Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Podpis pod apelem klimatycznym

(8)
2008-10-02 13:20 | Marika
W grudniu w Poznaniu odbędzie się największa konferencja ekologiczna w historii Polski. Organizuje ją ONZ, a goście z całego świata będą dyskutować o globalnym ociepleniu. Już dziś możemy wpłynąć na polityków. Wystarczy podpis pod manifestem klimatycznym. Można go składać na stronie akcji "Podpis dla klimatu": http://podpisdlaklimatu.vattenfall.pl
 • 2008-10-09 00:50 | Tery

  Re: Podpis pod apelem klimatycznym

  Fajnie, że statystyczni Kowalscy mogą włączyć się do akcji ratowania świata. Ja też się podpisałem. Tak trzymać!!!
 • 2008-10-21 11:11 | Fryc

  Re: Podpis pod apelem klimatycznym

  Podpisane!
 • 2008-10-22 21:53 | yyc

  Globalna konferencja....a jak oni tu przyleca? Zielonymi samolotami? Na latawcach? Ile energii zuzyja na swoje debaty ? Co i ile zjedza podczas pobytu? Przeciez kurczakow i marchewki nie beda mordowali mam taka cicha nadzieje. Okaze sie, ze trzeba bedzie biedakow dokarmiac jak ktory zaslabnie. Ile papieru pojdzie na kolejna konferencje ktorych ostatnio bez liku ?? Ile drzew poswieci zycie dla usatysfakcjonowanie tych wszystkich "ekologow"?? I o czym dokladnie beda dyskutowac a o czym jeszcze nie dyskutowali?? I w co sie ubiora?? I jak wyczyszcza swoja odziez? Tak zeby bylo zielono oczywiscie. Moze sie beda kapac w Warcie bez mydla? Czy moze brac prysznic w hotelowej lazience? Czy sale beda klimatyzowane badz ogrzewane ?? Tyle pytan .... moze choc na niektore "ekolodzy" odpowiedza. Globalna konferencja....uwazajcie na antyglobalistow. Z drugiej strony roznicy miedzy antyglobalistami i "ekologami" chyba duzej nie ma, raczej przyjazn braterska laczy wiec problemow nie powinno byc.
 • 2008-10-25 16:34 | Maniak

  Myśle, że tu nie chodzi o całkowity zakaz korzystania z niektórych udogodnień naszej cywilizacji, tylko
  o ograniczenie zużycia oraz uświadomieniu i przekonaniu społeczeństwa że można żyć w zgodzie z naturą.
  Narazie takie konferencje mają mały wpływ na światopogląd, bo nie ma jeszcze kłopotów. Ale one będą, jak nie klimatyczne to energetyczne.
 • 2008-10-29 16:17 | yyc

  A co dokladnie to zycie w zgodzie z natura oznacza?
 • 2008-10-31 12:11 | alek

  Życie w zgodzie z naturą było możliwe u zarania ludzkości, jeszcze przed tym zanim powstały pierwsze cywilizacje a człowiek był częścią przyrody. Dziś życie takie nie jest możliwe bo ludzi jest za dużo i wywierają na przyrodę zbyt wielki wpływ nawet samą swoją obecnością.
  W hasłach propagujących życie w zgodzie z naturą tak naprawdę chodzi o to aby starać się minimalizować straty jakie natura ponosi z tego faktu. I tylko tyle albo aż tyle.
  Myślę że czas już zmienić mentalność ludzi i przestać uważać się za panów świata którym wszystko się należy.
 • 2008-11-10 23:11 | yyc

  Wniosek wiec plynie, ze czlowiek nie jest czescia tej natury. Umysl ludzki jest wiec stworzony przez Boga a nie w procesie ewolucji. A moze natura dala nam mozg ale my nie powinnismy go uzywac. Czlowiek od zarania dziejow walczyl z "natura". Wydzieral jej wszystko co mogl iI robil to coraz lepiej. I tak samo postepuja wszystkie stworzenia w miare swoich mozliwosci. A nie zadne tam "u zarania, przed powstaniem cywilizacji...." bzdety. Cywilizacje powstaly wlasnie dlatego ze czlowiek zmagal sie z ta "natura". Wszystko w przyrodzie dazy do dominacji nad drugim. Czlowiek nie jest tu zadnym wyjatkiem.