Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niezbędnik lustratora

(2)
Platforma znów przymierza się do operacji otwierania archiwów dla wszystkich.
  • 2008-10-03 14:19 | markol56

    Re: Niezbędnik lustratora

    Wielce Szanowna Pani.Czytając i słuchając od wielu lat "tematu" lustracja ! nieodparcie odnoszę wrażenie że w/w temat jest nam zwykłym obywatelom do wszystkiego potrzebny tylko nie do normalnego życia naszego i naszych wnuków.Ja mam świadomość że pismacy z gazety Polskiej mają wierszówki, że IPN daje kasę i zatrudnienie wybiórcze ,wszelkiej maści frustratom .Ja to rozumie, zawsze tak było że ludzie mierni garneli się do koryta wszystkimi możliwymi sposobami i nic się nie zmieniło od Piasta Kołodzieja,w całej naszej przeszłości mamy do czynienia z Wielkościami i miernotami jak i inne Narody.Używając za pewnym Wielkim Polakiem zacznę od :Ja tego mimo wieku nie rozumie ,dla mnie jest to sprawa tak niewiele znacząca że całą energię jaką się jej poświęca uważam za marnowanie czasu który można i powinno się wykorzystać dla spraw naprawdę ważnych dla obywateli i kraju.O przeszłości niech piszą historycy z Uniwersytetów bo taka jest ich rola,rządzący niech się zajmują ustawami które przyniosą Polakom zasobne i spokojne życie.To powinny być zadania dla władzy tak ustawodawczej jak i wykonawczej a nie grzebanie się w wątpliwej pisanej przez wątpliwych ludzi przeszłości
  • 2008-10-03 17:51 | Werbalista

    Re: Niezbędnik lustratora

    Całkowicie zgadzam się z autorem komentarza, sygnującym się "markol56". Lustracja na tym etapie to czysty idiotyzm. Przyjmując za cezurę rok 1989, to minęło już prawie dwadzieścia lat od tego momentu. Jeżeli była kiedykolwiek pora na lustrację, to na początku lat dziewięćdziesiątych. Należało wówczas otworzyć wszystkie akta, tak jak uczyniono to w byłej NRD i Czechosłowacji. Wracanie do tego tematu ma akurat tak sam sens, jak śledztwo w sprawie śmierci gen. Sikorskiego. Owszem, prawda historyczna jest konieczna, ale należny to zadanie pozostawić historykom, a nie inkwizycji.