Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

KRYTYCZNIE I ARTYSTYCZNIE - spotkanie z redakcją Wakatu

(1)
2008-09-27 13:35 | gryzak
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z redakcją warszawskiego kwartalnika "Wakat" pt. ***KRYTYCZNIE I ARTYSTYCZNIE***, które odbędzie się w ramach organizowanej przez Fundację Otwarty Kod Kultury **AKCJI CZYTAM - PISZĘ 2008** (http://akcja.czasopism.pl/) już *30 września* (wtorek), o godz. *18.00*, kluboksięgarnia Serenissima (http://www.serenissima.pl/chmielna/), ul. Chmielna 16/2 w Warszawie.
Goście: Beata Gula, Michał Kasprzak, Paweł Kozioł, Maria Cyranowicz, Wacław Zimpel (klarnet); moderator - Joanna Wojdowicz.
Na spotkaniu porozmawiamy m.in. o tym, jak i dlaczego można dzisiaj robić 'młodoliterackie' pismo kulturalne, co "Wakat" ma do zaproponowania swoim dotychczasowym i przyszłym czytelnikom; zastanowimy się, jaki jest status pisma literackiego w ogóle oraz co robić, żeby gatunek ten nie wyginął…
W drugiej części wieczoru Paweł Kozioł z towarzyszeniem klarnecisty Wacława Zimpla zaprezentuje wiersze z ostatniego tomiku pt. "Uwaga, nie ma takiej fali" (SDK 2008).

Więcej informacji o Akcji oraz o gościach spotkania: http://akcja.czasopism.pl/.

Czasopismo "WAKAT" - kwartalnik zorientowany literacko, poświęcony głównie twórczości młodych roczników, prezentujący również zjawiska z zakresu innych dziedzin: muzyki, filmu, teatru, sztuk plastycznych i wizualnych. Redaktorom pisma przyświeca idea interdyscyplinarności i korespondencji sztuk, która nie pozwala na izolacyjne traktowanie poszczególnych języków kulturowych. Dlatego niezwykle ważną rolę w piśmie odgrywa artystyczna szata graficzna autorstwa Marka Sobczyka, nawiązująca do różnych tradycji awangardowych i liberackich. Zasadą pisma jest też jego wewnętrzne (i zewnętrzne) udialogizowanie, przejawiające się na wielu poziomach: począwszy od prowadzenia debat i polemik, poprzez stosowany układ i następstwo tekstów, będące autorskim projektem redakcji, a skończywszy na przewijających się przez numer i pojawiających na prawach intertekstów cytatach o różnej proweniencji (na ogół z filozofów języka), które z publikowanymi tekstami dyskutują, dekonstruują je lub otwierają zupełnie nowe bramki znaczeniowe. Na te rejestry zostaje jeszcze nałożony głos artysty-grafika Marka Sobczyka. Zamierzeniem redakcji jest bowiem nade wszystko pobudzenie dyskusji o nowych zjawiskach artystycznych. W skład redakcji wchodzą: Beata Gula, Michał Kasprzak, Paweł Kozioł, Maria Cyranowicz. [źródło: Katalog Czasopism.pl]