Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wygraliśmy resztką sił

(9)
Rozmowa z Lechem Wałęsą.
 • 2008-09-24 21:47 | Max

  Walesa to Bolek

  Chocby nie wiem jak Pani Poradowska sie starala-nie zmieni prawdy. Walesa byl w latach 70-tych agentem SB i dobrze redaktorzy Polityki o tym wiedza. Szkoda tylko,ze traktuja swoich czytelnikow jako idiotow, ktorzy wszytko kupia.
 • 2008-09-25 09:44 | ikar

  Re: Wygraliśmy resztką sił

  Panie Prezydencie. Jestem z Pana dumny. Prosty człowiek (to jest komplement), który zrobił bardzo, naprawde bardzo dużo dla mojej ojczyzny. I proszę już nie wchodzić w polemiki z małymi ludźmi. Ich Pan nie przekona,nie warto strzępić języka. Pozdrawiam i zdrowia życzę.
 • 2008-09-25 17:26 | myzzia

  Thanx a million, Maximilian. Jesteś mądry i piękny. Chcę ci się oddać, a gdybym ci się nie spodobała, przyprowadzę koleżanki z agencji.
 • 2008-09-26 16:37 | milicjant

  A skad Ty tak dobrze wiesz????? Byles ezbekiem?????
 • 2008-09-26 19:09 | maciek.g

  Re: Wygraliśmy resztką sił

  zawsze na forum znajdzie się jakiś max co nic nie zrozumie i będzie pisał głupoty powtarzane po politycznych "durniach" (bo jak nazwać polityków którzy chcą wypłynąć kosztem niszczenia symboli przemian, opierając swą polityke na kłamstwie i obmowie)
  Człowiek uczy się nie tylko w szkole, często znacznie więcej w realnym działaniu. Wałęsa jest zdolny , ma cechy przywódcy, ma "smykałkę" do polityki i zdrowy rozsądek. Obecnie to już ne ten sam elektryk który przeskoczył przez płot. On na prawdę dużo wie o polityce, co zresztą widać z jego wypowiedzi. Szczęście, że taki Wałęsa się wówczas znalazł na czele ruchu bo zmianyw duzym stopniu od tego zależały. Gdyby poparto Gwiazdę byłaby katastrofa
 • 2008-09-28 12:02 | michal

  Re: Wygraliśmy resztką sił

  Stalo sie cos wielkiego. Doszlo do przelomu o ktorym nikt nie snil i to do tego bez krwawej rewolucji, jak w wielu krajach. To jest najwazniesze!!!
  Nalezy cenic nasze autorytety, autorytety pozytywne, a nie zrownywac ideal z brukiem. Brak wiary w nasza ojczyzne, ktora poddzwignela sie z mglistych czasow i brak pozytywnych autorytetow charyzmy, jakich mamy, a ktorzy sa pomawiani jest czynnikiem destrukcyjnym naszej demokracji. A przeciez osiagnelismy tak wiele dzieki ich pracy, intelektowi i wierze w nas wszystkich. Wielu rzeczy nie zrozumiemy, dlatego ze polityka toczy cie za kulisami a nie w swietle reflektorow.
  Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzili, a tak wiele ile przeszli i byli przesladowani dzialacze solidarnosci zasluguje na nasz najwyzszy respekt. Tak wiele ludzi zapomina ze grozono im smiercia, ale smierc nie jest najgorsza. Duzo gorsza byla psychiczna inwigilacja i perspektywa krzywdy najblizszych.
  Latwo jest wiec powiedziec ja bym tego nie zrobil, trodniej jest sie jednak zachowac, kiedy to ta sytuacja przyjdzie, a przyszlosc jest znakiem zapytania.
  Jest wiele watpliwosci co do naszej polityki, ale jedno jest pewne. Dzielenie ludzi ulatwia manipulacje nimi, a to co sie stalo w 89 stalo sie dzieki ciezkiej pracy i solidarnosci polakow, w ich wierze w polske i jednosci.
 • 2008-09-29 11:20 | Marek123

  Re: Wygraliśmy resztką sił

  Ciekawe czy Walesa ten wywiad czytal. Jesli tak, to musial sie bardzo zdziwic, ze potrafi sie tak madrze i precyzyjnie wyrazac! A na serio - jesli piszecie cos w formie wywiadu, to niech to bedzie chociaz troche autentyczne. Ludzie nie sa idiotami i kazdy kto ma odrobine rozumu wie jak wypowiada sie Walesa. Ten "wywiad" nie zawiera slow Walesy - czyli jest albo podrobka, albo literackim upiekszeniem - w sumie nie zawiera prawdy. Kogo Polityka chce oglupic? Czytelnikow, czy Walese?
 • 2008-09-29 16:24 | Ignacy

  Re: Wygraliśmy resztką sił - wyście i może wygrali - co z resztą obywateli Polski ?

  Przestań chłopie!! Polakom żyje się coraz ciężej nie słyszałeś o eurosierotach, o rekordach rozwodów, o zabójczym wzroście cen , ile Polacy zarabiają ? - jedynie co oferują cwaniaki spod okrągłego bezkrwawego stołu to otwarte granice ... żygac się chce... wolny rynek to legenda , biurokraci, eurobiurokraci (cholerne nieroby) rządzą wszechwładnie jak feudałowie, w Polsce nie ma klasy średniej a "biznesmeni" najbogatsi to , że tak ładnie powiem "reżyserzy" okrągłego stołu rodem z UB itd.itp. Co z prawdziwymi bohaterami Solidarności tej wielomilionowej nie kreowanej przez ubecje jak Wałęsa ? Co nie zasiadali np. w spółkach skarbu państwa przechowalniach dla wiernych niekompetentnych, żyją za poniżające emerytury , płace . Komu żyje się bardzo dobrze w teraźniejszej Polsce!?
 • 2008-12-21 03:13 | Sbek Graczyk

  Re: Bolek przestan - zreszta Parandowska cie poprawi

  zeby wyszlo madrze.