Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bankruci, ale milionerzy

(8)
Niefrasobliwi szefowie bankrutujących firm finansowych nie mogą narzekać na swój los.
 • 2008-10-09 03:14 | Danka

  Re: mechanizm prosty jak "świński ryj" Palikota

  To co zrobiono woła o pomstę do nieba. Generowano wirtualne pieniądze dzięki oszustwom w sposobie oceny kapitału bankowego i metodzie liczenia oficjalnego procentu inflacji . Wskaźniki przedstawiane rządowi były spreparowane czyli również wirtualne, ale opierając się na nich można było brać kredyty z wirtualnych pieniędzy i kupować za te wirtualne pieniądze prawdziwe dobra na całym świecie.
  Ze Stanów znikał przemysł i kapitał, ale setki cwaniaków weszło w posiadanie gigantycznego majątku na całym świecie. Oni zostaną miliarderami i milionerami, a za nich zapłaci podatnik amerykański obniżając poziom własnego życia. Czy to nie jest genialny przekręt ? Winnych oczywiscie nie będzie.
  No, może okaże się , że winni są nielegalni imigranci ?
 • 2008-10-09 10:32 | Adam P.

  Są też i pozytywne przykłady

  Warto przypomnieć jeden pozytywny przykład: szef Apple, Steve Jobs pracuje za jednego dolara rocznie. Do tego dostaje prawa do akcji firmy, które może zrealizować dopiero po kilku latach. Jeśli firma idzie w górę to Jobs dostaje złote góry, jesli w dół - zostaje mu ten jeden dolar rocznie.
 • 2008-10-09 20:30 | Mieczsilver

  Re: Bankruci, ale milionerzy

  W roku 1990 sir James Goldsmith,jeden z najbogatszych ludzi na świecie zrezygnował z prowadzenia interesów,aby poświęcić się walce z zagrożeniami wobec których stanęły społeczeństwa Europy.W książce PUŁAPKA pokazał nędzę utopii globalnego wolnego handlu.Rozmowę z nim przeprowadził nawet Radek Sikorski minister od wojny i dyplomacji,który szlify zdobywał jako korespondent wojenny w Afganistanie,oczywiście z rewolwerem w ręku.
  A oto cytat z wypowiedzi sir J.G."Nabraliśmy przekonania,że istnieje tylko jeden właściwy ekonomiczny i społeczny model-nasz zachodni.Usiłując narzucić go światu eksportowaliśmy prawie do każdego zakątka globu:przestępczość,narkotyki,alkoholizm,rozbicie rodziny,zamieszki w miejskich dzielnicach nędzy,przyspieszoną degradację środowiska i wiele innych,których codziennie doświadczamy.Tak bardzo przywyczailiśmy się do nich,że próbujemy usprawiedliwić ich istnienie sugerując,że są niczym innym jak tylko normalnymi zjawiskami,nieuchronnie związanym ze zdrowym rozwojem gospodarczym i postępem."
 • 2008-10-09 21:31 | M

  Przyklad moze i swietny, ale Steve Jobs nie jest prezesem banku, ktory dysponuje naszymi pieniedzmi. Jest czlowiekiem, ktory stworzyl wlasna firme i dzieki niej zarabia krocie.
 • 2008-10-10 13:11 | makr

  Nie Bankruci, nie milionerzy, a ZWYKLI ZŁODZIEJE

  Powinni zgnić w więzieniu. Pospolici złodzieje, którzy zniszczyli życie dziesiątkom tysięcy rodzin.
 • 2008-10-10 15:29 | DT

  Re: Bankruci, ale milionerzy

  Kapitalizm tak ochoczo wprowadzony do każdego zakątka świata ze swej istoty zaprzecza i łamie prawa człowieka zapisane w najważniejszych konwencjach ratyfikowanych przez głównych eksporterów kapitalizmu - to jest dopiero paradoks.
 • 2008-10-11 12:28 | babcia

  Swięta racja !
 • 2008-10-11 17:43 | tomek

  Re: Bankruci, ale milionerzy

  Cóż Bagsik i Gąsiorowski wróciłi w innym wydaniu'
  Jednak oscylator wymyslony przez Bagsika to było cudo