Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wychowanie przez wieszanie

(7)
W średniowieczu nietrudno było trafić w ręce kata. Śmiercią karano za kradzież, mord, podpalenie, bigamię, kazirodztwo, herezję, obrazę majestatu.
 • 2008-11-19 03:19 | Danka

  Re: W czasie ostatniej wojny wieszano w fabrykach

  Przy placu Niepodlegosci w Łodzi na zapleczu Domu Towarowego jest fabryka w której Niemcy powiesili Polaka na stalowej belce wewnątrz hali fabrycznej. Ostatnia wojna była popisem katowskich inscenizacji. To miejsce tortur naszej cywilizacji europejskiej zostanie obowiazkowo zapomniane.
 • 2008-11-19 03:54 | M

  Czy te okropnosci odbywaly sie w ramach promocji "cywilizacji zycia"?

  Czy nie jest dziwne, ze od kiedy nauka zaczela sie rozwijac niezaleznie od kosciola (od XIX) takie barbarzynstwa byly coraz mniej popularne? Jest to pewne uproszczenie-ale trend wyrazny.
 • 2008-11-19 11:30 | Andrzej z Prudnika

  Re: Wychowanie przez wieszanie

  W Prudniku znajduje się Krzyż Schopsa - pod którym pochowano osobę o tym nazwisku. Był ta ostatnia publiczna kara śmierci wykonana w mieście (w XIX w., nie pamiętam dokładniej daty). Człowieka łamano kołem i pochowano w miejscu kaźni. Fakty te opisane są w "Historiach Prudnika" Chrząszcza i Weltzla.
  Sprawa jest znana p. Danielowi Wojtuckiemu.
 • 2008-11-19 21:11 | b.dyrektor okręgowy SW w Krakowie

  Re: Wychowanie przez wieszanie

  Ostatnią "karę " śmierci wykonano w Polsce 21 kwietnia 1988 w areszcie śledczym w Krakowie przy ul. Montelupich. W bieżącym roku w POLITYCE na ten temat pisał Juliusz Ćwieluch. Przez wieszanie nie ma ŻADNEGO WYCHOWANIA ! Twierdzę tak , jako pedagog i więziennik, który znał osobiście człowieka zgładzonego zgodnie z obowiązującym wówczs prawem. W tym miejscu warto przypomnieć, że ciągle obowiązuje V przykazanie Dekalogu !
 • 2008-11-22 14:00 | alias

  Re: Wychowanie przez wieszanie

  "Ścięte głowy długo wisiały na słupach, o czym świadczy brak szczęk, które odpadły, zanim głowy trafiły do ziemi."

  Nie szczęki tylko żuchwy...
 • 2008-11-22 18:44 | prz

  [cytat]
  Nie szczęki tylko żuchwy...
  [/cytat]
  Można mówić o "dolnej szczęce", choć nie jest to termin naukowy, ale często uzywany nawet przez antropologów.
 • 2008-11-23 09:05 | wladimirz

  I komu to przeszkadzalo?;-)))

  Teraz przeżywamy krótki historycznie i na relatywnie niewielkim obszarze eksperyment z brakiem kary smierci.
  Niektórzy doktrynerzy uważają,że tak ma być i to jest jakiś wyższy poziom rozwoju.Tak naprawdę jednak to tylko eksperyment!!!
  Natomiast sposoby wykonywania tej kary oczywiście zależą od rozwoju cywilizacji i technologii.Moim zdaniem na kolejnym etapie egzekucje będą się odbywaly w szpitalach-szczególnie zwyrodniali zbrodniarze, w ramach ekspiacji,będą rozbierani na użyteczne organy żeby uratować zycie iluś osób za te , którym zycie bezpowrotnie zabrali!!!