Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Medialna siła terroru

(7)
Zbrodniarze, którzy zaatakowali Bombaj po raz drugi w ciągu kilku ostatnich lat, jeszcze się, niestety, odezwą
 • 2008-11-27 18:29 | Janina

  Re: Czy Mroziewicz też się jeszcze odezwie ?

  Proszę pisać na temat , podawać fakty , a nie zmyślenia i insynuacje. Skąd czytelnik ma czerpać informacje ? Propagandy ma dosyć, oglądając komercyjne stacje telewizyjne.
 • 2008-11-28 10:51 | sławek m.

  Re: Medialna siła terroru

  Właśnie nad tą "medialną siłą" można sie zastanowic. Jakie są naprawde skutki tego ataku? 125 osób nie żyje. Przez cały ten czas w Indiach zapewne więcej ludzi zmarło z powodu chorób spowodowanych brudną wodą albo od ukąszenia jadowitych węży. W USA więcej ludzi umiera na skutek upadku z drabiny niż zginęło w WTC. Ale z drabin spadają przez cały rok i nie jest to temat dla mediów. W długi weekend na polskich drogach ginie czasami i 60 osób. Jak we Francji autokar spadł z urwiska zgineły 44 osoby. Od rzazu był tam premier, prezydent ogłosił żałobę narodową, rodziny dostały po 100 tys. Dlaczego? Bo zginęli hurtem? Terrorysci wykorzysują media i nawzajem. Na 11.09 wyrósł startujący TVN 24 i MMKolonko, który akurat był na miejscu. Media epatują terrorem i strachem. W Europie czy USA łatwiej mogę wpaść pod samochód niz zginąć w ataku terrorystów. Ale to nie jest "news". Bardziej realnym zagrożeniem dla demokracji jest ciagłe ograniczanie wolności w imię "walki z zagrozeniem". W USA cały czas ogłaszają kolory zagrożenia, chociaż nikt nie zna powodów tego zagrożenia, czy też straszenia. Demokrację i wolność społeczeństwo może utracić w wyniku przewrotu, jak w Chile, w wyniku wyboru populistów, jak w Republice Weimarskiej (Hitler). Obecny jest najwolniejszy, ale też najtrwalszy. I z przyzwoleniem zastraszonegopołeczeństwa. Osobiscie, jeśli mam wybierać pomiędzy wolnością a bezpieczeństwem, wolę wolnośc. Przy okazji polecam doskonały film V for Vendetta. Bardzo na temat.
 • 2008-11-28 17:46 | kontra

  Re: Medialna siła terroru

  Nie komentuje. Zgadzam sie z przedmowca. Sam na wlasnej skorze dosc czesto odczuwam zmiany, ktore zaszly po mataku na WTC i z jednej strony smiac mi sie chce a z drugiej szlag mnie trafia na sposob podejscia do ludzi mojej profesji (marynarz).
 • 2008-11-28 18:39 | momo

  W tym przypadku nie mam nic do p. Mroziewicza . Do Sławka - Pakistan , gdzie jest słaby prezydent i dużo religijnych szaleńców , a który maczał palce w zamachu , ma broń jądrową .
  Podobno , powtarzam podobno , prezydent JESZCZE panuje nad "guzikiem " . I co ty na to koteczku ? Nadal wolisz wolność ??? Od życia ???
 • 2008-11-29 08:03 | joanna kopytowska

  Re: Medialna siła terroru

  Znakomity któtki komentarz oddający istotę problemu , media dzięki którym być może jest na świecie tak długi globalny pokój bo zanoszą do każdego domu obraz okropieństw wojny tym razem są manipulowane przez przestępców którzy dzięki mediom właśnie sieją lęk na całym świecie i paraliżują strachem o własne życie najenergicznejsze jednostki, tych którzy najczęściej podróżują ludzi binesu i turystykę- szkody miliardowe , nie zyskuje nikt
 • 2008-11-30 02:16 | Jan, USA

  Re: Medialna siła terroru

  Autor ma racje ale tylko czesciowo. Pamietac nalezy ze terror islamski jets tylko narzedziem taktyki zmierzajacej do "zmiekczania" krajow niemuzulmanskich. Strategia islamistow to rozszerzenie Islamu na caly swiat, poprzez imigracje do krajow Zachodu i niszczenie ich od wewnatrz. W Anglii juz akceptuje sie malzenstwa polygamistyczne lacznie z zasilkiem! Slepota Zachodu (wlacznie z Polska) ma wszelkie cechy samobojcze. Jan III pewnie sie w grobie przewraca (Jan, USA).
 • 2008-12-03 14:30 | Magda

  Re: Medialna siła terroru

  Ciesze się, że autor zastosował cudzysłow używając wyrażenia "świat porządku". Bo co to za porządek, kiedy zbrojnych konfliktów na tle etnicznym, religijnym, politycznym i jakim tam jeszcze jest na całym świecie dzisiątki? Co to za porządek, jeśli jedyne co dostrzegam to gigantyczna hipokryzja wielkich (i troche mniejszych też) tego świata, realizujących interesy właściwie nie do końca wiadomo czyje (a przynajmniej nie jest to jasne dla tzw. przeciętnego zjadaczai chleba - bo jego interesy to na pewno nie są). Ignorancja, obluda, manipulacja - 'porządkiem' bym tego nie nazwała. Dużo kłamstwa, spekulacji i poczucia niepewności - to nam wlaśnie przekazuja media. Give me a break, podział na dobrych i na złych zniknał dawno, są tylko mniej i bardziej źli.