Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

NIK po nic

(3)
Ćwierć miliarda złotych budżetu, 1,7 tys. etatów i... mało widoczne efekty. Najwyższa Izba Kontroli sama nadaje się do kontroli.
 • 2008-11-25 03:08 | Janina

  Re: NIK i nikt nie przeszkadzał w rozkradaniu RP

  To jest jedna z instytucji które niechlubnie wpiszą się w dzieje Polski okresu transformacji ustrojowej. Oni jak "cichociemni" wykorzystali mit tej instutucji i stworzyli w okresie transformacji tysiąc synekur dla zagubionych politycznie urzędników ?
 • 2008-11-25 11:43 | Teresa Stachurska

  Re: NIK po nic

  Od 599 do 1701 zatrudnionych ? Chciałabym dowiedzieć się w których to latach wzrost zatrudnienia w NIK był najbardziej kwitnący i dlaczego z tego powodu nadal nie bije się na alarm, tym bardziej że NIK nie jest instytucją w tym względzie odosobnioną. Pewnie jestem nienormalna, gdy mnie "się wszystko kojarzy' z głodnymi dziećmi, zasiłkami rodzinnymi w wielkości błędu statystycznego na dzieci, gorzej niż głodowymi rentami chorobowymi i niewiele lepszymi ze względu na ich siłę nabywczą emeryturami, ze źle zarządzaną opieką zdrowotną i niedostatecznymi nakładami na edukację.
 • 2010-02-14 21:34 | M.Monial

  Re:NIK po nic

  O tym, że niezbedbna jest reforma NIK nie trzeba przekonywać. To bardzo ważna instytucja w Państwie i powinna być wyposażona w środki władcze, szczególnie w zakresie odwoływania osób ze stanowisk państwowych, które naruszyły interes Państwa. Uwagi wymagają przy tym inicjatywy jakie wykazuje były Prezes NIK Pan M. Sekuła. Czy aby reformowanie NIK przez Wymienionego nie jest przypodobaniem się PO, aby ponownie zająć "ciepłą" posadę Prezesa NIK. Przedastwione w artykukle synekury miały przecież miejsce właśnie podczas Prezesury Pana M. Sekuły. Nie dajmy się kolejny raz zwieść. Uważam, że reformy w NIK nie powinny być powierzane takim osobom.