Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rewolucja jest kobietą

(8)
Prawdziwy przełom w literaturze kobiet, którego zwiastuny pojawiły się na początku lat 90., dokonał się dopiero dzisiaj. Dowodem ostatnie książki kilku pisarek.
 • 2008-12-14 15:42 | wladimirz

  Feminizm=sposób lansowania się i zarobkowania zawodowych feministek!;-)Takich jak Szczuka!!!

  Nawet pseudonaukę zwaną "gender studies" dla tego celu stworzyly;-)))))
 • 2008-12-14 16:48 | miodek

  Trudno się z Tobą nie zgodzić,mimo uroku osobistego wielu z tych pań.
 • 2008-12-14 17:07 | Grzegorz Spichał

  To tylko dwie pozycje zaczerpnięte z jednego miejsca w internecie – z interdyscyplinarnej Pracowni Pytań Granicznych funkcjonującej w ramach Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fakt, że tematyka gender znalazła tam swoje miejsce a nazwiska osób, które się problematyką zajmują też znaczą wystarcza za komentarz.

  Pod pierwszym adresem warto zajrzeć pod krótki wstęp: Dlaczego gender.
  (skopiuj - wklej)
  Adres pierwszy:
  --------
  http://www.graniczne.amu.edu.pl/PPGWiki/Wiki.jsp?page=KobietyRomantyczne1
  --------
  Adres drugi:
  --------
  http://www.graniczne.amu.edu.pl/PPGWiki/Wiki.jsp?page=Dyd20082009#section-Dyd20082009-GenderJakoPerspektywaKrytycznaWNauceCz_C4_99_C5_9B_C4_87IZesp_C3_B3_C5_82Wyk_C5_82adowc_C3_B3w
  --------
  Pozdrawiam serdecznie.
 • 2008-12-14 17:34 | joanna kopytowska

  Re: Rewolucja jest kobietą

  Dlaczego nie ma ani słowa o pisarstwie Zyty Rudzkiej ,która łaczy poetycki magiczny chciałoby się powiedzieć mickiewiczowski język wyrażający zmysłową miłość do świata , wiecznej natury i żarliwy niezwykle inteligentny bunt w stosunku do tego co zrobli z nim ludzie , to już nie jest nieufność , to oskarżenie o sklerozę myśli , serca i rozumu. To najlepsza współczesna polska pisarka a jej Ślicznotka doktora Józefa/ Mengele / przetłumaczona już na niemiecki , szwecki i holenderski jest warta Nobla. To lektura obowiązkowa o pięknej dziewczynce Żydówce , która tak urzekła doktora Mengele, że choć jej nie dotknął, bo Żyda dotknąć to była hańba, to pozwolił jej przeżyć robiąc na dziecku doświadczenia medyczne. Książka napisana na podstawie dokładnych studiów czasopisma Medycyna w Auchwitz. Arcydzieło bo czytana dosłownie jest dokumentem najwyższej próby , czytana w przenośni to oskarżenie o skarłowacenie i degeneację kultury europejskiej .
 • 2008-12-14 20:44 | jerzy

  Re: Rewolucja jest kobietą

  Sadze, ze kobiety i mezczyzni naleza do jednego gatunku - ludzkiego, ze istnieje tylko dobra i zla literatura, ze perspektywa widzenia swiata - miedzy innymi - zalezy od plci. Ale to przeciez zupelnie normalne, tak jak normalne sa roznice w anatomicznej budwie ciala kobiety i mezczyzny, jak ochytwiste sa roznice w systemie hormonalnym obu plci . Nienormalna natomiast jest gynofobia Strindberga, jego wizja zycia jako walki plci. Ale Strindberga tlumaczy fakt, ze byl schizofrenikiem. Sam, czujac sie ich ofiara, unieszczesliwil wiele oddanych mu kobiet. Widzenie prywatnej wojny plci Strindberga "od wewnatrz", roznilo sie od widzenia objektywnego. Ale o tym wstystkim taki wytrawny znawca literatury - a nie watpie i psychologii - jaka jest pani Kazimiera Szczuka , musi doskonale wiedzec. Jestem przekonany, ze pani Kazimiera Szczuka nie cierpi na spomniana przypadlosc. Po co wiec tyle zachodu, by szerzyc zgielk wojenny tam, gdzie nie ma zadnej wojny? Nasuwa sie jedyny wniosek, taki sam, do jakiego Kazimirz doszedl na wprost, bez zbednych p...dolow. Pozdrowienia.
 • 2008-12-15 00:08 | wladimirz

  Jak pokazal eksperyment Sokala wielu najglośniejszych filozofów (np.Derrida) to hochsztaplerzy, którzy sami, pisząc efektownie,nie wiedzą co(!!!)piszą;-))))
  W przypadku gender umysly mniejsze to i pomysly mniej kolorowe,ale hochsztaplerski styl uprawiania pseudonauki - ten sam;-)))))))))))))))))))
 • 2008-12-15 02:41 | Janek

  Re: "literaturę faktów" toworzą mutanty jak Rice czy Clinton ?

  Ta seria kobiet , czy może odmieńców , jak Albright, Rice, czy Clinton, tworzy "literaturę" polityczną na takim samym niskim poziomie jak ich "męscy" poprzednicy. Kobiety bywają tak samo plastyczne, bezwzględne i cyniczne jak ich odpowiednicy z płci przeciwnej. Jeżeli w polityce nie zrobiły przełomu, a raczej rozczarowały , to jako "literatki" należą do tego samego orwellowskiego stada. Czekamy na Godota.
 • 2008-12-15 14:43 | qurt

  Re: Rewolucja jest kobietą

  Jest rodzaju żeńskiego ponad wszelką wątpliwość.Któż inny jak nie rewolucyjne masy, które fizycznie czyniaąrewolucję ,mógłby być az tak głupi, by dać soba manipulować. Potem zostaje niechciane potomstwo owej rewolucji, które trzeba zjeść, jak żabę.