Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zachód szczeka, Rosja gryzie

(8)
Rozmowa z Edwardem Lucasem, autorem książki „Nowa Zimna Wojna”, o trudnych stosunkach Rosji z resztą świata.
 • 2008-11-14 13:09 | POLONIA-SAWA

  Re: Zachód szczeka, Rosja gryzie

  Panie Smoczyński skad Panu przyszedl do glowy taki tytul ?
  Czy liczy Pan ,ze Pana artykul beda ,czytac jak to ktos mowil "szumowiny spoleczne"?
  Piano,piano...
  Salute
 • 2008-11-14 13:56 | rowi

  Re: Zachód szczeka, Rosja gryzie

  Stwierdzenie,że autor książki przyjaźni się z Sikorskim, wyjaśniło mi, skąd się biorą podobne bzdury.Autor powinien je zatytułować "Przemyślenia Kalego na przypiecku, czyli dlaczego media są wolne od obiektywizmu".Przykre tylko, że Polityka poświęca Kalemu tyle uwagi!
 • 2008-11-14 14:58 | Adalbert

  Re: Czy ten Edward Lucas to filip z konopii

  Takich bzdur to nie czytaliśmy nawet w epoce prawdziwej zimnej wojny. W czasach obecnego kryzysu ekonomicznego to jest głos nostalgii za czasem który minął.
  Podział świata, jaki sugeruje autor, istnieje tylko w jego wyobraźni. Jeżeli książka jest na tym samym poziomie "przemyśleń" co wywiad, to jest to knot roku 2008.
 • 2008-11-14 16:29 | przytomny2

  Twoje daleko idące "wnioski" z prostego faktu, że człowiek przyjaźni się z Sikorskim (co uczciwie przyznaje), wyjaśnia dlaczego tacy jak ty "komentatorzy" nigdy nie operują argumentami tylko deprecjonowaniem adwersarzy
  i "politologią" na poziomie magla. I to niezależnie od tego czy nadajesz z pozycji PiS-u czy niedawnego 'wielkiego brata". Może byś tak merytorycznie podważył choć jedno stwierdzenie z tego wywiadu na temat "statusu mocarstwowego" Rosji i jej praktyk międzynarodowych zamiast wylewać swoje jałowe fobie. Przypominam,że Sikorski był parę lat temu w rządzie PiS-u.
  Ale czy ciebie w ogóle stać na rzeczowa polemikę ??
  Mocno w to wątpię!!!
 • 2008-11-14 16:36 | pojętny

  Twoje pretensjonalne wywody świadczą naocznie, że te artykuły czytają również tacy jak ty, których nie stać na merytoryczny komentarz tylko na ostentacyjne oburzanie się i obrzucanie innych inwektywami. Biorąc pod uwagę praktyki rosyjskiego kapitału w zachodnim systemie bankowym oraz praktyki jawnego szantażu surowcowego tytuł artykułu wcale nie jest przesadzony...wręcz przeciwnie!!!
 • 2008-11-14 22:14 | mariuszet

  Chyba Adalbert jesteś pracownikiem ambasady rosyjskiej, bo to nie żadne bzdury a dobra analiza. Co tu jest bzdurą? Może tak konkretnie.
 • 2008-11-15 16:01 | Mieczsilver

  Re: Zachód szczeka, Rosja gryzie

  Georg Simmel dość precyzyjnie okreslił nurty religijne pieniądza jako nowego Boga Zachodu.Niezbyt precyzyjnie to czyni autor w stosunku do Boga Wschodu!!!!!!!!!!!!!
  Dobrze,że się przynaje do swojego braku obiektywizmu w ocenie Radosława Sikorskiego obecnego ministra od wojennych spraw zagranicznych.Wyrastał do ministra wojny poprzez swój udział jako korespondent wojenny w Afganistanie z rewolwerem w ręku.
  Cała analiza nie ma finału jak się zachować wobec oczywistej walki zła ze złem to jest walki o wpływy przy naduzywaniu bezwzględnego prawa silniejszego.Polska obrała drogę wasalnej polityki to jest opowiedzenia się po jednej ze stron walki.Z jakim efektem czas pokaże??????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • 2008-11-23 14:12 | POLONIA-SAWA

  Przy takim tytule nie stac mnie na zaden komentarz ,prawda! ,powiem ci nawet po
  kilku takich "Przedobrzonych " ,skandalicznych tytulach trace naprawde ochote,
  oby czytac ich tresc.
  Przyzwyczailam sie do tego ,ze tytul artykulu ma mnie zainteresowac ?, ale
  dlaczego musi mnie bulwersowac /ja nie jestem angielski rabble/ i wogole angielska
  prasa oprocz kilku wyjatkow jest jest okropna.
  /ale jak to Polacy ,zawsze ucza sie zlego nie dobrego /.
  A moze juz Polityka zeszla na psy ?
  Tytul jest przesadzony ,a ten Pan jest skamienialoscia czasow zimniej wolny .
  / i prawde powiedziawszy zrobil tyle gledow ,ze szkoda mowic/
  I dotej pory nie zrozumial ; tak tak diabel napewno przyjdzie ,ale on przychodzi zawsze innymi
  drzwiami !.
  o artykuje nie pisze wiecej ,bo mam nadzieje ,ze jestes "pojetny " .
  SALUTE