć w opisie, kto jest jej autorem. Internauci raczej nie fotografują wybuchów bomb atomowych :) więc zakładam, że ta grafika opublikowana została jako własność publiczna przez którąś z amerykańskich instytucji. Ale fajnie jest zobaczyć pod grafiką cc-by-sa :) Tylko jak już, to z autorem.

  Jeżeli w nazwie licencji jest sa, to znaczy, że trzeba podać która to wersja tej licencji.
  W internecie nawet można podać odpowiednie linki. Więcej w temacie na stronie:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Kopiowanie_z_Wikipedii

  P.S. Czasami zdarza się, że ktoś grafikę PD (public domain) przytnie i poprawi a następnei wrzuci jako cc, ale tak jak wyżej - w takim przypadku autorstwo (nawet, jeśli ten nick jest mniej poważny, niż najmniej poważne nazwisko) powinno być zaznaczone.
 • 2008-09-25 12:18 | WewnętrznyEmigrant

  A jednak Kukliński to zwykły zdrajca!!!!!

  Niewielki fragment świadczy niezbicie, że Kukliński to zwykły zdrajca. Zdrajcą jest zawsze ten, który ujawnia przeciwnikowi najważniejsze tajemnice wojskowe, a dość krótki- ale bardzo istotny i znamienny- fragment artykułu nie pozostawia co do tego wątpliwości. Dzięki zdrajcy Kuklińskiemu NATO precyzyjnie nacelowało swe rakiety na cele w polskich miastach, na mieszkanców Polski. I on ma być bohaterem??? Chory jest kraj w którym czci się zdrajców!
 • 2008-09-25 13:40 | mihau

  Re: Grzyby nad Polską

  o ja cie.....
 • 2008-09-26 02:55 | J-23

  pRZEZDRAJCA, kupa Gnoja,zwykly sprzedawczyk.
  Niestety ci ktorrzy mieli zginac, przez tego czlowieczka,
  okrykneli gO boChaterem narodowym.
  W 1981-szym roku, bedac przesluchiwany w konsulacie
  wrogiego nam wowczas panstwa.
  (ubiegalem sie o wize imigracyjna) podalem zupelnie nieprawdziwe
  dane o swojej sluzbie wojskowej.
  Chociaz nawet nie klamiac , nie zaszkodzilbym nic ,ojczyznie,
  po prostu moj dostep do poufnych informacji byl ograniczony.
 • 2008-09-27 09:02 | Marek Wnuk

  Re: Grzyby nad Polską

  Ja nie musialem czekac do 2008 roku aby dojsc do wniosku ze Kuklinski to zdrajca. Dla mnie to bylo oczywiste po ogloszeniu stanu wojennego, jak wyszlo na jaw ze on kolaborowal z USA.
 • 2008-09-27 09:55 | mir

  Jaki tam zdrajca. Naszym przeciwnikiem było ZSRR, a nie USA. Przekazywanie im informacji było uzasadnione. A w czasie wojny nuklearnej i tak mielibyśmy przerąbane, niezależnie od jego działalności. Komu on winien był lojalność? Marionetkowemu rządowi PRL? ZSRR? Działanie na szkodę władz bloku komunistycznego wydaje mi się raczej zasługą, a nie zdradą.
 • 2008-09-27 11:16 | Bombardier

  Re: Grzyby nad Polską

  Z tego na Polskę planowano kilkadziesiąt uderzeń atomowych
 • 2008-09-28 09:09 | JJ

  Rzecz nie w tym jaką świadomość o planach napaści sowietów miał pan K. tylko to, że świadomie wskazał cele dla pocisków. Nie wmówisz nikomu, że to z miłości do Polski i jej mieszkańców. Jako profesjonalny żołnierz, dobrze wiedział co robi, zdradzając (tak, zdradzając - dlatego zdrajca) lokalizację obiektów wojskowych i dobrze wiedział, że to oznacza ich zniszczenie, to pewnik. Co do zachowania sowietów i ich doktryny woskowej, jest tak samo utajniona jak amerykańska. W przypadku konfliktu nuklearnego nie maże być mowy o żadnej pomocy USA dla Europy poprzez zbombardowanie europejskiej części wschodniej.
 • 2008-09-28 10:11 | Eneti

  To nie do konca tak bylo. ZSRR planowalo dzialania wojenne wobec Zachodniej Europy wlasnie na terenie Polski. Kuklinski zdawal sobie z tego sprawe i dlatego postanowil zdradzic. Rosjanie nigdy nie zaatakowali zachodu poniewaz wszystkie ich plany byly znane ich przeciwnikom dzieki Kuklinskiemu. W zasadzie ten czlowiek zapobiegl duzemu konfliktowi zbrojnemu. Polecam ksiazke "Secret Life" Benjamin'a Weiser'a . Swietnie napisana ksiazka, biograficzna ale czyta sie jak prawdziwy kryminal. Dokladnie przedstawia czemu tak naprawde zapobiegl Kuklinski. Rosjanie potrzebowali Polski tylko jako miesa. W razie konfliktu nie mrugneli by nawet okiem zeby sie przejac losem Polski.
 • 2008-09-28 20:21 | JSN

  dodatkowa jego zasługa jest nienaganna praca w zespole przzygotowujacym wprowadzenie stanu wojennego - czyżby wszyscy o tym zapomnieli? A wskazywanie "dobrych" celow na terenie mojego kraju jest rzeczywiscie rewelacyjna "zasługą". Nic dodac, nic ująć.
 • 2008-09-29 09:52 | Licho_Nie_Śpi

  naszym przeciwnikiem był ten, kto chciał zrzucić nam na głowy atomowe bomby. Czyli amerykanie i żadna ekwilibrystyka tego nie zmieni. Opowiadanie, że pomaganie wrogowi w zabijaniu rodaków jest bohaterstwem, bo szkodziło innemu 'wielkiemu bratu' jest dla mnie przejawem umysłowej aberracji.
 • 2008-09-29 19:29 | dziecko_bessy

  Kukliński niczemu nie zapobiegł, to jest mitologia dorabiana do nędznego żywota nędznej postaci. Strategia powstrzymania konwencjonalnego natarcia wojsk ZSRR (później i UW) na Zachód za pomocą zmasowanych uderzeń nuklearnych (głównie rakietowych) w skali taktyczno-operacyjnej (porażenie 2. rzutu wojsk i odcięcie zaopatrzenia) została sformułowana w USA jeszcze na przełomie lat 1950/60-tych (tzw. Mass Retaliation). Strategia ta w następnej dekadzie została zastąpiona strategią Flexible Response, w której informacja o celach do porażenia była jeszcze ważniejsza. Gdzie tu cały ten Kukliński?

  Cytat:"ZSRR planowalo dzialania wojenne wobec Zachodniej Europy wlasnie na terenie
  Polski"
  Sądzę, że działania wojenne przeciwko Europie Zach. ZSRR i UW planowały prowadzić na terenie Europy Zach. właśnie. Jakby je prowadzono na terenie Polski to NATO mogłoby nie dostrzec takiej 'inwazji' ;-)))))))))))
 • 2008-11-27 20:25 | Misadam

  Re: Grzyby nad Polską

  Kukliński przekazując precyzyjne cele (niezależnie od motywacji, preferencji politycznych, itp) zmniejszał zagrożenie dla ludności cywilnej. Przy znanych celach możliwym jest działanie przez "uderzenia chirurgiczne" - dokładnie wymierzone, o stosunkowo niewielkiej mocy. Przy braku znajomości celów - konieczne jest uderzenie o wielkiej mocy, które zniszczy wszystko w promieniu wieli kilometrów. Ja przyjmuje, że pierwsze rozwiązanie jest dla mnie korzystniejsze. Natomiast cele na terenie Polski nie były polskie, ale sowieckie. Jeżeli już USA miała je niszczyć, to wolałbym, by czyniła to precyzyjnie, a nie masowo.
 • 2012-05-09 07:59 | siara

  Re:Grzyby nad Polską

  Zdrada odbywa się zawsze w sferze wartości, potem są czyny. Kukliński zdradził komunizm, ale nie zdradził Polski. Dostarczył cele militarne. Niestety Polska była wtedy komunistyczna i jako taka i tak by została zniszczona w razie konfliktu.