Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czas na gest

(4)
W drugiej połowie listopada nasiliły się protesty przeciwko ustawie o emeryturach pomostowych. Związkowcy wykorzystują cały arsenał środków, by skłonić rząd do zmiany stanowiska.
 • 2008-11-21 21:09 | WRiTech

  Ciąć

  U nas na zakładzie do związków należy ok.5%.
  Sami opoje

  Kiedyś takie typy należały do zakładowych związków i do szeregowców partii
  Efektów ich pracy nie widać to muszą się inaczej wykazać

  Większość społeczeństwa się nie organizuje bo czeka aż rząd rozgoni to towarzystwo wzajemnej adoracji

  Trzymam kciuki za Donalda. Nie wierzyłem, że coś mu się uda ale jak Prezydent znowu nie zawetuje to trochę mniej "Świętych Krów" będzie w państwie
 • 2008-11-22 02:50 | Janina

  Re: czas na opamiętanie ...

  Tylko wyjatkowe zawody powinny korzystać z wcześniejszych emerytur w pełnym wymiarze . Pogoń za szybką emertyurą jest dowodem , że zbyt wiele osób cierpi na depresję i nie ma nadziei na awans społeczny i finansowy. To jest ostrzeżenie dla obecnego rządu i kolejnych ekip. Brak nadziei bywa gorszy od ogólnej biedy jaką Polska przeżywała wielokrotnie. Ten ustrój realizowany przez "liberałów", pożal się Boże, nie nastraja zbyt optymistycznie , stąd te protesty. Transformacja tak, ale jej efekty okazały się tylko zabawne dla "palikotów". Trzeba budować klasę średnią. To oni trzymają przy życiu demokrację.
 • 2008-11-22 23:19 | MAJA

  Re: Czas na gest

  NIE WIEM JAK MOŻNA BRONIĆ KOGOŚ TAKIEGO .....)

  OBIECYWAŁ WIELE ....))))

  ZROBIŁ ZUPEŁNIE COŚ INNEGO....)

  JAKBY NIE MUSIAŁ SIĘ WYWIĄZYWAĆ .... STARAĆ A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE ..
  ( DOBRZE ZARABIAJĄCY NAUCZYCIELE BĘDĄ UCZYĆ NASZE DZIECI ))) I INN...
  ALE CO TAM...TERAZ NAJLEPIEJ ZE ZWIĄSKOWCÓW IDIOTÓW ZROBIĆ...)

  TO CHORE ŻE JESZCZE BRONI SIE LUDZI TAKIEGO POKROJU !
  WSZYSCY SĄ GŁUPI PREMIER JEST CACY CUDO....)
  PROPONUJĘ ABY , ZWOLENNICY PREMIERA OPRAWILI SOBIE JEGO
  WIZERUNEK W DOMU, I WCIĄŻ PATRZĄC SIĘ GO PODZIWIALI
  JAKIE MAJĄ "CUDO "
 • 2008-11-23 08:40 | Zajac

  Re: Czas na gest

  @ Maja,

  To dosc czeste zjawisko, ze polityk "X" troche od swoich planow odstapic musi - to nie jest zawisko polskie tylko swiatowe. Najczesciej spowodowane jest to oporem politycznym i (wewnatrz) partyjnym. Fakt jest, ze Tusk jako pierwszy te zagadnienia w ogole poruszyl i to w sposob ktory jest na tyle realny, ze az do zrobienia.
  Prosze sie nia gniewac, ale taka wypowiedz jak ta :
  Nie ma z realiamin[cytat]
  TO CHORE ŻE JESZCZE BRONI SIE LUDZI TAKIEGO POKROJU !
  WSZYSCY SĄ GŁUPI PREMIER JEST CACY CUDO....)
  PROPONUJĘ ABY , ZWOLENNICY PREMIERA OPRAWILI SOBIE JEGO
  WIZERUNEK W DOMU, I WCIĄŻ PATRZĄC SIĘ GO PODZIWIALI
  JAKIE MAJĄ "CUDO "
  [/cytat]

  Pokazuje, ze w Polsce dlugo jeszcze nie bedzie spokoju. Tu sie oczekuje na polityka jak na zbawienie, ale na takiego, ktory sam wszystko zrobi - Polskie Nauczycielstwo jest wysmienitym tego przykladem. To co pokazala PISA (Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów) jest tak wymowne, jak i konkretne. Tam pryskaja nasze sny i bajki o madrym spoleczenstwie i wspanialych uczonych, ktorych na kazdym kroku spotkac mozna.
  Niestety, o tym nikt z odpowidzialnych (nauczycieli) nic nie mowi - a szkoda bo to jest podstawa ich lepszej placy...nie dzisiaj ale za pare lat.

  Polityka droga Maja jest tylko instrumentem kierowania, pracowac trzeba juz samemu...