Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szczątki prawdy

(4)
Do festiwalu okropności bałkańskich wojen lat 90. dochodzi kolejna: serbscy jeńcy byli przez Albańczyków zabijani po to, aby ich organy sprzedawać bogatym ludziom z Zachodu. Tylko czy to prawda?
 • 2008-10-27 14:28 | kay

  Re: Szczątki prawdy

  No coz, gdyby ta sprawa wyszla wczesniej, z cala pewnoscia oddanie Kosowa Albanczykom nie byloby takie proste i nie zdobyloby takiego poparcia opinii publicznej. Ludzie widzieli w Albanczykach ofiary, po tej publikacji widza w nich tez katow.
 • 2008-10-27 22:02 | Collonna

  To typowe wojenne horrorstory.Kto ma troche pojecia o transplantacji to tylko z politowaniem kiwa glowa.Kosowa nie bylo czeba nikomu oddawac.
  Agresywna strona byli Serbowie-czy tak szybko sie zapomina?
 • 2008-10-28 12:55 | gl1974

  Re: Szczątki prawdy

  Nie dziwi mnie reakcja mieszkańców tej miejscowości. Jeśli to rzeczywiście miało miejsce i oni brali w tym udział lub tylko byli świadkami nigdy nie będą potrafili się do tego przyznać. Będą to wypierać ze świadomości, zwłaszcza jeśli nie zrobili nic by temu zapobiec. Człowiek nie potrafi żyć ze świadomością że jest zbrodniarzem, zawsze znajdzie wytłumaczenie swojego czynu, a jak nie to udaje że zdarzenie nie miało miejsca. Opinia publiczna też nie bardzo chce drążyć taki temat. W tej sprawie dochodzi do głosu polityka. W byłej Jugosławii ścierają się interesy wielu mocarstw i zrobią wszystko żeby ta sprawa im nie zaszkodziła. Jesli we władzach Kosowa rzeczywiście zasiadają ludzie którzy mieli swój udział w tej zbrodni to powinno ich się jak najszybciej osądzić. Nie mają moralnego prawa prawa do sprawowania władzy. Zresztą jesli słuzby jakiegoś państwa ma dowody na ich udział w tej zbrodni to będą ich marionetkami do końca życia. Jak można coś takiego tolerować w XXI wieku? Dlaczego nie chcą ekshumacji ciał? No chyba że mają coś do ukrycia.
 • 2008-10-30 06:30 | nikos

  na poczatku lat 90 pani Aliki Marangopoulou z Aten profasor prawa wszela w tej sprawie dochodzenie na forum praw czlowieka .Nie bylo w modzie i sprawe przekrecono