Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pasterze z mieczami

(5)
To ważne dziś pytanie: skąd się wzięli Osetyjczycy? Okazuje się, że bliżej im do Sarmatów niż polskiej szlachcie.
 • 2008-10-09 01:56 | Robert

  Re: Pasterze z mieczami

  Dla zainteresowanych, cytowany w artykule Kamil Janicki to rzecz jasna redaktor naczelny http://Histmag.org. Dziwne, że autor nie wspomniał o kogo chodzi, w końcu janickich jest w Polsce sporo, a nie każdy zna wszystkich dziennikarzy historycznych w tym kraju :).
 • 2008-10-10 00:22 | Michał Świgoń

  Pan Jędrzej Winiecki nie rozmawiał osobiście z p. Janickim, więc mógłby choć podać, skąd zaczerpnął jego opinię - na pewno byłoby to wtedy bliższe profesjonalnemu dziennikarstwu:

  http://histmag.org/?id=1946
 • 2008-10-11 20:08 | Maciej Falkowski

  Re: Pasterze z mieczami

  Panie Jędrzeju,
  Publikowanie w tak poważnej gazecie jaką jest Polityka powinno zobowiązywać do rzetelności dziennikarskiej. Zacytował Pan mój artykuł pt. Krótka historia Osetii opublikowany na portalu www.kaukaz.net (dokładny adres artykułu: http://www.kaukaz.net/cgi-bin/blosxom.cgi/polish/osetiaPolnocna/osetia_art1) bez podania źródła. Tak się nie powinno robić. Jest to tym bardziej rażące, że jak widać z innych komentarzy, postapił Pan w ten sposób także z innym tekstem. Proszę o naprawienie błędu i podanie źródła przynajmniej w wersji internetowej Pana artykułu.
 • 2008-10-12 15:21 | Iwona Kaliszewska, Kaukaz.net

  Źródła

  Było by bardziej profesjonalnie podać źródło z którego cytuje Pan fragment tekstu Macieja Falkowskiego. Wywiad to przecież nie był, tylko cytat z portalu www.kaukaz.net.
 • 2008-10-13 13:33 | Kamil Janicki

  Jako autor innego artykułu, na którym oparł się autor mam podobne odczucia. Cieszę się, że przygotowany przeze mnie tekst się panu przydał, ale jednak rzetelność dziennikarska nakazuje cytować źródło a nie tylko nazwisko.

  Kamil Janicki