Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dobrze już było

(5)
Przyszłoroczny budżet, jak nigdy wcześniej, jest tylko wróżeniem z fusów i zapowiedzią, że na pewno będzie gorzej.
 • 2008-12-09 11:08 | Binarek

  Re: Dobrze będzie

  A po co przedstawiać linie ataku gdy wzrost jest na poziomie 4,8%

  Tak cała Europa jest już w rececji ale raczej dobrze świadczy rozwaga w wydawaniu naszych pieniędzy przez Ministra Rostowskiego.

  Zadłużenie publiczne w stosunku do PKB spada co powoduje, że oprócz silnych podstaw ekonomicznych ministrowi udaje się także wzmacniać nasze atuty finansowe.
 • 2008-12-09 16:01 | joanna kopytowska

  Re: Dobrze już było

  Wielki kryzys i olbrzymia fali bezrobocia byłaby w obecnych czasach katastrofą, Barak Obama nierządzący jeszcze Stanami Prezydent przygotował już plan robót publicznych w infrastrukturze i ochronie środowiska dla 5 milionów osób i przewidział na to w swoim planie 150 mld dolarów, czy uda się zwalniane masowo białe kołnierzyki zapędzić do łopaty i czy ludzie Ci będą w stanie udzwignąć pozaciagane masowo zobowiązania finansowe, kredyty na dom , co zrobi z falą młodych wykształconych gniewnych nasz rząd, trudno mi sobie to wyobrazić
 • 2008-12-10 09:23 | lecher

  W czasach zbliżającego się kryzysu finansowego rząd powienien myślec i działac ,opracować program stabillizacyjny i oszczędnościowy, lecz "patrioci" Solidarności" swoimi żądaniami i strajkami doprowadzą do upadku Państwa. Rząd ma rządzić twardą ręką, a nie ulegać krzykaczom i nierobom., powołującym sie na "zdobycze i przywileje" z okresu budowy socjalizmu.
 • 2008-12-10 19:52 | senier

  W obliczu kryzysu konieczna jest reforma państwa t.j.
  - likwidacja senatu
  - zmniejszenie liczby posłów w sejme - wystarczy 100 zdrowych na ciele i umyśle
  - likwidacja urzędu prezydenta lub ograniczenia jego roli do funkcji reprezentacyjnych
  - zniesienie prazydenckiego liberum veto
  -zniesienie immunitetow dla świętych krów
  - wprowadzenie okregow jednomandatowych i zasady odpowiedzialności posłow przed
  wyborcami z możliwością utraty mandatu
  - wzmocnienie wladzy premiera i rzadu
  - reforma konstytucji, usuniecie zapisów niejasnych i zbednych
 • 2008-12-10 20:49 | Z.O.

  Re: Dobrze już było

  Czego mi brak w budżecie i szerzej w polityce gospodarczej wszystkich rządów. Otóż nie widzę ograniczenia w marnotrawieniu bublicznego grosza. W dalszym ciągu funkcjonują róznego rodzaju agencje rządowe, gabinety polityczne ministrów zamiast solidnych ekspertów. Ulgi podatkowe o niejasnych zasadach rozliczeń dla fundacji i Kościoła. Właśnie fundacje i KK żerują na budżecie jak gzy na krowie w upalne lato. Proszę oto przykłady: 1% podatków z PIT na fundacje a jest ich tysiące. Ja rozumie szlachetną idee dobroczynności, ale niech to będzie całkowicie bezinteresowne. Kościół to katecheci, kapelani, duszpasterze, fundacje, komisja majątkowa i wczesne emerytury. No i ostatni pomysł, gabinet polityczny wójta. Dopłaty do prywatnych szkól. Warto pamiętać, że subwencja oświatowa jest kierowana do szkól prywatnych w takiej samej wysokości na ucznia jak do szkół publicznych. I to jest racjonalizacja wydatków. A gdzie osławiony pakiet dla przedsiębiorców, program 50+. Ale zamiast tego mamy igrzyska.