Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mrukliwi gniewni

(2)
Masakra w fińskiej szkole, druga w ciągu roku, to nie tylko szaleństwo, ale ryzyko, iż amerykański kult broni zaraża młodych ludzi. 22-letni sprawca nienawidził ludzkości.
 • 2008-10-04 16:37 | dziecko_bessy

  Kulturalni ludzie żyją dłużej

  Te tzw. masakry w fińskich szkołach na pewno uczą jednej bardzo istotnej rzeczy.
  Należy być kulturalnym i uprzejmym wobec innych (nawet obcych o niższym od naszego statusie społecznym), gdyż inaczej zbyt długo pomiatana ofiara, doprowadzona na skraj ostateczności, zdecyduje się wyrównać rachunki i popełni - jak to zgrabnie nazywają psychologowie - samobójstwo rozszerzone.
  W Finlandii nie ma 'liberalnych' przepisów dotyczących posiadania broni palnej, tylko normalne, czyli takie, które nie klasyfikują a priori wszystkich obywateli jako potencjalnych przestępców. W Polsce dla odmiany przepisy są totalitarne w swej postPRLowskości.
  Znani są historyczni przeciwnicy posiadania broni przez obywateli, wymieńmy choćby takie znakomitości jak Stalin i Hitler. No ale ciężko byłoby przeprowadzić Kristallnacht, gdyby niemieccy Żydzi mieli broń w domu.
  Na koniec, aby zakończyć weselszym akcentem, to wg. Sigmunda Freuda, lęk przed bronią palną jest efektem zaburzeń w prawidłowym rozwoju emocjonalno-seksualnym. ;D
 • 2008-10-06 14:14 | Artur

  tylko osobiste spostrzeżenie

  Osobiście broń uważam za coś "brudnego", czego nie należy dotykać. To kwestia wychowania. Matka nigdy nie pozwalała bawić mi się plastikowymi pistoletami ani mierzyć w kogokolwiek udając strzelanie.
  Może więc po prostu zabronić sprzedaży zabawek-pistoletów i w procesie edukacji piętnować wszelkie przejawy zbrojnej przemocy względem drugich?