Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Okrągłe stoły prezydenta

(7)
Nowym pomysłem prezydenta stało się zwoływanie tak zwanych 'okrągłych stołów', które mają, jak się wydaje, mobilizować opinię publiczną przeciw rządowi
 • 2008-07-20 00:48 | POLONIA-SAWA

  Re: A jednak sie kreci !

  I tutaj dowiemy sie ,ze polska gospodarka odcieta jest od swiatowej ,
  a najwazniejsze jest ,kto siedzi na stolkach?
  Swiat przezywa ,pierwszy strach od czasu generala Jaruzelskiego i Walesy
  przezywa kryzys,
  dysputy o zasadach,problemach i mozliwosciach ,nie maja konca .
  Ba nawet wielu kupuja "Kapital" Maksa ,aby zrozumiec dzialanie kapitalizmu.
  Swiat od Ameryki do Chin ,dyskutuje o naprawianiu "samego siebie " i
  "naprawianiu otaczajacego nas swiata", swiat niestety mamy jeden!
  Przezywamy chyba ewolucje wartosci ,/przez banki/ ,/Nawet senatorin z Alaski zrezygnowala
  z nowych ubran! ha ,ha /wszyscy
  trzymaja sie twardo ,ale wszyscy sie ...boja .../Obama? ,Chiny?/
  Mamy kryzys ,kryzys naprawde po grecku znaczy "postanawiac , rozstrzygnac""
  a jakie bedzie rozstrzygniecie ,nikt nie wie.
  A tu masz,prezydent jest jakos za dobry ?!

  Moze po prostu mamy lepszego prezydenta jak myslelismy ?
  Przeciez to tez ,jest mozliwe ?
  No ,coz w Polsce ,chyba nie jest tak zle ,bo na razie nikt o Polsce nie mowi!
  /inni stoja w szeregu!/
  Ba,ba urzednicy PIS ,jako tworcy kryzysu?
  Najpierw byli ;bosowie i Bush,potem matematycy i filozofowie a teraz zachlannosc ludzka .
  A u Was ?
  Polska nieufnosc ! Zdemaskowali ?
  A niech sie pudruje ,jak ma ochote ,zeby tylko dobrze "wygladal "!
  No coz , klopoty i tak przyjda ,wiec po co robic je samemu !
 • 2008-10-28 16:59 | p

  Re: Okrągłe stoły prezydenta

  Powiedzieć że - "może nas dotknąć kryzys" - to już u Pani straszenie kryzysem. Dziś nawet Tusk mówi że istnieje zagrożenie, no ale co tam......znowu Kaczor winny.

  Jak Kaczyński przeciw rządowi - źle, a jak się zgadza to chyba jeszcze gorzej!!

  Jak wam się już nie nudzi być tuba propagandową w stylu Nowaka, Chlebowskiego......
 • 2008-10-29 03:05 | vici

  Re: Okrągłe stoły prezydenta

  Taka sama metamorfoza nastapuje u braciszka.Lenin zaraz po wygraniu rewplucji tez zauwazyl ze wszystko idzie niuchronnie ku katastrofie -Wprowadzil szybko wobec tego
  NEP.Nie przeszkodzilo to jednak nastepcom wprowdzic niespotykanego w dziejach swiata
  najbrutalniejszego zamordyzmu.PiS zeby ponownie dorwac sie do wladzy (jesli to byloby mozliwe) to by sie zamienil w samego kameleona .To widac jak na dloni ze bardzo a bardzo cierpia z tego powodu.Nic tylko im wspolczuc .Wedlug mnie pachnie z ich strony jeszcze wieksza obluda niz poprzednio.
 • 2008-10-30 15:29 | zzc

  Szanowna Pani. Reforma oznacza przebudowę,ale potocznie oznacza POPRAWĘ istniejącego rzeczy? Co reforma Hall miała by poprawić? Nauczyciele i rodzice twierdzą,że nic poza tym ,że jeszcze ( o ile to możliwe,bo chyba osiągnęliśmy dno) spadłby poziom nauczania ,warunki pracy w szkole zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Zatem ponawiam pytanie: w czym ta nowa szkoła była by lepsza? Od tak poważnego pisma (chyba,że to zamierzchłe czasy) oczekuję solidnej analizy. I mimo ponawiania tej prośby "Polityka" jej nie przeprowadziła.W swojej tzw. "reformie" Hall zaczyna się niebezpiecznie zbliżać do pomysłow rządu włoskiego. Tanio ( niskie płace dla nauczycieli,liczne klasy, nauczanie ogólne kończące sie gdzieś na etapie dawnej 8 klasy w podstawówce) i najważniejsze- odfajkować wcześniej to całe tzw. nauczanie,aby mieć jak najwczesniej ręce do pracy czyli 6-latki do szkoły ( niebezpiecznej,nieprzystosowanej dla maluchów). Pytanie do Polityki: czy reforma Handkego się udała?Retoryczne...
 • 2008-11-01 17:41 | zwyklak

  Re: Okrągłe stoły prezydenta

  W ostatnim zdaniu zwraca Pani uwage na mozliwosc zmiany wizerunku Pana L.Kaczynskiego. Prosze wybaczyc, ze nie uzywam slowa Prezydent. Tak, zmiana wizerunku moze i jest mozliwa u jednego z braci. Nie na dlugo, ale moze wizerunek ulec zmianie. Tylko co z tego? Cechy osobowosci L.Kaczynskiego zmianie nie ulegna, a jego destrukcyjne dla funkcjonowania Urzedu Prezydenta RP dzialania nadal beda probowac podwazac konstytucje. Walka o samolot jest li tylko rozpychaniem lokciami i proba zawlaszczania nienaleznych, konstytucyjnych praw. Podobnie rzecz ma sie z zapraszaniem niektorych ludzi na obrady Rady Gabinetowej, ktora to Rade oczywiscie L.Kaczynski maprawo zwolywac, ale juz zapraszac na obrady Kaminskiego czy Skrzypka (pomimo zamknietych drzwi to i owo z KOLEJNEGO aktu NIEKOMPETENCJI Prezesa NBP przedostalo sie do prasy) chyba prawa nie ma...
 • 2008-11-03 12:10 | sebek

  Re: Okrągłe stoły prezydenta

  Co do okrągłego stołu na temat zmian w edukacji to uważam że pomysł był jak najbardziej na czasie. Nareszcie bowiem znalazł się ktoś kto chciał wysłuchać licznie protestujących rodziców. Pani Hall bowiem nie uważała za stosowne prowadzić dialogu a jedynie obwieszczać swoje zdanie. Poraz kolejny znalazło to potwierdzenie w nieobecności pani minister przy "okrągłym stole" u prezydenta. Czy tak wg. pani Paradowskiej powinien wyglądać dialog ze społeczeństwem? Jeśli zapowiadane przez pana Tuska budowanie społeczeństwa obywatelskiego rozpoczyna się od lekceważenia tegoż społeczeństwa to strach pomyśleć co będzie później. Dostaliśmy od rządu dobrą lekcję że nasze protesty nic nie znaczą, rząd zrobi po swojemu bo wie lepiej niż ciemna masa.
  Dlatego w tym wypadku prezydent postąpił słusznie zapraszając licznych ale dotąd nie dopuszczanych do głosu rodziców którzy bezpośrednio najbardziej odczują ewentualną klapę reformy edukacji.
 • 2008-11-03 12:42 | Kecaj

  Rece opadaja

  Nie bardzo wiadomo czy to miotanie sie pana prezydenta (i jego brata) ma jakis cel. Raz mowi biale, raz czarne. I w sumie wydaje sie, ze na biale mowi czarne i odwrotnie (czyli na czarne biale). Z takiego pieprznika chce pan prezydent sobie wyhodowac wizerunek, ktory mialby mu zapewnic ponowna elekcje. Ciekawe czy ten nowy PR zadziala. Jesli tak, to by znaczylo, ze Polacy to glupi narod. Ciekawe jakie owoce przyniesie ten kulawy eksperyment pana prezydenta.