Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Indyjski 9/11

(10)
Indie i USA twierdzą, że za ataki w Bombaju odpowiada organizacja terrorystyczna Armia Niewinnych z siedzibą w Pakistanie. Zamach może stać się zarzewiem wojny regionalnej
 • 2008-12-03 09:21 | joanna kopytowska

  Re: Indyjski 9/11bardzo ciekawy ale pesymistyczny artykuł

  Trudno coś dodać do tak dobrej analizy sytuacji, wszyscy podzielmy ten strach i niepewność co do przyszłości i to niestety nie tylko z powodu terrorryzmu , być może moda na niego wygaśnie bo jest nieskuteczny , świat pędzi do przodu mimo wszystko siłą żywotności niewspólmiernie większą i silniejszą od paranoicznych zachowań terrorystów , podobno jest to broń bezsilnych, upokorzonych , słabych - może humanizacja relacji międzyludzkich pomogłaby w zwalczeniu tej plagi , wojny ,takie jak ta w Iraku podkreślające tylko ślepą przewagę militarną bogatych tylko go podsyciły.
 • 2008-12-03 15:34 | michrich

  2008-12-03 09:21:50 | joanna kopytowskapsze:
  Re: Indyjski 9/11bardzo ciekawy ale pesymistyczny artykuł [0]
  Trudno coś dodać do tak dobrej analizy sytuacji, wszyscy podzielmy ten strach i niepewność co do
  przyszłości i to niestety nie tylko z powodu terrorryzmu , być może moda na niego wygaśnie bo jest
  nieskuteczny , świat pędzi do przodu mimo wszystko siłą żywotności niewspólmiernie większą i silniejszą od
  paranoicznych zachowań terrorystów , podobno jest to broń bezsilnych, upokorzonych , słabych - może
  humanizacja relacji międzyludzkich pomogłaby w zwalczeniu tej plagi , wojny ,takie jak ta w Iraku
  podkreślające tylko ślepą przewagę militarną bogatych tylko go podsyciły.

  ***
  Slepa przewaga Militarna zwycierzyla Hitleryzm, Bolszewizm, i rasistowska Japonie. Kultura gwaltu i lekcewazenie prawa do zycia ludzi niewinnych znow panoszy sie w postaci fanatyzmu Muzulmanskiego. Jedynie stlumienie tego w zarodku moze zapobiec katastrofie.
  W Iraku w tej chwili mamy zalazki demokracji wlasnie dzieki sile zastasowanej wobec diabelskiego rezimu zbudowanego przez Sadama Huseina.
  Jeden z moich kolegow szkolnych, wywieziony do robot w Niemczech w czasie II Wony Swiatowej opowiadal ze bomby aliantow zaczely przekonywac Niemcow ze Hilter moze nie jest az tak dobry.
 • 2008-12-03 15:54 | aggna

  Re: Indyjski 9/11

  Mala poprawka. Mumbai liczy sobie okolo 14 milionow ludzi, z Navi Mumbai i Thane okolo 19 milionow. 140 milionow to przesada nawet w warunkach Indyjskich.
 • 2008-12-03 18:49 | frank drebin

  jak zwykle ciekawy i udany artykul tego autora.
  pracuje w biurze ramie w ramie z tybetanczykiem, ktory wychowal sie w indiach i powiedzial to samo, co autor.
  w indiach zamachy i terroryzm t powszedniosc.
 • 2008-12-03 21:39 | mieszkanka Mumbaju

  Re: Indyjski 9/11

  Tak, ma 14 mln i nazywa sie MUMBAJ. Juz od kilku lat. Poza tym liczba ofiar tez jest troszke przesadzona. Pan Mroziewicz, jak na moje oko, ma tendencje do nadmiernego dramatyzmu. Ktos kto mieszkal tam przez wiele lat powinien chyba w bardziej wywazony i obiektywny sposob podchodzic do calej tej psychozy, ktora nakrecily amerykanskie, a za nimi polskie, media. A Al-Qaida tez nie ma z tym za duzo wspolnego, oprocz tego ze te organizacje sa na ogol rzeczywiscie jakos powiazane interesami. I cale to nakrecanie psychozy strachu i oczekiwanie ataku w USA albo w Polsce - to po prostu jakas paranoja. Wystarczy sie zapoznac troche z realiami Indii, zeby nie wysuwac takich absurdalnych tez. Najwazniejsze w zawodzie dziennikarza sa obiektywizm i rzetelnosc informacji.
 • 2008-12-03 21:45 | Danka

  Re: Czy J.Kopytowska to K.Mroziewicz ?

  Co otworzę internetową Politykę , to J.Kopytowska pisze.
  Czy to K.Mroziewicz , bo wygląda na tą sama szkołę PRL-owskiej "wnikliwości" ?
  Niech ktoś mądry odpowie na pytanie : -skąd młodzi ludzie biorą motywacje , aby poświęcać własne życie dla politycznego terroryzmu?
  Trzeba im zabrać motywacje i będzie koniec terroryzmu.
  Aby im odebrać motywacje do terroryzmu, to trzeba uczciwie postępować i kierować się interesem narodowym , a nie oligarchicznym.
  Nawet w Polsce widać jakie to trudne. Taki "liberał" jak Tusk nie pyta się narodu o zgodę na tarczę , ani nie podpisuje konwencji o zakazie bomb kasetowych. Kogo on reprezentuje ?
 • 2008-12-03 23:45 | joe

  Re: Zamach w Mumbai

  Trzeba się wreszcie raz zdecydować, czy matecznik terroryzmu jest w Pakistanie, czy w Afganistanie, czy w Iraku, czy w Iranie, czy w Arabii Saudyjskiej, w Korei Północnej, w Czeczenii, w Izraelu, w Palestynie, w Hiszpanii, czy tam gdzie aktualnie wygodniej, czy może w USA?

  Głośno jest w światowych mediach o zaangażowaniu w ten zbrodniczy zamach w Mumbai pakistańskich służb ISI, właściwie wskazuje się je palcem, ale już bardzo nieliczne media podają, że na czele tych służb stoi od niedawna generał Ahmed Shuja Pasha, zaaprobowany przez USA ("a new US approved ISI chief Lieutenant General Ahmed Shuja Pasha was appointed by the Chief of the Army, General Kayani, on behalf of Washington.") i że służby ISI są nazywane amerykańskim Koniem Trojańskim ("The ISI is America's Trojan Horse, a de facto proxy of the CIA") - http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=11217

  Terroryzm niewątpliwie istnieje, jest groźny, o źródłach opinie są różne, Autor pyta, kto nas od tej plagi wreszcie uwolni? Nikt, jeśli sami się nie uwolnimy i będziemy udawać, że daliśmy się zredukować do roli masy pielgrzymującej do hipermarketów oraz zadłużonych po uszy, niewolniczo pracujących automatów.
 • 2008-12-05 12:55 | joanna kopytowska

  j. kopytowska to ja czyli j .kopytowska być może brak mi przenikliwości ale nie rozumiem tego bełkotu a jeżeli Pani Danusi przeszkadzają moje komentarza i artykuły Pana Mroziewicza proszę ich nie czytać a dodac własnr wielce cenne złote myśli na pewno wielu ich łaknie jak pustynia deszczu
 • 2008-12-05 13:34 | joanna kopytowska

  Proszę mi powiedzieć jak siłą zwalczyć terroryzm, zabić 1 miliard muzułmanów, w żadnym prawodawstwie nie przewidziano odpowiedzialności zbiorowej, a proszę zobaczyć jak pokojowe działania Papieża Jana Pawła II kojąco wpłynęly na świat , doprowadziły do powstania Solidarności i bezkrwawej przemiany w Europie i na świecie, co dobrego przyniosła ofiara 150 tysięcy zabitych cywili w Iraku i śmierć 3000 JA, gdzie te zalążki demokracji w Iraku,a może gospodarka światowa coś na tej kosztownej wojnie zyskała- nic, teraz albo się globalnie dogadamy albo po nas
 • 2008-12-06 13:28 | michrich

  2008-12-05 13:34:38 | joanna kopytowska
  Proszę mi powiedzieć jak siłą zwalczyć terroryzm, zabić 1 miliard muzułmanów, w żadnym prawodawstwie
  *********
  W jakim prawodawstwie przewidziano masowe bombardowanie Niemiec i Japonii w czasie II Wojny Swiatowej. Narody zagrozone przez hitleryzm naowczas nie mialy nic przeciwko temu. A poxa tym kto tu mowi o zamordowaniu az miliarda Muzulmanow. Cywile zamodowaniu w Iraku to glownie ofiary bratobojczych mordow popelnianych przez samych Muzulmanow i przez rezim Sadama Husseina

  nie przewidziano odpowiedzialności zbiorowej, a proszę zobaczyć jak pokojowe działania Papieża Jana
  Pawła II kojąco wpłynęly na świat , doprowadziły do powstania Solidarności i bezkrwawej przemiany w
  *******
  Pokojowe dzialanie Pawla II jakos nie wplynelo kojaco na terrorystow Muzulmanskich.