Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ameryka tak ma

(3)
Suspens w najciekawszych od półwiecza wyborach w USA już wkrótce się skończy. Mimo sondażowej przewagi senatora Obamy – wynik, jak w meczu piłkarskim, poznamy dopiero z ostatnim gwizdkiem. Ten leksykon wyjaśnia dlaczego.
 • 2008-10-22 20:06 | yyc

  Re: Ameryka tak ma

  Same stereotypy i szkoda ze Polityka na wiecej sie nie potrafi zdobyc. W Afryce Poludniowej 99 procent ankietowanych murzynow stwierdzilo, ze nigdy nie zaglosuje na bialego...ergo zyja tam sami rasisci i zyja rzeczywiscie bo jedynym kryterium jest kolor skory. Nieglosowanie na Obame ma automatycznie swiadczyc o rasizmie mimo ze kryteriow jest mnostwo. Typowo lewicowa logika. Rasizm panuje w Ameryce a calkowita tolerancja w Poludniowej Afryce. I kto tu trywializuje wybory w Ameryce? A co do Europy i jej wyborow nietrudno sobie wyobrazic, ze oczywiscie we Francji chetnie wybraliby jakiegos muzulmanina Algierczyka na prezydenta a w Niemczech Turka na kanclerza. Obaj powinni byc gejami a nie zaglosowanie na nich oznacza homofobie i rasizm. Tertium non datur.
 • 2008-10-28 11:16 | Teddy

  Jak zwykle bardzo ciekawy artykuł Pana Marka. Wydaje mi się jednak, że hasło wyborcze Billa Clintona brzmiało troszeczkę inaczej: Econony, you fool! Pozdrawiam
 • 2008-11-08 17:14 | Asia

  Teddy, haslem Clintona bylo wlasnie 'It's the economy, stupid!' ....

  http://en.wikipedia.org/wiki/It's_the_economy,_stupid

  [cytat]
  Wydaje mi się jednak, że hasło wyborcze Billa Clintona
  brzmiało troszeczkę inaczej: Econony, you fool!
  [/cytat]