Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak to robią w Singapurze

(2)
Rozmowa z prof. Wiesławem L. Nowińskim, głównym naukowcem z Agencji do Spraw Nauki, Technologii i Badań A*STAR w Singapurze, twórcą atlasów mózgu
 • 2008-12-12 14:34 | Adaś

  Re: Jak to robią w Singapurze

  Świetny artykół, powinni go przeczytać wszyscy nasi "kapłani nauki" z szacownych uczelni i instytutów. Z treści wynika że nauka singapurska jest dynamiczna, w ciągłym ruchu, kipiąca pomysłami. Jest tak oczywiście na skutek znacznie większego finansowania ale także i odmiennego podejścia naukowców do swojej pracy i siebie samych. W Polsce wciąż przeważa pogłąd że naukę uprawiają mędrcy mieszkający w wieży z kości słoniowej, zazdrośnie strzegący swojej "autonomii" (czytaj nie rozliczani przez nikogo z prawdziwych efektów swojej pracy).
 • 2008-12-15 04:52 | frank drebin

  swietny artykul
  ponadto w Polsce nauka to sztuka dla sztuki, pieniadze sa beee, profesura tworzaca wobec siebie zastepy klakierow, czesto unikajaca konkurencji. wazniejsze jest rozlicznenie przeszlosci niz pracenie w przyszlosc.
  habilitacja do piachu