Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wojna o pokój

(5)
Pokojowa Nagroda Nobla, którą przed 25 laty zdobył Lech Wałęsa, jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych wyróżnień. Większość bowiem werdyktów norweskiego komitetu, który zgodnie z wolą Alfreda Nobla nagrody przyznaje, miała charakter polityczny.
 • 2008-12-12 12:16 | moni08

  Re: Wojna o pokój

  Chyba chodzi o szwedzkiego wynazlazce...myslalam,ze to przypadkowy blad,ale po lekturze widze,ze autor brnie dalej...Naprawde "Polityce" to nie przystoi...
 • 2008-12-13 13:40 | joanna kopytowska

  Re: Wojna o pokój

  Zastanawiam się dlaczego nigdy nie rozważano przyznaniaPokojowego Nobla Janowi Pawłowi II, dla pokoju na świecie zrobił on ostatnio najwięcej bo nie tylko przyczynił się do powstania Solidarności a próbował jak mógł godzić wszystkich ze wszystkimi - zwaśnione religie, zwaśnione lub nie znające się nawzajem narody i ludzi, myślę wręcz że Pokojowy Nobel bardziej potrzebował Papieża niż Papież tej nagdody , on nadałby jej dużo wyższą rangę.
 • 2008-12-13 16:52 | Danuta

  Re: Pokojowy noblista , a bomby kasetowe ?

  Kraj, który nie podpisuje konwencji o zakazie używania i przechowywania bomb kasetowych, taki kraj poniża własnych obywateli. Jeżeli w takim kraju żyje noblista wyróżniony pokojową nagrodą Nobla , to można się spodziewać , że ten "sprawiedliwy" zaprotestuje przeciwko poniżaniu własnego narodu przez zdeprawowana administrację ? Okazuje się , że takie konwencje zakazujące używania bomb kasetowych zupełnie nie obchodzą lokalnego noblistę , którym jest Lech Wałęsa.
 • 2008-12-14 18:38 | qwe

  A pytałaś go o to?
 • 2008-12-15 19:16 | heh

  No właśnie, co za wstyd... Kto to puścił do druku?...