Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie traćmy energii

(5)
Rząd Donalda Tuska odniósł sukces na październikowym szczycie UE w Brukseli. Dzięki staraniom premiera, Polska wywalczyła prawo weta wobec pakietu klimatycznego. Mimo tego, najprawdopodobniej i tak czekają nas podwyżki cen prądu.
 • 2008-10-17 16:05 | MALGA

  Re: Nie traćmy energii

  Przeciez istnieje tzw."fluidalne" spalanie wegla.Wystarczylo troche zainwestowac.W Finlandii prad jest jak za darmo w innych krajach tez.Domy i mieszkania pieknie oswietlone,a wiekszosc Polakow i tak siedzi po ciemku,zeby wystarczylo na telewizor,ewent.komputer.My z mezem we dwojke placimy 200 zl.za 2 mies.za prad,choc nie korzystamy z zadnych urzadzen elektrycznych typu czajnik,tostery,mikrofalowka.Zarowki energooszczedne."Ino" telewizor,pralka lodowka.Odkurzamy tez rzadko,zelazka prawie wcale.A gazem ogrzewamy niewielkie 2-pokojowe mieszkanie,juz teraz placimy 600-700 zl.co drugi miesiac,nawet w cieple zimy,a w domu 19 stopni,wiec "nie przelewa sie".PGNiG "podobno finansuje wiercenia geotermalne dla Rydzyka,za darmo,wiec trzeba "podreperowac" firme.Ropa i gaz potanialy sporo na swiecie,wiec jakie uzasadnienia podwyzek???Inne kraje potraktowalyby obecnie taka ilosc wegla jak "klejnot".Energia u nas powinna byc tania,co robily tge zaklady przez 19 lat,ze nie pomyslano i nie zmodernizowano nic.Myslano o wyplacaniu sobie sporych wynagrodzen,o nas nie myslano wcale.Klamstwo i hanba.
 • 2008-10-17 18:37 | kukuryku

  Re: Nie traćmy energii

  Zadziwiajaca, choc coraz czesciej uprawiana forma dziennikarska - dziennikarze Polityki wypowiadaja sie dla dziennikarzy Polityki. Oto czasopismo prawdziwie samowystarczalne.
 • 2008-10-17 21:03 | Marianna

  Re: Nie traćmy energii, a energia jest na wschodzie

  Ale decydenci mają "wschodnią alergię" , albo cierpią na idiosynkrazję ? Na rynku polskim powinni być ci wszyscy dostawcy co mają realną szansę tę energie sprzedawać.
  Liberałów Tuska stać tylko na spektakle medialne, ale nie na decyzję.
  Polska rzucona na kolana po zapłaceniu miliardów kar za CO2 może wróci po rozum do głowy ?
 • 2008-10-18 17:19 | Magda Kowal

  Re: Nie traćmy energii

  Moim zdaniem rozwiązanie tego problemu jest nie do uniknięcia dla państw UE. Dobrze, że są koncerny energetyczne, który już teraz zaczęły zmniejszać emisję CO2. Widziałam też taką akcję, która może w tym pomóc - "Podpis dla klimatu". Uważam, że filmik o tym co emituje CO2, który można tam zobaczyć nie pozostawia żadnych złudzeń! Problem istnieje, nie tylko w Chinach czy w Indiach. Nie ma odwrotu - trzeba coś z tym zrobić. Zresztą sami zobaczcie: http://podpisdlaklimatu.vattenfall.pl
 • 2008-11-24 16:25 | Justyna

  Re: Nie traćmy energii

  Akcja "podpis dla klimatu"juz nie długo dobiegnie końca dlatego namawiam was żebyście podpisali sie póki jeszcze mozna!!!konsekwencje problemu ktorego dotyka ta akcja magą odbic sie na nas wszystkich.W najbliższym czasie 26 i 27 listopada do Warszawy przyjada figurki z nazwiskami osob ktore poparły ograniczenie emisji co2 do atmosfery!!WYstawione bede na placu przed Panstwowa akademia nauk przy pominiku Mikołaja Kopernika.Wszyscy powinnismy tam byc i popierac takie akcje.