Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czarny jak ja

(4)
Barack Obama nie jest typowym Afroamerykaninem. Ale z dozą patosu można powiedzieć, że słynne słowa Tomasza Jeffersona z 1776 r. – o równości wszystkich ludzi, równym ich prawie do wolności i szczęścia – nabrały właśnie w Ameryce pełnego wymiaru.
 • 2008-11-16 11:57 | joanna kopytowska

  Re: Czarny jak ja

  Dzielenie ludzi i zjawisk na dobre i złe, na przyjazne nam lub wrogie ułatwia utrwalenie własnego pozytywnego wizerunku wobec innych i wzmacnia poczucie tożsamości poprzez przyporządkowanie się do grupy dobrych no i oczywicie jest pułapką i przyczyną wszelkich możliwych ludzkich nieszczęść - wojen , konfliktów rasowych , religijnych, rodzinnych , międzypaństwowych , międzypartyjnych etc. Obalanie takich mitów to praca dla tytana, jak dotąd wygrał ją tylko i aż Jan Paweł II, sprzyja im rozwój turystyki i globalizacja gospodarcza, oby dobrej energi prointegracyjnej starczyło do końca tej prezydentury bez fizycznego uszczerbku doznanego przez Pana Baraka Obamę i Jego Rodzinę- trzymam mocno kciuki
 • 2008-11-16 12:33 | JOANNA KOPYTOWSKA

  Re: Czarny jak ja

  Warto jednak mówiąc o ojcu Prezydenta Obamy , czarnym jak heban Kenijczyku wspomnieć i podkreslić ten drobniutki fakt że ukończył On HARWARD, inaczej podkreślanie że miał ON białą matkę / z domieszką jedank krwi indiańskiej- stąd alabastrowo biały kolor jej skóry / i że był wychowywany przez białych dziadków na Hawajach BRZMI JAK NIEZAMIERZONA NUTKA RASIZMU
 • 2008-11-16 17:24 | Halina Walatek

  Faktem jest, ze Obama jest "produktem" wychowania w bialej rodzinie. Jego ojciec nie odgrywal roli w jego zyciu. Dlaczego podkreslanie, ze mial on biala matke i byl wychowywany przez bialych dziadkow brzmi jak niezamierzona nutka rasizmu?
 • 2008-11-16 19:21 | joanna kopytowska

  Re: Czarny jak ja

  Niedoceniając afrykańskich korzeni Prezydenta i inteligencji jego ojca umniejsza się ich wagę i wartość a właśnie ten potencjał wiekokulturowego pochodzenia może zadecydować o wielkim przełomowym charakterze tej prezydentury , to chyba oczywiste