Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kika godzin przed szczytem

(12)
Szczyt w Brukseli dobiegł końca. Jednak polityczna gra toczy się dalej, tyle że już nie przy unijnym stole, a na polskim podwórku. O co grają premier z prezydentem?
 • 2008-10-15 17:36 | raczek

  żenua

  żenua. moze impeachment? dosc juz tego karla
 • 2008-10-15 20:39 | andre

  Re: Kika godzin przed szczytem

  To jest Prezydent Pis-u, to nie jest Prezydent Polski.Polske czeka jeszcze dwa lata udreki. Prezydent uzurpator ,wykonuje polecenia brata Jaroslawa. Profesor Niesiolowski bardzo trafnie ocenia prace L . Kaczynskiego.
 • 2008-10-15 21:59 | Longin

  Re: Kika godzin przed szczytem

  Z tego co slychac i mozna przeczytac Pan Premier to trep i cham - jako 4 (slownie : czwarta) osoba w hierarchii RP powinien bardziej dyplomatycznie odnosic sie do Prezydenta RP. A tak jak to mówia Niemcy - Tusk hat die Sau rausgelassen czyli Tusk wypuscil swinie ! Stara sie dorównac swojemu nadwornemu specjaliscie od dorzynania watah... A moze to wszystko jest podyktowane uczuciem ze szanse na urzad Prezydenta maleja zeby nie powiedziec (pisac) sie po prostu us....y ???? Przyjdzie Tuskowi kominy w Hamburgu malowac a nie prezydentowac.......Taaaki talent i taaaki nie wyparzony pysk !!!!!
 • 2008-10-15 22:34 | ponadpiaskownicą

  Re: Kika godzin przed szczytem

  To nie tylko spór kompetencyjny, ani o samolot. Panu Tuskowi za bardzo zależało, by prezydenta nie było w Brukseli. O co chodziło? Trzeba zajrzeć w porządek obrad parlamentu. Ciepło, ciepło...
 • 2008-10-16 07:12 | Mieczsilver

  Re: Kika godzin przed szczytem

  Rada Gabinetowa na wyjeżdzie do Brukseli przykładnie skonfliktowana chce nadać nową prędkość UE.Oczywiście w grę może wchodzić tylko ta kabaretowa,które to przedstawienie strona rządowa dobrze wyreżyserowała.
  Oczywiście w tle jest sprawa Ojczyzny,a rozgrywane są partykularne interesy w walce o władzę i załapanie się do nowych układów powstających po kryzysie kolejnej utopii to jest globalnego wolnego handlu.Wręcz groteskowo prezentuje się Radek Sikorski były korespondent wojenny w Afganistanie z rewolwerem w ręku,minister od kontynuowania wojny,a obecny od wojennych spraw zagranicznych w kontekście wywiadu jaki przeprowadził z sir Jamsem Goldsmithem.Rozmowa została opublikowana w książce PUŁAPKA,polskie wydanie 1995 rok.Sir J.G.przewidział skutki globalnego handlu jako kolejnej utopii.
  Fragment książki:"Nabraliśmy przekonania,że istnieje tylko jeden właściwy ekonomiczny i społeczny model-nasz zachodni.Usiłując narzucić go światu eksportowaliśmy prawie do każdego zakątka globu nasze choroby:przestępczość,narkotyki,alkoholizm,rozbicie rodziny,zamieszki w miejskich dzielnicach nędzy,przyspieszoną degradację środowiska i wiele innych,których codziennie doświadczamy".
  U Lecha Wałęsy jako szefa związku organizowanego na zasadzie tajnego państwa,a następnie prezydenta "Bolka" żadnej refleksji w zakresie antyobywatelskiej ustawy zasadniczej.Nie poparł projektu obywatelskiego,co zaowocowało partyjniacką demokracją,która stworzyła pogodę dla politycznych szulerów i korupcji.Dziś ma być mędrcem Europy??!!
 • 2008-10-16 11:46 | antypisior walczący

  cham to jesteś ty i twoje otoczenie. twoje otoczenie pewnie katolickomoherowe.
 • 2008-10-16 13:47 | smb

  Re: Kika godzin przed szczytem

  Szanowna pani Zagner,

  w ktorych mediach jest pan K. prezentowany ? Chyba w zasciankowych, bo w europejskich dzieki bogu go nie widac. Pan K. juz ostatecznie powiedzial co wiedzial i nic wiecej nie ma do powiedzenia. Niech lepiej siedzi w Warszawie, bo na parkiecie miedzynarodowym nikt na niego nie czeka. A propos w Europie lepiej jest widziany elektryk niz prawnik z czasow PRL (smiechu warte !). Pozdrawiam
 • 2008-10-16 16:10 | ortograf

  Re: Kika godzin przed szczytem

  Ortografia !!!!!!!!!
 • 2008-10-16 17:06 | Janina

  Re: przekręt czy kompletna bzdura ?

  Premier Tusk który codziennym postępowaniem chce udowaodnić , ze rządzi rząd , a nie prezydent jest przedstawiany przez media jako ten który walczy o prezydenturę ,
  czyli o "władzę mniejszą" ?
  Tylko w Polsce , czyli w krainie króla Ubu, polityk może walczyć o stanowisko , które według niego jest "władzą mniejszą" ?
  Ta absurdalna strategia jest albo dowodem dewiacji , albo przemyślaną strategią walki o synekurę, czyli o miejsce godne kombatanckiej emerytury.
  W Polsce funkcjonuje również plotka, ze premier Tusk musi ustąpić na rzecz pana Schetyny, bo takie są życzenia oligarchii europejskiej, a sam sobie szykuje gniazdko z którego będzie mógł wyfruwać na wymarzone urlopy.
 • 2008-10-16 19:56 | philippo

  Dość pajaca, próbującego zniszczyć porządek demokratyczny państwa, próbującego wysadzić budżet państwa w dobie wielkiego kryzysu, chodzącego na pasku wszelkiego rodzaju macherów związkowych, a na dodatek ciągle wyglądającego na otumanionego alkoholem.
 • 2008-10-17 15:18 | malgo

  moze wiecej o samym szczycie niz o dasach naszych panach.

  co do planu klimatycznego NIC nie zostalo uzgodnione, tylko Sakozy pkategorycznie oznamil, ze kalendarz bedzie przestrzegany i dopiero negocjacje sie zaczna.

  a moze, ktos w prasie polskiej napisze jakie decyzje zapadly w sparwach finsowwych?
  bo to jest dziwne, ze taka cisza, a cala prasa zachodnia sie rozpisuje na ten temat, Zmiany finasowe i kapitalizmu!
 • 2008-10-21 10:03 | Mieczsilver

  Re: Kika godzin przed szczytem

  Podstawy prawne traktat okrągłostołowy i antyobywatelska ustawa zasadnicza stowrzyły pogodę dla politycznego szulerstwa i koupcji.Ich efektem jest nieustannie trwający kabaret od wyborów,poprzez egzotyczne koalicje trwające od kryzysu do kryzysu.Również kabaretowy charakter miała wyjazdowa do Brukseli rada gabinetowa.Był czas,aby przed wyjazdem ewentulane spory co do meritum sprawy nagłośnić i poddać ocenie publicznej.To daje świadectwo tej prawdzie,że antyobywatelskość konstytucji ma poparcie i wciela się w życie za pomocą instytucji stanowiących o demokratycznym systemie państwa.