Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak prezydent Brukseli?

(3)
Czy plan B, nad którym ws. stoczni pracuje Min. Skarbu, będzie polegać na poprzedzeniu upadłości procedurą likwidacyjną?
 • 2008-10-10 10:46 | Kecaj

  To oczywista oczywistosc - populizm braci K.

  Polityka wyklocania sie i grozenia wszystkim wokol, czyli ulubiony wariant jej uprawiania przez braci Kaczynskich (nic innego poza destrukcja nie potafia, o czym mowil nam po wielekroc Lech Walesa) jest oczywiscie obliczona na krotkoterminowe pseudozwyciestwa. Bracia Kaczynscy sa zwyklymi populistami. A populizm z definicji nie moze miec dlugotrwalych celow poza samym utrzymaniem wladzy, gdyz sluzy wlasnie do zdobycia i dzierzenia wladzy przy uzyciu sztuczek, ktore podobaja sie gawiedzi. Numer Lecha Kaczynskiego z referendum w sprawie szpitali jest tego najlepszym przykladem. Cos takiego musialo sie spodobac wiekszosci Polakow, bo przeciez zwykly szary czlowiek nie powie, ze nie chcialby zeby jego wlasnie nie pytano o zdanie. Populizm jest bardzo grozna bronia polityczna. Bracia Kaczynscy pokazali po wielekroc, ze tym narzedziem posluguja sie znakomicie. Moze juz czas powiedziec glosno, ze to co robia obaj bracie jest wlasnie populizmem, a nie owijac w bawelne jaby za parawanem populizmu bylo cos jeszcze? Lech Kaczynski wytoczyl rzadowi wojne totalna. Donald Tusk i PO musza na nia odpowiedziec w ten sam sposob. To uciazliwe dla rzdau, ale nie ma innego wyjsci. Trzeba glosic, ze mamy prezydenta populiste i ignorowac go kiedy tylko sie da.
 • 2008-10-10 18:46 | Cezary

  Witam
  Nie jestem az tak mocny w temacie polityki, aby moc komentowac szczegoly, lecz wybor Kaczynskiego 2 lata temu na stanowisko prezydenta, skomentowalem dobitnie i prosto. Pomylka i wyborcy szybko zrozumieja swoja pomylke. W odpowiedzi na rujnacje polityki zagranicznej w wydaniu prezydenta, rujnacje ktora skutkuje rujnacja gospodarki, powinno byc referendum krajowe o dalszym wotum zaufania dla Kaczynskiego.
  To wyborcy daja mandat zaufania i wyborcy ten mandat odbieraja, populisci skupieni wokol prezydenta umacniaja go tylko w populizmie, dodatkowo indywidualne cechy Kaczynskiego, ktore sa nie do zaakceptowania na stanowisku meza stanu, powoduja frustacje, wstyd, oraz katastrofe Polskiego systemu politycznego.
 • 2008-10-10 20:59 | Emilia Plater

  Re: Jak prezydent Brukseli?

  Pani Redaktor, swietnie napisane. Watpie, zeby ostatni akapit nie tylko zostal przeczytany, ale w ogole dotarl do swiadomosci urzedujacego przezydenta o jego otoczeniu juz nie wspominajac. Wlasciwie nie wiadomo w jakich kategoriach oceniac jego (czy tez ich, tj. braci Kaczynskich) postawe. Zacytuje slowa z przysiegi zlozonej przez prezydenta:

  "Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uroczyście przysięgam, że (...) będę strzegł niezłomnie GODNOSCI Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa państwa a także, że dobro Ojczyzny i POMYSLNOSC obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem"

  Puste frazesy, bo wazniejsze co Jaroslaw nakaze.