Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stary dobry Marks

(3)
Gdy rynki finansowe padają, ludzie sięgają po 'Kapitał'.
 • 2008-11-14 13:26 | Robert

  Re: Stary dobry Marks

  w końcu to Marks przewidywał gospodarkę socjalistyczną po kapitalizmie. Lenin chciał po feudalizmie i dlatego było źle
 • 2008-11-14 21:03 | janek

  Re: sami bankierzy zdemontowali kapitalizm

  Fanny Mae i Freddy Mac same się 'sprywatyzowały" czterdiesci lat temu i nic nie mają wspólnego z tym do czego zostały powołane przez rząd w zamierzchłej przeszłosci. Kapitalizm wykańcza modny obecnie globalizm , czyli brak emocjonalnego związku między kapitalistą a krajem z którego czerpie zyski.
  Po wyeksplaotowaniu Stanów to kapitalisci uciekli z tego kraju z fabrykami i kapitałem i zostawili go samopas jako wielki magazyn na produkty chińskie.
  Tak pojmowany zysk okazał się zabójczy dla kraju zupełnie wyjątkowego jakim były Stany. Neokonsewatysci tylko przyglądali się tym procesom i sami czerpali prywatne zyski.
  Kraj pozbawiony zwiazków emocjonalnych między włascicielami a robotnikami skazany jest na klęskę. To zagraża również Polsce i świeżo skolonizowanym krajom środkowej Europy.
 • 2009-05-05 09:39 | divak2

  Re: Stary dobry Marks

  Marks swoje pomysły opierał o doświadczenia zdobyte w Niemczech. Natomiast w życie starano się wcielać je w Rosji. A wszyscy wiemy, jak tam jest z jakością wykonania.