Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kryzys futbolowy

(8)
Większość powodów zawieszenia zarządu PZPN i wprowadzenia kuratora, które podał minister sportu Mirosław Drzewiecki, była powszechnie znana od co najmniej pół roku. Co więc takiego się wydarzyło, że minister niespodziewanie zwrócił się do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl, a ten uznał argumenty i zawiesił władze piłkarskie?
 • 2008-09-30 16:21 | Jan

  Re: Platforma chce aby odebrano Euro 2012

  Patrząc na działania rządu Platformy i "kelnerów" z PSL-u , odnosi się wrażenie, że zdając sobie sprawę z własnej organizacyjnej nieudolności będą szukali pretekstu do formalnego rozwiązania problemu i powołania się na decyzje gremiów z zewnątrz.
  Metoda jest znana , a Platforma umyje rączki i dalej będzie bawić wyborców w mediach.
 • 2008-09-30 22:48 | Olek

  Re: Kryzys futbolowy

  mistrzostwa Europy i swiata przeplataja sie co 2 lata, wiec teoretycznie nigdy nie bedzie dobrej okazji do rozwiazania problemu PZPN. Czy to oznacza, ze jestesmy skazani na dozywotnie rzady tzw. "lesnych dziadkow"?
  Chcialbym, zeby znalazl sie ktos na tyle kompetentny, by ocenic jakie bylyby zyski i straty spowodowane ewentualnym wykluczeniem polskich zespolow i reprezentacji z rozgrywek miedzynarodowych. Zakladajac nawet, ze zostaniemy wykluczeni przez FIFA/UEFA, co tak naprawde mamy do stracenia? Mecze reprezentacji, ktora kuleje tak samo jak polski system szkolenia zawodnikow? Mecze zespolow ligowych w pucharach, ktore i tak zwykle koncza sie tym samym - przegrana lub wykluczeniem zespolu z rozgrywek z powodu bijatyk i awantur na trybunach? Moze nadszedl czas by walnac piescia w stol i powiedziec dosc? Moze wreszcie nadszedl czas, by ryzykujac wykluczeniem z rozgrywek miedzynarodowych:
  - zweryfikowac statuty i czlonkow zarzadow na wszystkich szczeblach,
  - unowoczesnic system szkolenia,
  - zajac sie promocja sportu, a nie dzialaczy,
  - przeksztalcic stadiony z miejs bijatyk i awantur, w miejsca rodzinnych wypadow,
  Byc moze wreszcie nadszedl ten czas....
 • 2008-10-01 03:24 | kubajurek

  "Jeśli UEFA nie uzna przedstawionych argumentów, może zawiesić udział polskiej reprezentacji w rozgrywanych właśnie eliminacjach Mistrzostw Świata. Co gorsza, może również odebrać nam Euro! "

  Alez Pan biadoli. Przychylam sie do zdania przedmowcy. Oto wlasnie chodzi. Oodebranie nam organizacji Euro. Wiadomo juz dzisiaj ze nie jestesmy w stanie (dokladniej nie jest w stanie Rzad aktualnych nierobow) zorganizowac Mistrzostw. Panowie blisko zafiliowani z najlepszym kopaczem pilki w Rzadzie Rzeczpospolitej juz zacieraja rece. prosci obywatele uwierza ze oni chcieli jak najlepej a wszystko spartolila FIFA i UEFA.
 • 2008-10-02 02:49 | mick

  Re: Kryzys futbolowy

  mamy znikome szanse należycie zorganizować te mistrzostwa europy i dlatego sprytna władza postanowiła wyjść z twarzą z tej niekomfortowej sytuacji - sprowokowała UEFA i FIFA do odebrania nam prawa organizacji imprezy. Ciemnemu ludowi powie się , że to "oni nam zabrali prawo organizacji mistrzostw , bo walczyliśmy z korupcją", a w kraju nadwiślańskim ciemny lud kupi wszystko , bo jest z definicji ciemny,, a przynajmniej dotychczas tak sie władzy wydaje...
 • 2008-10-02 20:02 | gliwer

  Re: Kryzys futbolowy

  co tu komentować....
  PZPN szantażuje nas wszystkich... A są ważniejsze problemy niż oni. Stocznie mają upaść i wielu ludzi może stracić pracę... rybacy mają kuriozalne problemy z innnym komisarzem UE... to też utrata dochodów i miejsc pracy...
  Co mnie obchodzi polska piłka nożna?? NIC... DOKŁADNIE NIC... Jest zamknięta dla mnie na płatnych kanałach tv... jak LM w całości... Rzuca mi się ochłapy z meczów i woła głośno: Ciesz się, że chociaż to zobaczyłeś... A mecze?? Z wyczynami pseudokibiców, za których nikt z PZPN nie bierze odpowiedzialności i nie zapłaci?? A z moich pieniędzy płaci się za zabezpieczenie meczów?? Dziękuję.... nie chcę....
  Ciekawe co zrobi FIFA i UEFA, gdy przez 5 lat nie będzie Polski nigdzie..... Gdy powołujac się prawo unijne będą próbowali tu wejść po talenty zakazane własnymi przepisami??
  Współczuję Beenhakkerowi i tylko jemu. Dał serce (nie za darmo), ale jednak. Mnie mecze, których i tak nie mogę obejrzeć.... mało interesują....
  WALIĆ TO.....
 • 2008-10-02 20:15 | gliwer

  czyż naprawdę nie widzisz rzeczywistości poza PO i PiS??
  A jeżeli już... to PiS pierwszy chciał to oczyścić... nie udało się.... a pewnie wtedy im kibicowałeś.... teraz nie PO ale (mądrzejsi błędami PiS, chociaż intencje dobre... za to PiS chwaliłem) Trybunałem Arbitrażowym PKOl.... i też źle...
  Może pomyśl zamiast o polityce.... co z tym g... zrobić??
 • 2008-10-02 23:56 | momo

  Te mistrzostwa są nam potrzebne jak dziura w moście. Szaleństwo / u niektórych / komentarzy nt. piłki jest odwrotnie proporcjonalne do jej znaczenia. Nawet więc , jeśli to forma wybiegu to o.k. Kryzys na rynkach finansowych , spowolnienie gospodarki , drożejące surowce a tu k.... piłka ! I tak na mistrzostwach byśmy nie zarobili , a tzw. Stadion Narodowy stałby pusty. Po co więc jeść tę żabę ?
 • 2008-10-04 22:36 | wladca wladcow

  Re: Kryzys futbolowy

  Do fify i uefy kuratora powinien wysłac minister, to by przestały grozic Polsce. A wcelu zapewnienia posluchu kuratorowi w fifa i uefa, wyslac mu do pomocy kilku kibicow na przyklad Legii.