Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Człowiek z krwi i kości

(8)
Obchody 25. rocznicy przyznania Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla stały się wielkim świętem Polski.
 • 2008-12-06 16:37 | joanna kopytowska

  Re: Człowiek z krwi i kości

  Dobrze sie dzieje że świat pamięta i fetuje Wałęsę bo opluwanie Go tak jak opluwanie kogokolwiek świadczy o kompleksach i kłopocie z własną tożsamością, Polacy wyrażnie nadal mają taki problem, nie wiedzą do końca czy warto z polskości być dumnym, gorzej że patriotyzm jest tematem zastępczym a my nie wiemy czy warto być dumnym z własnego życia i naszych prywatnych dokonań i wyborów.No i tu zaczyna być grząsko, warto więc może zamiast opluwać innych zatroszczyć się o to żeby po nas samych zostało coś dobrego choćby najdrobniejszego .
 • 2008-12-06 17:58 | Janek

  Re: a co tym milionem $ za scenariusz ?

  Ten "stoczniowy Kmicic" to czysta grafomania . Polska straciła kontrolę nad własnym majątkiem narodowym. Polskie stocznie wybudowane kosztem wyrzeczeń całego narodu zostaną sprzedane za marny , wirtualny pieniądz , który nie ma teraz żadnej realnej wartosci. Za chwilę runie Cesarstwo Rzymskie , a pan głodne kawałki wypisujesz o dłużniku Graczyka . Wykiwano Polaków panie Pietrasik za pośrednictwem takich "bohaterów" ?
  Może pan zapyta się noblistę czy zapłacił podatek od tego miliona za scenariusz z którego nigdy nie powstał film , a który jest zakamuflowana formą łapówki za wystawienie Polski na sprzedaż .
 • 2008-12-06 20:21 | joanna kopytowska

  Panie Janku czas do lekarza udać się niezwłocznie, gdzie teraz Cesarstwo Rzymskie, analogia jest dosyć odległa , sorry ani męstwa ani siły twórczej Starożytnych nam nie staje ale razem nam Europejczkom starcza i rozumu i odwagi żeby zmieniać świat w odrobinę jaśniejszym kierunku i do upadku nikomu nie śpieszno, może to alkohol zaczernia Panu horyzont widzenia
 • 2008-12-06 21:35 | Kecaj

  Niech zyje!

  Niech nam Walesa zyje dlugo! Dluzej niz kaczory.
 • 2008-12-07 03:45 | waldex

  Re: Człowiek z krwi i kości

  Nikodem Dyzma sie klania
 • 2008-12-07 12:40 | Bogumił Majchrzak

  Witam!
  Nie zgadzan się z opinią, że Prezydent Wałęsa niewiele się zmienił. Egocentrykiem był zawsze, ale bez tego nie byłoby Wałęsy. Natomiast zdumiewa mnie, że nikt z komentatorów nie zwrócił uwagi na przesłanie dla przyszłości dotyczące jej fundamentów opartych na Wartościach. Zwracam uwagę, że chodziło o wartości uniwersalne ponad podziałami religijnymi. Jest to również pogląd Dalajlamy. W tym jest przeistoczenie z Chłopka Roztropka w Męża Stanu. Pozdrawiam- BM
 • 2008-12-08 11:15 | Sybirak

  Oj ty, głupi Jasiu, jak ty nic nie rozumiesz i jesteś zafałszowany aż do szpiku kości. Gdybyś miał choć troszeczkę oleju w głowie to byś zrozumiał, że to nie Wałęsa jest winien sprzedaży stoczni, tylko Lech Kaczyński, bo zeby kupić sobie głosy stoczniowców w 2005 roku, załatwił by brat, i bliźniak, i premier, ładował w stocznię miliardy PLN, na które nie było zgody UE, bo łamały zasady konkurencji (czy ty w ogóle wiesz, co to jest konkurencja?). Dziś społeczeństwo musi te pieniądze zwracać. Czy to uczciwe? A ty piszesz, głupi Jasiu, o jakimś marnym milionie dolarów.
 • 2008-12-08 22:42 | yyc

  Re: Człowiek z krwi i kości

  Zasady konkurencji pewnie odnosza sie tez do rolnikow francuzkich i miliardowych doplat do nich z budzetuUE.
  Pewnie tez z zasad konkurencji wynika zroznicowanie doplat dla rolnikow w innych krajach. Widac rolnicy w kazdym kraju maja inne zoladki. No i nie pomijajmy faktu ze jakiekolwiek doplaty do czegokolwiek sa oczywiscie zgodne z zasadami konkurencji. A juz najbardziej dla Polski beda korzystne zasady konkurencji w emisji CO2 i handlowaniu kredytami na emitowanie gazow. Unia ma bardzo specyficzne pojecie zasad konkurencji.