Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mity "Na szczytach mitów" ? [Polityka 48 (2682)]

(1)
2008-11-26 21:46 | Klingsor
Witam,

Jak sie zdaje rocznicowe, urodzinowe przypomnienie dorobku Clauda Levi-Straussa (Ludwik Stomma "Na szczytach mitow" , Polityka 48 (2682), str.84-86 ) niestety zawiera przyklad dosc watpliwie potwierdzajacy tezy jubilata. Chodzi o niektore konluzje przytoczonego w artykule Benjamina Lee Whorfa, które zostaly w latach po publikacji podwazone przez innych autorow:

Ekkehart Malotki - Hopi Time (1983)
http://books.google.pl/books?id=XSeGmS4uXykC
strony 15 i 16
(por. roznego rodzaju recenzje odnoszace sie takze do tez Whorfa:
http://oak.ucc.nau.edu/malotki/html/hopi_time_reviews.html
)

w szczegolnosci autor powyzszej ksiazki jak sie zdaje uwaza ze na pewnym poziomie to raczej jezyk indian Hopi oddaje znacznie subtelniej od jezykow indoeuropejskich czas i przestrzen....

pozdrawiam,Klingsor