Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Desperados, druga generacja

(7)
Po raz ósmy wręczymy stypendia młodym, wybitnym naukowcom. 21 osób otrzyma portfele z zawartością 25 tys. zł każdy. Hasło „Zostańcie z nami!” nabiera nowych znaczeń: stypendia zaczynają fundować byli laureaci, a ich wychowankowie zostają kolejnymi stypendystami.
 • 2008-10-08 09:51 | Abdul

  Re: Desperados, druga generacja

  gratulacja dla Agnieszki Jaszczak
 • 2008-10-08 11:50 | Rob

  Re: Desperados, druga generacja

  Gratulacje , silni i kreatywni laureaci!!!.
  Mialem możliwość poznać dwóch z nich.
  Jednego w Polsce a drugiego podczas stypendium naukowego obaj zasłużyli na ta nagrodę.(nauki medyczne).
  Polska nauka będzie silniejsza jeśli tacy ludzie będą ja uprawiali.
  Gratulacje !!!!!!
 • 2008-10-08 12:00 | logos

  Re: Desperados, druga generacja

  Dlaczego w tym roku nie przyznano stypednium z filozofii? Może już czas najwyższy na zmianę jurora? Obecna jurorka, prof. Barbara Markiewicz, ma dość blade pojęcie o filozofii, o czym świadczą chociażby nominacje z dwóch poprzednich lat.
 • 2008-10-10 19:08 | jerry

  A co tam szanowne panie i panowie nowego z "habilitacjami" w Polsce? Feudalowie zarzadzajacy nauka polska wciaz trzymaja sie mocno???
 • 2008-10-14 20:58 | Ameba

  "Dlaczego w tym roku nie przyznano stypednium z filozofii? Może już czas najwyższy na zmianę jurora? Obecna jurorka, prof. Barbara Markiewicz, ma dość blade pojęcie o filozofii, o czym świadczą chociażby nominacje z dwóch poprzednich lat."
  Jakie nominacje Koleżanko/Kolego masz na myśli? Uważasz, że były jakieś "przekręty"? Masz jakieś informacje? To ważne, by nieuczciwości zgłaszać i rugować z procedur tego rodzaju.
 • 2008-10-15 10:17 | sebek

  Re: Desperados, druga generacja

  Świetnie że mamy takich ludzi, dobrych w swoich dziedzinach, z wynikami, którym się jeszcze chce coś robić.
  Teraz chodzi o to żeby tym ludziom stworzyć w naszym kraju dobre warunki do pracy i nieskrępowane możliwości rozwoju, wtedy będziemy mieli z nich prawdziwy pożytek. Trzymanie ich nadal w niezmienionej polskiej rzeczywistości "naukowej" to jak przerabianie diamentów na węgiel. Stwórzmy wreszcie naukę dla najlepszych bo każdy zdolny człowiek wyjeżdżający z kraju to dla nas naprawdę wielka strata na którą nas nie stać.
 • 2008-10-15 17:08 | ania

  Re: Desperados, druga generacja

  Gratulacje dla Pana Doktora Konrada Osajdy!:)