Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

artykuł "Stan zdrowia" z nr 44 1 listopada 2008

(1)
2008-07-20 01:31 | lekarz
uśmiałem się czytając o zarobkach lekarzy w szpitalu na Banacha...te kwoty są wzięte z kosmosu!...w innym szpitalu np. na Solcu w Warszawie lekarz z II stopniem specjalizacji zarabia 2100 zł brutto...żeby dostać 4 tys na rękę trzeba pracować praktycznie na 2 etatach (brać od 5 do 8 dyżurów)...żenada....proponuję żeby Ministerstwo Zdrowia zamiast oszukiwać opinię publiczną niech poda prawdziwe zarobki i czas pracy lekarzy!......my nigdy nie dogonimy Zachodu...w USA, Holandii i innych dobrze rozwiniętych krajach lekarz pracuje max 35 godz tyg i zarabia min. 10 tys zł na rękę....lekarz ma być wypoczęty....w końcu ratuje ludzkie życie....a nie stać przy stole operacyjnym przez 16 godz na ostrym dyżurze i dostawać za to śmieszne pieniądze!....nie muszę tłumaczyć jak wyczerpanie może przełożyć się na efekt pracy.....tak więc w naszym interesie jest, żeby lekarz dobrze zarabiał i nie pracował więcej niż 40 godz.....na pewno wszyscy by na tym zyskali.......ileż cierpliwości i siły musi mieć lekarz, żeby po 24 godz pracy odpierać ataki ze strony często nieuprzejmych pacjentów....kiedy wreszcie nasza służba zdrowia będzie zdrowa?????? i powtarzam jeszcze raz-żaden lekarz specjalista w państwowym szpitalu nie zarabia 15 tys nie mówiąc o 38 tys. jak napisaliście w artykule.....