Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zamęt w głowach

(8)
W jaki sposób ignorancja zdołała podbić Waszyngton?
 • 2008-11-10 14:55 | malgo

  Re: Zamęt w głowach

  i powoli to czeka nas w kraju, bo dzieciakom juz w przedszkolu maci sie religia az do studiow. dlatego trzeba klasc na edukacje publiczna bez religii!
 • 2008-11-10 16:47 | yyc

  "Mający miejsce dawno temu przelotny flirt niektórych myślicieli z komunizmem .." Przelotny? Dawno temu? I oczywiscie ani slowa o zbrodniach, milionach ofiar. Takli sobie maly flirt. Chrzescijanski fundamentalizm szerzy sie na poludniu Stanow...a co szerzy sie w Europie? Islamski fundamentalizm , ktory nie walczy z Darwinizmem bo go nie zna tylko wysadza samoloty i pociagi w powietrze a lewica oczywiscie wystepuje w obronie tegoz fundamentalizmu w imie obrony praw czlowieka i wolnosci wyznania no i oczywiscie przyklaskuje bo destabilizuje zycie i gospodarke a to zawsze glowny cel lewicy. Zniszczyc ile sie da i przejac kontrole a temu "intelektualnemu" spoleczenstwu wydzielac skrawki i oczekiwac wdzecznosci, ze Panstwo dba o obywatela. Ciekawe ze w Kraju sa zwolennicy tego co juz raz przerobilismy i z czym rzekomo intelektualisci tak strasznie walczyli. Zeby choc raz Polityka zacytowala jakis inny tygodnik poza komunistycznymi TheGuardian, El Pais czy La Republika bylo by milo. I na koniec...Clinton intelektualista? Gore intelektualista? Chyba sie piszacemu cos pomieszalo.
 • 2008-11-10 22:50 | wishka

  co brałeś człowieku i gdzie to można kupic?
 • 2008-11-11 07:02 | Latarnik

  A w Polsce "Ludowej" 90% ludu męskiego skończyło naukę na szkole zawodowej a 50% ludu źeńskiego nie skończyło nawet 9 klasy. Potem wybierali Kwaśniewskiego bo był przystojniejszy od Bolka Wałęsy a na Borowskiego bo miał polskie nazwisko!
  100 lat temu KURIER WARSZAWSKI podał następującą złotą myśl: Są róźne sposoby rządzenia. Są monarchie, demokracje, i tyranie, ale tak naprawdę to są tylko dwa systemy: jeden wykorzystuje nieuświadomionych, drugi uświadamiia wykorzystywanaych. Rządzący muszą być pewni, iż uświadamianie nie idzie za daleko, bo świadomi nie dadzą się wykorzystywać.
  Ogłupianie narodu stosowane jest we wszystkich krajach, tylko ci równiejsi z równych mają mieć dostęp do najlepszych amerykańskich uniwersytetów aby stworzyć kadrę kierowniczą. Naród wybrany do rządzenia niemytymi masami (unwashed masses) - wyrażenie często używane przez angielskich snobów, którzy jeszcze mówią, że seks jest za dobry aby go mieć z pospólstwem (commoners).
 • 2008-11-11 07:08 | Latarnik

  A komu to przeszkadza religia? Temu kto nie ma żadnych zasad moralnych, kto mówi że Katyń czy Oświęcim to cacy?
 • 2008-11-11 10:05 | R

  Re: Zamęt w głowach

  To prawda, amerykański studenci, maja mniejsze pojecie o swiecie niz mlodziez z polskiej zawodowki. Prosty przyklad ostatnia "impreza", kolega mowi ze nie jest z Europy do dziewczyny i zeby zgadla skad ona na to: z Hiszpanii? a pozniej z Francji? druga rozmowa:tym razem chlopak "a myslalem, ze miedzy Rosja i Niemcami nie ma zadnych panstw - te dwa przyklady z Kalifornii, na wschodzie wciaz wypytuja jakim jezykiem sie mowi w Europie. Amerykanie to ignoranci, Bush siegajac po prezydenture ni emial pojecia o swiecie, a lekcji udzielal mu ambasador z Arabii Saudyjskiej - siegnijcie po ksiazke Boba Woodwarda "State of denial"
 • 2008-11-11 16:59 | Jaroslaw Lucas Koberda, MD.PhD

  Re: Zamęt w głowach

  Ja juz mieszkam w USA od prawie 20 lat i mysle ze utrzymywanie amerykanskiego spoleczenstwa w ciemnocie jest celowe. Molo sie przeznacza pieniedzy na szkoly podstawowe i srednie. Wiekszosc naukowcow sprowadza sie z zagranicy zamiast szkolic swoich obywateli. Spoleczenstwem niewyksztalconym jest latwiej sterowac i manipulowac.
 • 2008-11-11 21:37 | Janek

  Re: Globalna piramida nieuków

  Boki można było zrywać jak tygodnik WPROST powoływał się na osiagnięcia edukacyjne w tym prawdziwym mocarstwie. To jest dramat . Takie przedmioty jak geografia czy historia nikogo nie interesują .Eiltarne wykształcenie, który tworzy piramidę, nalezy do politycznych kanonów globalistów. Ciemnota wije się u podstawy , a dzieci bogaczy i religijnych przywódców uczą się w najlepszych szkołach. Te również należą do obowiązującej mitologii.
  To jest narzucony przez politykierów reżim , aby naiwny naród słuchał globalistów , którzy stanowią nowa oligarchię. Oni zastąpili feudalną arystokrację. Klasa średnia jest konsekwentnie sprowadzana do parteru. Takie są przyczyny obecnego kryzysu.