Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Państwo bis

(43)
Prezydent najwyraźniej dąży do stworzenia czegoś na kształt państwa alternatywnego. Państwa swojego, kierowanego przez swoich, takiego skrawka prawdziwie niepodległej Rzeczpospolitej, o którym decydować będą ludzie godni.
 • 2008-11-25 23:53 | z daleka

  Re: Państwo bis

  Mowiac prosciej jest to dwuwladza, sytuacja bardzo zla i bardzo niebezpieczna dla naszego kraju pod kazdym wzgledem. Nie mozna miec przeciez samochodu z 2 kierownicami i i dwoma kierowcami. W tej sytuacji nalezaloby zmienic Konstytucje i jasno kreslic jaki mamy system w Polsce i dopiero wowczas przeprowadzic ponowne wybory Prezydenckie.
 • 2008-11-26 01:01 | sama nie wiem

  Re: Państwo bis

  Dlatego w pierwszym rzedzie nalezaloby zlikwidowac urzad prezydenta, nawet przed uplywem kadencji, bo w niczym Polsce nie sluzy, a szkodzi i to bardzo, niestety.
 • 2008-11-26 01:17 | Ursynow33

  Re: Państwo bis

  Szczera prawda,Historia odpowiednio to oceni,a poki co pan premier i jego ekipa musza brnac przez to bloto...oby im sie udalo!
 • 2008-11-26 08:51 | Andrzej

  Re: Państwo bis

  Szanona Pani . Jedyna nasza nadzieja , ze to już tylko lub aż kilkaset dni . A czas pędzi . Z jednej strony dobrze , ale z drugiej szkoda - tyle zmarnowanego czasu . Jestem osobiście wdzięczny Pani za systematyczne przypominanie o problemach ktore trapią nas na codzień , bo z przykrością stwierdzam , że z uwagi na ich natlok [ nie ma praktycznie dnia aby nie wybuchla jakaś bomba , a to Gruzja , a to odznaczenia , a to szczyt , to znow veto i tak bez końca ] , społeczeństwo jakby popadało w marazm i z pewną pasywnością przygląda się temu co się dzieje . Ale ogólna biernośc i tylko przyglądanie się wzmacniają poczynania obozu prezydenckiego . I mimo , że pozostało kilkaset dni z przerażeniem rachuję ile jeszcze zła ta ekipa może zrobić . Stąd konieczność ciąglego przypominania i systematycznego patrzenia " im " na ręce . Społeczeństwo musi być swiadome w jaki sposób niszczy się państwo , aby z pełną świadomością podsumować " pieciolecie " przy najbliższych wyborach , do parlamentu europejskiego , samorządowych , parlamentarnych , no i wreszcie prezydenckich . P.S. Z przyjemnością oglądam Pani " Puszkę " .
 • 2008-11-26 09:29 | Włodek

  Bardzo precyzyjnie opisała Pani mechanizmy sprawowania władzy przez obecnego prezydenta. Ale ten prezydent wybrany jest wolą narodu. A więc wyborcy pokładali jakieś nadzieje wybierając L. Kaczyńskiego. Można mieć wiarę w to, że nadzieje zostały tylko nadziejami /spadek w sondażach/, bo skóra cierpnie, jeżeli okazałoby się, że sondaże nie sprawdzą się w dniu wyborów. I znów znajdzie się dwór lizusów, adwokatów złych spraw, mieszających ludziom w głowach.
 • 2008-11-26 10:02 | ja1

  Re: Państwo bis

  świetny artykuł!!!
 • 2008-11-26 10:58 | H2O

  Proponuję rozpoczęcie zbierania podpisów pod zmianą Konstytucji:
  1. Likwidacja urzędu Prezydenta RP (przekazanie uprawnień marszałkowi Sejmu).
  2 Likwidacja Senatu.
  Alternatywnie wybór prezydenta przez sejm i ograniczenie uprawnień do czysto reprezentacyjnych (zniesienie "liberum" veta).
 • 2008-11-26 13:48 | Anro

  Re: Państwo bis

  Prezydent , który jest przeciwnikiem prywatyzacji szpitali , bez skrupułów prywatyzuje swój urząd i instytucje państwowe.
 • 2008-11-26 14:26 | Stały czytelnik

  Re: Państwo bis

  To nie "państwo bis" a raczej "państwo pis" lub jak kto woli "państwo braci K'. Byłoby to nawet śmieszne gdyby nie dotyczyło 40-to milionowego kraju w centrum Europy. Musieliśmy bardzo pdpaść Najwyższemu, skoro zesłal na nas taką plagę.
 • 2008-11-26 15:43 | animowy

  Kaczynski nic nie potrafi zrobic tylko chodzi i zbija baki i rywalizuje z Tuskiem.
  Najlepiej jakby wszystkich politykow wymienic na nowych bo ci co sa to tylko potrafia duzo mowic malo robic dostac sie do wladzy i innych miec gdzies.
  politycy zamiast pomagac to jest na odwrot jak najwiecej do swojej kiszeni wziac
 • 2008-11-26 16:11 | ignac

  Re: Państwo bis

  Wtedy kiedy Kwaśniewski był pośmiewiskiem na całym świecie, wtedy kiedy Polacy wstydzili się że mają takiego Prezydenta to wtedy sławnym redaktorom nie przeszkadzało.
  Kiedy Michnik z Kwaśniewskim ukrywali jakieś tajne kartki ( sprawa Rywina) to p.Paradowska mówiła i pisała że to nie jej sprawa.
  Kiedy widoczna jak na dłoni sprawy karne w rządzie Milera ( lub czasopisma, sprawa świętokrzyska itp..) nie były zauważane przez Kwaśniewskiego, to wtedy sławne gazety Wyborcza i Polityka pisały że Prezydent jest OK.
  Teraz kiedy Prezydentem jest Lech Kaczyński, człowiek którego nie możemy się wstydzić, który nie kombinuje, nie mataczy, nie ułaskawia swoich kolegów to wtedy zostaje atakowany za jakieś bzdety.
  L.Kaczyński do Gruzji pojechał nie po to żeby załatwić swoje sprawy, nie po to żeby wzrosły jego sondaże, Lech Kaczyński pamięta że Gruzja ( tak jak Polska w latach 70-tych i 80-tych ) bez pomocy krajów sąsiednich nie utrzyma swojej wolności i wy pseudopatrioci o tym wiecie.
  O co chodzi dziennikarzom w tym roku, dlaczego bronią ludzi nie uczciwych a próbują oskarżać uczciwych ?
  Czytelnicy prędzej lub później znajdą odpowiedź na to pytanie.
 • 2008-11-26 16:14 | jaan

  Re: Państwo bis

  Panowie redaktorzy WIELKIM NADUŻYCIEM jest napisanie w cudzysłowie - partia uczciwych ludzi.
  Po prostu L.Kaczyński jest najlepszy, jest najuczciwszy z ludzi rządzących w RP, a może nie
  Mam kilka pytań :
  Czy L.Kaczyński założył fundacje do prania brudnych pieniędzy,
  czy L.Kaczyński kupił sobie willę w Zakopanem, a może w Warszawie,
  czy L.Kaczyński wybrał się na wycieczkę do Ameryki płd. za bagatela 1,5 mln zł
  a może L.Kaczyński był pijany na cmentarzu w Charkowie
  Chyba nie, czy śmie ktoś zaprzeczyć.
 • 2008-11-26 16:31 | Roman Maliński

  Bardzo trafne, w pełni zgadzam się z treścią artykułu.
 • 2008-11-26 17:34 | z Berina

  Re: Państwo bis

  Znakomity przyczynek do analizy najnowszej historii i podloza powolnego upadku Rzeczypospolite.
  Powstaje nowy potwor - "PISOWNIA POLSKA" (TM) - w doslownym i dowolnie przenosnym znaczeniu.
  Jak w tym potworze umiescic PiSiarnie Polska - pokazuje prezydent.

  Sodom(i)a i Gonorea, jak mawial pewien wielki polski anatom....

  Uklony
  z Berlina
 • 2008-11-26 18:06 | obywatel 2010

  Re: Państwo bis

  Pani redaktor ciekawie pisze !
  Każdej władz należy patrzeć na ręce.
  Ale te tzw. patologie dworskie urzędujących prezydentów to norma

  U Kwaśnierwskiego problemy dławiło sie w zarodku - minister Ungier
  Awanse tez przyznawało sie ferajnie w ekspresowym tempie
  Prawo łaski stosowało sie dla wybranych itp.
  Z ręki jadł od wielkich biznesmenów (afera z fabryką osocza itp ).
  To nie było zawłaszczanie państwa ?

  A Wałesa miał Mietka ......................

  Kaczyński jest łatwowierny ,ufny , naiwny wykorzystywany..........
  Jest nieporadny szkoda go
  5 lat urzędowania to strata.
  Ale historii naszego państwa mieliśmy gorszych władców.

  Strata mniejsza niż urzędowanie namistników moskiewskich
  Od 1944 do lat 1989 r.

  Szkoda że nie ma ludzi odpowiednich
  Tusk nic nie robi i jeszcze ma apetyt na urząd prezydenta.
  Ciekawe że zapamietamy PO jako rząd walczący z Prezydentem
  oraz dbanie o sondaże.
 • 2008-11-26 18:17 | alfredo

  Re: Państwo bis

  A co to będzie w 2010 roku, gdy L. Kaczyński przegra wybory prezydenckie / niemal pewne /.
  Liczy Pani na radykalne zmiany ? Bo ja na normalność już nie liczę, gdy A. Kwaśniewski wsiadał do bagażnika. Tak wiem, to było dawno. Ale było ! Donald Tusk nie nadaje się na premiera. A cóż dopiero na prezydenta ! Polityk bez treści, bez wyrazu. Drugi Miller, co obiecuje gruszki na wierzbie. PiS albo się nawróci, albo skończy, jak AWS w 2001 roku.
  Media też podsycają i te w Warszawie na Wiertniczej, Woronicza i te w Toruniu.
  A stacja, w której Pani Redaktor występuje... dawno przestałem oglądać.
 • 2008-11-26 18:36 | Jur.

  Re: Państwo bis

  Nic ująć nic dodać. Szkoda tylko, że tak mało i rzadko publicyści o tym przypominają na forum publicznych dyskusji z "członkami dworu" Pana Prezydenta i jego brata. W telewizji bardzo głośno słychać tych ostatnich, z resztą wszyscy oni doskonale się dobrali i pasują do siebie. W tym kontekście dodać do wypowiedzi Pani Redaktor należy wydarzenia z ostatnich dni, to z wizyty w Gruzji i ekshumację Generała Sikorskiego, obliczonymi tylko na polityczne korzyści. Ale z dwojga złego, wbrew oczekiwaniom pomysłodawców tych wydarzeń, pokazali ponownie swoje oblicze. W Gruzji Pan Lech Kaczyński sam się ośmieszył a jako Prezydent także naraził na szwank Polskę. Ekshumacja Gen. Sikorskiego okazuje się zbędną, ponieważ nie "odkryto" rzekomych zabójców Generała co było wiadomo od 60 lat a liczono tylko na polityczny wydźwięk tego wydarzenia.
 • 2008-11-26 20:45 | joanna kopytowska

  Re: Państwo bis

  nie płaczcie aż tak to pewna karykatura wszechwładzy, równie groteskowa jak śmieszna, na pewno przykra dla najbliższego otoczenia i ludzi, którzy zostali niesprawiedliwie potraktowani lub wręcz obrażeni, dla ogółu Polakow najgorszy jest sam fakt bycia reprezentowanymi przez osobę pozbawioną jakchkolwiek kompetencji i zdolności dyplomatycznych- to karykatura prezydentury ,bywa , przejdzie jak topnieje śnieg na wiosnę, zostanie niesmak i koszmarna opinia o polskiej dyplomacji na zewnątrz i tu straty będą bardzo trudne do odrobienia cóż Polak mądry po szkodzie
 • 2008-11-26 21:29 | saam

  Re: Państwo bis

  swietny artykul! dobre spostrzezenia. zalamac sie mozna, ze musimy to jeszcze 2 lata znosic!
 • 2008-11-27 10:20 | WriTech

  Jeżeli TUSK nic nie robi to czemu Prezydent ciągle wetuje?
  Czemu mamy drugi wzrost w Europie po Słowacji?

  Łykacie papkę podrzucaną Wam przez Urbańskiego bezkrytycznie

  Zapraszam do odwiedzenia stron Eurostatu lub ewidencji przegłaszanych ustaw na stronach Sejmu
 • 2008-11-27 10:23 | Agat

  Pani Paradowska, jak zwykle zresztą, doskonale opisuje istniejącą u nas sytuację. Stworzenie terminu "państwo alternatywne" tj. państwo"kaczyńskich, jest niestety stwierdzeniem bolesnym, ale jakże prawdziwym. Nieszczęściem dla nas, normalnych polaków, chcących żyć w Państwie szanowanym przez inne Narody, w atmosferze spokoju i próby naprawiania tego wszystkiego co jest złe w naszym życiu codziennym, są narodziny, na nasze nieszczęście, dwóch bliźniaków a do tego jeden z nich wybrany niewielką ilością głosów naszego społeczeństwa na prezydenta. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem istniejącego stanu rzeczy, może być "wyrwanie wściekłych zębów" twórcom bezprawnego "państwa alternatywnego".
 • 2008-11-27 12:56 | salonowiec

  Re: Państwo bis

  Ale za to doczekaliśmy się pierwszego pełnometrażowego filmu o prezydencie Kaczyńskim. Polecam "W" by Oliver Stone. Ze co, że to o innym prezydencie piosenka? A mało to zakompeksionych frustratów, dla których władza to środek na odreagowywaną wielkość? I czyż Kaczyńscy nie są wdzięcznym obiektem dla psychoanalityka? Pierwszy nigdy nie dotknął kobiety, drugi jest alter ego pierwszego. W tle Mama (u Stone'a - Tata) i wychowanie patriotyczne a la Jarosław M. Rymkiewicz. Czyż to nie wspaniała mieszanka na rządzenie Państwem, byle w destrukcji zawsze?
  Psychoanalityk, psychoanalityk...
 • 2008-11-27 16:43 | Danuta

  Re: Niby prawda , ale nie do końca ?

  Ten wątek z ministrem Sikorskim jest naciągany, aby pasował do całości . Minister Sikorski został "umocowany" w Polsce za sprawą ingerencji "sił wyższych" od braci Kaczyńskich. Kiedy on wpadł do biura Olszewskiego i poinformował , że Geremek zaproponował mu wiceministra spraw zagranicznych, to wszyscy tam zgromadzeni wiedzieli kto go Geremkowi polecił. Według prawa "odwetu" , a takie sugeruje pani redaktor, to Kaczyńscy nie powinni nawet spojrzeć na Sikorskiego, ale okazało się , że te same siły zmusiły ich do zaproponowania mu stanowiska ministerialnego w rządzie PiS. Gdy nadszedł czas Platformy, to te sam "anioł stróż" kazał Tuskowi przyjąć Sikorskiego na ministra .
  Ta wiedza ogólnie dostępna przekreśla czarno biały obraz prezydenta Kaczyńskiego.
  Obok Kaczyńskich jest jeszcze "ten opiekun" co każe kolejnym premierom przyjmować pana Sikorskiego na kolejne eksponowane stanowiska. To jest ten prawdziwy reżyser "polskiej" polityki. Bracia Kaczyńscy są tylko utalentowanymi aktorami na tej scenie.
 • 2008-11-27 17:24 | Wojtek Szwecja

  Pani redaktor P. zwsze sie podlizywala aktualnym prezydetom i premierom (oprocz Kaczynskim) Nalezy pani do tej grupy Wyksztalciuchow PRL-owskich.dziennikarzy ,skorumpowanch sedziow,prokuratorow,profesorow konfidentow U.J ktorzy PANICZNIE sie boja tego czego nie zdazyli dokonac Kaczynscy.A oni tylko konsekwentnie pracuja i dzialaja wedlug "HONOR-BOG-OJCZYZNA )
  Lepiej niech pani z torebka tancz y w teatrze.
 • 2008-11-28 06:10 | Ewa L.

  wcale nie musimy!!!!!
 • 2008-11-28 06:26 | wojtekwojtek

  Re: Państwo bis

  Najwyzszy czas aby rozpoczac impeachment Prezydenta. Tylko od czego zaczac ?
 • 2008-11-28 10:23 | Rico

  Re: Państwo bis

  Przecież to takie proste. Pan Prezydent nie będzie zapraszał do wspólpracy ludzi
  którzy bawili się na podwórku. A do historii przejdzie jak słusznie zauważył ktos z senatorów PO, jako Lech Weto Kaczyński.
 • 2008-11-29 10:56 | PIRS

  Re: Państwo bis

  Znakomity artykuł. Tak jest!
 • 2008-11-29 19:41 | Irena

  Brawo SZanowna Pani Janina Paradowska.Wierze tylko Pani.Dziekuje za prawde,madrosc,obiektywizm,odwage.Takiego potrzeba nam prezydenta.A moze Pani wystartuje w wyborach?
 • 2008-11-29 23:59 | dawid

  Re: Państwo bis

  No i jak tu nie kupować i nie czytać "Polityki" , choćby dla tak rozsądnych artykułów Pani PARADOWSKIEJ i nie tylko jej ! . Tylko przykro ,że tyle mądrych jest obok nas ludzi a tyle głupoty w sferach rządzących . Miejmy nadzieję ,że będzie lepiej !
 • 2008-11-30 16:04 | Mutu

  proponuję od zrobienia qpki.l Może zejdzie z pana odrobinę powietrza - i wyrówna się ciśnienie. Duże szanse że pozwoli to uniknąć pisania podobnych bzdur w przyszłości.
  Pozdrawiam.
 • 2008-11-30 18:40 | Cezary

  Re: Państwo bis

  Szanowna Pani Redaktor!
  Gratuluję Pani tak wspaniale napisanego artykułu"Państwo bis". Pokazała w nim Pani całą osobowość naszego "najjaśniejszego" panującego Lecha Kaczyńskiego. Pan prezydent nie dorósł by sprawować taki urząd w Państwie. Powinien razem ze swoim dworem bawić się w piaskownicy. Przecież to co ostatnio wyprawia jest zatrważające. Ośmiesza swój urząd na arenie międzynarodowej. Psuje i tak nadszarpnięte poważnie stosunki z Rosją, co nie wróży naszemu krajowi nic dobrego na przyszłość. A co najgorsze to wspiera watażkę Saakaszwilego. Jak te wszystkie poczynania prezydenta śledzę, to dochodzę do przekonania, iż żyję w jakimś nienormalnym kraju. Szanowna Pani Redaktor więcej takich artykułów winno ukazywać się w naszej prasie. Chociaż trzeba przyznać, że nie brak jest wielu obrońców Pana prezydenta. Są to moim zdaniem ludzie tego samego pokroju i mentalności co Pan prezydent.
 • 2008-11-30 19:01 | senior

  Re: Państwo bis

  Pani diagnoza jest słuszna - w Polsce panuje dwuwładza. Prezydent paraliżuje wszelkie rzadowe propozycje reform i prowadzi szkodliwa i niebezpieczną politykę zagraniczną.
  Takiej sytuacji tolerować nie mozna.Jesli rząd nie ma dostatecznej ilosci głosow w parlamencie do zmiany konstytucji lub do usuniecia prezydenta, to trzeba zorganizować nowe wybory lub referendum konstytucyjne.
  Pan prezydent jest wielbicielem II RP i chyba zapomnial, że glupi sanacyjni politycy doprowadzili do kleski niespotykanej w naszych dziejach.Brak demokracji w Polsce i umizgi do faszysyowskich Niemiec uniemożliwily zawarcie sojuszu z Czechoslowacja - jedynym realnym i silnym sojusznikiem, jaki w owym czasie był do dyspozycji.
  W 1944 roku prawicowi politycy podjeli decyzję o powstaniu warszawskim w sytuacji9 beznadziejnej juz po decyzjach wielkich mocarstw w Teheraniei w Jałcie., lokujących Polskę w strefie wpływów Rosji.
  Pan prezydent powiniwn wreszcie pojać,ze nikt nie będzie narazal swoich interesow dla obrony utopijnej i rusofobicznej polityki Pana Prazydenta.
 • 2008-11-30 20:01 | wojtek wojtek

  Dziekuje za madre slowa . Tylko dlaczego mamy sie meczyc az 5 lat. Czy istnieje droga impeachmentu tego faceta a nawet dwoch ???
 • 2008-12-01 09:59 | Poraj

  Re: Państwo bis

  To jest pełzający zamach stanu. Ten kapciowy swojego brata megalomana próbuje za wszelką cenę utzymać przy życiu martwą IV RP... To przypomina uporczywą terapię. Może dlatego działa komisja Gowina, która ma doprowadzić do umożliwienia przerwania takiego pompowania krwi w martwe ciało.
 • 2008-12-01 15:08 | Vici

  Re: Państwo bis

  Mam wrazenie ze pobyt J .Kaczynskiego w Klarysewie sluzyl strategii jak wreszcie zalozyc to cholerne konto .Byc moze bracia doszli do wniosku , ze panstwo nie wylozy kasy na i ch niesmiertelne mauzoleum jak to uczyniono ich wiekliemu poprzedniku Leninowi.
  Az mi zal braciszkow ,ze wymknela sie im okazja zeby gnoic Polakow wzorem z umilowanym im UB a potem mlodszym braciszku SB.A szczescie bylo tak blisko ...Wszysktko przez te pieprzone SMS-y podczas wyborow.Czy PiS nie wpadl w pore zeby namierzyc SMS-owych kontrewolucjonistow , zeby przekazac ich towarzyszom radzieckim (o przepraszam Federacji Rosyjskiej)zeby za kare (ze glosowali przeciw PIS-owi ) szukali zlota i uranu za frajer na Kamczatce i innych Kolymach?
 • 2008-12-02 12:59 | czarekfed

  Pan Wojtek ze Szwecji!
  Pani Redaktor Janina Paradowska nie musi się wcale nikomu podlizywać. Jest znakomitym dziennikarzem. A Pan po co siedzi w tej Szwecji? Należy przyjechać do Polski i wspierać "kaczorów". Może zaproponują Panu jakieś intratne stanowisko na swoim "dworze". A gdzie Pan dostrzega ten honor u braciszków? Radzę Panu więcej wyobraźni politycznej.
 • 2008-12-02 13:05 | czarekfed

  Pan Senior!
  Trafny komentarz. Politycznie bardzo mądry i rozważny. Polityka Kaczyńskich to kabaret nad kabarety. Cierpi jednak na tym autorytet Polski. Ci dwaj mali ludzie kpią sobie w żywe oczy ze wszystkich. Narodzie opamiętaj się i nie dokonuj po raz drugi wyboru tak nieodpowiedzialnego Lecha Kaczyńskiego. Ich partię PIS na wysypisko śmieci!
 • 2008-12-02 13:20 | czarekfed

  Pan Obywatel 2010!
  Wierszyk nadaje się do przedszkola, a może i nie. Radzę Panu złożyć propozycję Kancelarii prezydenckiej, aby Pana zatrudnili jako nadwornego poetę na dworze "najjaśniejszego" nam panującego "wielkiego" Lecha.
 • 2008-12-02 13:28 | czarekfed

  Ursynów 33 !

  Wcale nie należy żałować Pana premiera, że musi "brnąć przez to błoto". Przecież to ta sama opcja polityczna - tylko między sobą Panowie są skłóceni. Przecież chodzi o władzę. I PIS i PO wywodzą się z jednego pnia, pnia solidaruchów, którzy teraz opluwają się i oskarżają nawzajem. Jest to tzw. 'polskie piekiełko". Gryźcie się dalej pieski skundlone.
 • 2008-12-16 23:23 | bolekso

  Re: Państwo bis

  GDYBY GŁUPOTA MOGŁA LATAĆ TO KACZYŃSCY NIE POTRZEBOWALI BY SAMOLOTU.
 • 2008-12-16 23:31 | bolekso

  W pełni podzielam komentarz !
 • 2008-12-23 23:25 | zyga

  "straszno" ale i "smieszno" - tylko szkoda, że to za nasze pieniądze