Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kontrowersyjny "Czyngis-chan"

(4)
Wariacje na temat biografii mongolskiego wodza
 • 2008-12-09 20:30 | mega

  Re: Kontrowersyjny "Czyngis-chan"

  Film ciagnie sie jak guma do zucia - historia rozwija sie bardzo wolno ukazujac piekne jednak dosc nudne/monotonne sceny krajobrazu kazanskiego i krotkie malo bogate w tresc dialogi miedzy bohaterami. Dosc latwo stracic koncentracje ogladajac ten fim.
 • 2008-12-10 11:27 | Pelax

  Re: Kontrowersyjny "Czyngis-chan"

  ' „Władcę Pierścieni" Petera Lucasa' - kogo?!?

  Peter Jackson proszę pana..

  A George Lucas popełnił 'Gwiezdne Wojny'

  Co do samej recenzji - same plotki, zero konkretów. Poza tym film nie został dobrze przyjęty w Mongolii? To jakim cudem reżyser był przyjmowany u samego prezydenta czy tam premiera Mongolii? Rozumiem że podano mu Czarną Polewkę...

  Jak dla mnie film był przyzwoity aczkolwiek przeciętny.. dobra muzyka, parę dobrych ujęć - to właściwie wszystko. Jednak tutaj bitwa jest bitwą a nie prymitywną zlepką kilkunastu ujęć 40 statystów okładających się gumowymi szablami bez ładu i składu - a do tego przyzwyczaiło nas już kino rodzime.
 • 2008-12-12 15:04 | mag

  Jesli ktos mysli, ze ogladajac wyzej wspomniany film, mozna latwo stracic koncentracje, to znaczy tylko tyle, ze nie zrozumial nic z historii o Ch-H. Z filmu bije niesamowity spokój polaczony z silnymi charakterami glównych bohaterów i zachwycajacymi krajobrazami. W mojej opini, rezyser chcial pokazac nie tylko historie, ale tez mentalnosc bohaterów, której wazna czescia jest cierpliwosc i umiejetnosc czekania na odpowiedni moment.

  Film byl pokazywany na festiwalu off camera w Krakowie w tym roku. Pozna pora seansu, jesienna melancholia Krakowa w polaczeniu z filmem zrobily na mnie niesamowite wrazenie.
 • 2009-01-05 19:02 | Raf

  Raczej pozna pora seansu mogla miec w tym przypadku niepomijalne znacznie :-) pozdrawiam