Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pajęczyna geniuszy

(5)
Internet pozwala na łączenie wysiłków uczonych bez pośrednictwa instytucji naukowych. Tak powstaje zjawisko zwane Nauką 2.0.
 • 2008-09-28 17:04 | smer

  Re: Pajęczyna geniuszy

  Właśnie przeczytałem artykuł "onpaper", teraz powtarzam sobie online. Zetknąłem się niedawno z czymś, co nazywa się "article in press". Artykuły czekające na publikację w papierowym wydaniu czasopisma naukowego są - po recenzji i zaakceptowaniu - publikowane w internecie. Czy ktoś wie, ile czasu upływa (musi upłynąć) , zanim art. zostanie opublikowany w tradycyjny sposób? Owe artykuły in press odkryłem czytając pismiennictwo do jednego z polskich czasopism stomatologicznych. Autorzy powoływali się na art., który - wiem o tym - nie został jeszcze opublikowany.
  Czy fakt publikacji in press oznacza, że art. musi znaleźć się w wydaniu papierowym? Czy ktoś mnie oswieci??
 • 2008-09-29 07:54 | migg

  dobrze myślisz. in press oznacza ze został przyjęty do druku (pozytywnie zrecenzowany), i wkrótce znajdzie się w wydaniu papierowym.

  z kolei przy artykułach w PLoS można dopisywać komentarze
 • 2008-09-29 13:03 | smer

  Dzięki migg!
 • 2008-09-29 14:19 | tk

  Otwarty dziennik laboratoryjny?

  To wygląda na idiotyczny pomysł. Mam publikowac ogólnodostępnie swoje notatki, dając konkurencji szansę na wyprzedzenie mnie w badaniach? Toż to prosta i łatwa metoda popełnienia naukowego seppuku - zawsze przegram z większym laboratorium, które może przeznaczyć na jakiś projekt więcej środków niż ja...
 • 2008-09-30 23:05 | PSzczesny

  Gratuluję możliwości pracowania nad na tyle ważnym tematem, że istnieje realna możliwość skorzystania w wyników Pana/Pani badań przez konkurencję. Większość z nas (naukowców) nie może zupełnie szczerze powiedzieć tego samego. I wbrew pozorom, wcale nie próbuję ironizować - nawet dla ludzi pracujących nad lekami antymalarycznymi (np. Jean-Claude Bradley) większym problemem jest polityka niektórych wydawców niechętnie publikujących prace, których część eksperymentalna jest dostępna już w internecie (np. ACS), niż konkurencja.