Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Debata nad zmniejszeniem esbeckich emerytur

(3)
PiS i PO zgodne w sprawie odebrania przywilejów emerytalnych byłym funkcjonariuszom służb PRL
 • 2008-10-23 17:09 | anna

  Re: Debata nad zmniejszeniem esbeckich emerytur

  Tzw. Spór Kompetencji, jest przyczynkiem obustronnym Rządu i Prezydenta, wywołującym zgodnie z teorią chaosu – również odwrócenie uwagi publicznej od procesu Jaruzelskiego. Ustawiono postępowanie na tory bezprzedmiotowe do właściwości tego procesu, to jest farsa. Między innymi oskarżycielem nie powinien być IPN, ale społeczeństwo POLSKIE - w stosunku do którego popełniono przestępstwo. IPN nie jest stroną, w tym procesie. Więc powinien to być Trybunał Stanu. Brak zespołu oskarżyciela publicznego. Na ławie oskarżonych powinno być znacznie więcej zbrodniarzy, a ława jest praktycznie pusta. Za taki groteskowy proces, odpowiedzialność ponosi Wałęsa, Rządy i Prezydenci - a w szczególnej mierze ogłupiane społeczeństwo, które ciągle w imię demokrętacji wybiera tych samych czerwonych, oprawców ubeckich i nie tylko, przez dziesiątki lat na pełnym etacie z zawodem? w parlamencie. Co z francuskiego spolszczając oznacza mówiące-menty.
  Raz wydane orzeczenie skazujące? (grzecznościowo-przekrętne) będzie w mocy, gdyż drugi raz - za to samo, nie można tej samej, osobie czynić postępowania w tej samej sprawie i karać.
  Wydaje sie oczywistym, że trybunały procesowe, nie służą do wynagradzania czy gloryfikacji czynów przestępczych, w jakiejkolwiek formie. Zło jest złem, ani mniejszym ani większym, zamiast babci była fajna - zabiłem dziadka. Zamiast bronić Polski Naród - to bronił interesy innych, a bezbronnym polakom wypowiedział wojnę z zastosowaniem całego arsenału pieszczot sowieckich, czołgami, zabijaniem, gazem i torturami włącznie. Dobrodziej mniejszego zła, za dokonanie takiego wynalazku miary zła - należy się Jaruzelowi Nobel, ale najpierw powinien to przemyśleć w odosobnieniu.
 • 2008-10-24 00:42 | Roo

  Re: Debata nad zmniejszeniem esbeckich emerytur

  Z tego artykulu wynika, ze generalowie SB maja mniejsze emerytury niz kto?
  Cyt:"Na propozycjach PiS i PO najwięcej stracą byli generałowie SB. Ich emerytury będą mniejsze o ok. 5 tys. zł (do 2,5 tys.) Emerytury około 10 tys. innych oficerów SB mają wynosić ok. 900 zł miesięcznie."
  Jak zwykle belkot zamiast informacji. Czy na tym polega wspolczesne dziennikarstwo i rola dziennikarza sejmowego? Na belkotaniu?
  Kiedys sie te Polityke czytalo z przyjemnoscia, a teraz z zazenowaniem.
 • 2008-10-24 18:31 | andrzej

  Bracie Polaku, uważasz że zła nie można stopniować, że pojęcie "mniejsze zło" sprowadza się wg ciebie do zabicia babci zamiast dziadka, spójrz na hipotetyczny ale całkiem prawdopodobny przykład: po jednej stronie drogi idą trzy babcie na wieczorny różaniec a po drugiej dziadek, były esbek idzie do karczmy przepić emeryturę której jeszcze nie zdążyli mu odebrać. Środkiem drogi jedzie pijany kombajnista i w ostatniej chwili spostrzega że zaraz zabije trzy kobiety, wykonuje gwałtowny manewr i rozjeżdża byłego SB.
  Był winny ale czy jego wybór nie był wyborem mniejszego zła?,