Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co się stało w Ameryce?

(5)
Jak Ameryka zmieniła się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat i co dla niej oznacza wybór Baracka Obamy na prezydenta?
 • 2008-11-05 09:35 | POLONIA-SAWA

  Re: Co się stało w Polsce?

  No? no ?
  trudno to nazwac analiza socjalno-polityczna raczej analiza religijna ,albo koscielna.
  Czesciowa analiza bez uwzledniania podstaw materialnych jest nie do przyjecia.
  Czy panuje w Polsce tylko wiedza koscielna ,a nie wiedza jako wiedza ?

  Zalosne !. Salute
 • 2008-11-06 03:15 | Janina

  Re: Amerykę zawłaszczyli neokonserwatyści...

  To stało się tak dokuczliwe dla większosci normalnych ludzi. Cele stawiane przez elity
  i działania zbrojne armii, rozminęły się z celam i percepcją tych zjawisk odczuwanych przez normalnych obywateli. Grupa ludzi władzy, zwana neokonserwatystami, cynicznie wykorzystała uczucie religijne zwykłych ludzi . Ucieczka fabryk w pogoni za łatwym zyskiem uczyniła ze Stanów "wielki magazyn" na wyroby chińskie i reszty swiata. To się musiało tak skończyć. Kryzys jest wielowymiarowy. To pazerność milionerów kierujących się prymitywnie pojmowanym zyskiem doprowadziła do dramatu. Globalizm w tej formie poniósł klęskę. Kapitalizm niszczą sami kapitaliści... To paradoks, ale taka jest prawda.
 • 2008-11-08 14:31 | est

  Re: Co się stało w Ameryce?

  to chyba pierwszy sensowny artykuł/wywiad na temat amerykańskiej polityki, jaki zdarzyło mi się przeczytać.
  Potwierdza tezę, że McCain popełnił kardynalny błąd wybierając Palin i jej fundamentalistyczny elektorat, zamiast koncentrowania się na gospodarce i umiarkowanych liberałach.
  Mam jedynie wątpliwości, czy ruch milenijny faktycznie aż tak zaważył na amerykańskiej polityce.
 • 2008-11-08 23:34 | Halszka

  Re: Co się stało w Ameryce?

  Carter przegrał z powodu opodatkowania szkół wyznaniowych? Nie przesadzajmy. Powodów tej porażki było więcej, np. bezsilność Białego Domu wobec długotrwałego upokorzenia USA, jakim była wielomiesięczna okupacja ambasady amerykańskiej z zakładnikami w Teheranie. A dziś już wiadomo, że wtedy republikańscy wyslannicy celowo opóźniali zakończenie negocjacji z ajatollahem Chomeinim do czasu wyborów w USA - tak, aby sukces rozmów i uwolnienie amerykańskich zakładników nie pomógł wygrać Carterowi i demokratom.
 • 2008-11-09 11:39 | Feyd

  nie gadaj głupot, kryzys spowodował interwencjonizm panstwowy, polityka socjalna która miała umozliwić każdemu amerykaninowi na kupno domu niezalażnie czy go stac czy też nie, dodatkowo zapalnikiem kryzysu były stopy procentowe, które nie ustala wolny rynek ale panstwo, czyli jak widać to znowu politycy swoim ustawami popsuli wolny rynek a teraz zrzucaja na niego odpowiedzialnośc za błędy interwencjonizmu