Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Znikające pieniądze

(6)
Całkowita wartość akcji spółek notowanych na światowych giełdach wiosną 2008 r. była równa 58 bln dol. We wrześniu 2008 r. spadła do 40 bln dol., a obecnie jest o kolejne 8 bln dol. niższa. To więcej niż pięćdziesięciokrotność rocznego dochodu narodowego Polski. Gdzie się podziały te pieniądze?
 • 2008-07-20 00:59 | MI$

  Polecam felieton o poszukiwaniu śladów kryzysu w Polsce na http://mojpoglad.blogspot.com/2008/10/kryzys.html
 • 2008-10-24 01:42 | Adalbert

  Re: Pieniądze wirtualne to znikające pieniądze

  To te Noble rozdawane dla ekonomistów mają dzisiaj taka samą wartość, jak te rozdawane dla literatów i za "Pokój" którego równiez nie ma. Wirtualny pieniądz generowany w bankach znajdujących sie pod kontrolą oligarchii przeszedł w jedne ręce , czyli w łapki globalnych spekulantów. Siedząc przed klawiaturą komputera miliony cwaniaków na całym świecie dokonuje transakcji spekulacyjnych, zyskując lub tracąc miliony w ciągu jednego dnia. Oni nie sięją , oni nie orzą , oni spijają krew ludzi którzy pracują. Jeżeli oni przy okazji owładnięci są jakąś obłąkaną ideą polityczną, to mamy komplet powodów do tworzenia się kolejnych kryzysów. To jest wiedza ogólnie dostępna , ale politycy zawsze byli tylko wykonawcami poleceń oligarchii i to się nie zmieniło. Zmienił się tylko skład socjalny tej quasi mafijnej grupy. Oligarchia obecna jest "rodziną" włascicieli banków i funduszy inwestycycjnych . Oni są wolni od emocji narodowych , czy klasowych, oni traktują zysk jak religię.
 • 2008-10-24 10:48 | Mieczsilver

  Re: Znikające pieniądze

  Kapitalizm bez kapitału.Tu też można uzasadnić,że kłamstwo jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.Podstawą jest wykład na Dolnośląskim Festiwalu Nauki "KŁAMSTWO w paradygmacie naukowym" rok 2007.
  O "Cnotach nieprawdomówności:o kłamstwie w polityce" rozprawiał Martin Jay z History Depatment /University of California,Berkeley/.
 • 2008-10-25 03:13 | Janina

  Re: Nadmiaru pieniądzy ciąg dalszy ...

  W wyniku przekrętów bankowych wygenerowano nadmiar pieniądza i kiedy ten balon pękł to król okazał się nagi, ale ci co weszli w posiadanie tych wirtualnych pieniędzy nie zamierzają rezygnować z tej gry i przyznawać się do popełnionego nadużycia. Ponieważ jest to towarzystwo wzajemnej adoracji, to obowiazuje między nimi rodzaj pozrozumienia i wspólnota interesów.
  Teraz wejdziemy w fazę wyprowadzenia z giełdy tych wirtualnych miliardów i stworzenia pozornego braku pieniędzy na tym rynku. Pociągnie to za sobą sztuczne dowartosciowanie tych walut które spekulanci uznają za warte gry , a obniżenie wartosci tych walut których rządy nie dostosują się do narzuconej przez spekulantów giełdowych reguł gry. Zabawa będzie tak długo trwała aż wszystkie normalne kraje nie zapłacą narzuconej "daniny" przez globalnych graczy. Wówczas klasa średnia zapłaci za to obniżeniem poziomu własnego życia, a ci co weszli w posiadanie wirtualnych pieniędzy zostaną właścicielami już rzeczywistych dóbr. Tak to toczy się po tym świecie ten wirtualny pieniądz.
  Polska zostanie wystrychnięta na dudka. Obecna ekipa rzadząca jest cudownie beztroska.
 • 2008-10-25 18:24 | wladimirz

  Panu Orlowskiemu już dziękujemy!;-)

  Jeszcze niedawno przekonywal,ze jest byczo. Teraz dalej stroi się w szaty fachowca, którym nie jest!Ew.jest,ale występując w roli propagandysty wyniki tej fachowości zachowuje dla siebie!;-)))
 • 2008-10-26 00:10 | rs_

  Re: Znikające pieniądze

  Realny kapitalizm, zwykła rzecz, ci przy żłobie kradną niezależnie od systemu.