Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Turbulencje

(18)
Prezydent Kaczyński w ciągu ostatnich tygodni wetował kolejne, ważne dla rządu ustawy. Z przerwą na wyjazd do Azji.
 • 2008-12-16 13:12 | wojtalez

  WARCHOLSTWO:

  "Warchoł, ten znany nam historycznie, najczęściej sieje zamęt nie tyle dla naprawy Rzeczypospolitej, ile wskutek osobistej, chorej wizji świata,
  kłótliwości, braku szacunku dla innych osób, prawa, przekonań, uczciwości.
  Warchoł nie słucha innych, a jeśli słucha, to z pozycji zawsze lepiej wiedzącego."

  Moim zdaniem ta definicja pasuje idealnie do pewnego człowieczka mieszkającego pod adresem Krakowskie Przedmieście 46/48...
 • 2008-12-16 13:48 | M

  Re: Turbulencje

  Pani redaktor przecież ci reformatorzy są już od prawie 20 lat w Sejmie i teraz się obudzili do reform. A co robili do tej pory? Dla kogo są te i takie reformy. Pani redaktor cóż to za reformy których twarzą jest niejaki Bzdzikot .
 • 2008-12-16 15:32 | Greg

  Re: Turbulencje

  Jak widać, obszerny Pani i jakże głęboki tekst, nie doczekał się wielu komentarzy. Komentujący zwykle unikają odnoszenia się do tekstów bezdyskusyjnie racjonalnych, prawdziwych i głębokich. Po prostu, nic dodać, nic ująć.
  A teraz do meritum.
  Pani Janino! Czy naprawdę nie ma sposobu aby usunąć "najbardziej szkodliwe rodzeństwo III RP" - cytat za J. Żakowskim, od władzy i wpływów, nawet w sytuacji narastającego kryzysu, gdzie z każdą chwilą cena ich politycznego chciejstwa dramatycznie wzrasta? I jak to się dzieje, że społeczeństwo polskie reprezentują dwie, mieniące się prawicowymi partie, przecież aktualna reprezentacja sejmowa jest karykaturą rzeczywistych relacji w tym społeczeństwie?!
  I po trzecie, dlaczego w publicystyce, wciąż nazywa się PiS partią prawicową, podczas gdy jest to de facto ugrupowanie neo-bolszewickie, z głupawym szyldem anty-komunizmu wypisanym na czole, zgodnie z zasadą pana J.K., że nikt im nie powie, że czarne jesrt czarne a białe jest białe.
  Proszę zauważyć, że w PiS króluje takie podejściu a rebours do rzeczywistości od samego początku. Jak coś miało być tanio, to wyszło drogo, jak miała być moralna odnowa, to wyszła zgnilizna, jak miało być prawo dla wszystkich, to zostało bezprawie dla wybranych (vide roześmiana gęba Kurskiego w rozmowie nt. podłączenia się do kolumny CBA), itp. itd. w nieskończoność...
 • 2008-12-16 15:34 | podatnik

  Masz rację, twarz w dużej mierze określa czyny i możliwe powody działań. W tym wypadku twarz pana prezydenta i jego dorobek pozwalają nam sądzić, że jest on szkodnikiem, wrogiem nas wszystkich, bezmyślnym wykonawcą poleceń brata, który z kolei jest bezwolnym wykonawcą poleceń kościoła... A to już zdrada.
 • 2008-12-16 15:34 | Jakol

  Re: Turbulencje

  SLD MUSI być odpowiedzialne i pomóc Platformie tak jak platforma Pomogła przy planie Hausnera !!!!!!!!
 • 2008-12-16 15:38 | POLONIA-SAWA P-S

  Podpisuje sie dwoma rekami .....i nogami !
  Warcholskie Przedmieście 46/48....
  /szkoda Krakowa !/
  Salute
 • 2008-12-16 15:42 | Robert

  Re: Rośnie poparcie dla Platformy więc o co chodzi

  Gazeta Wyborcza podaje , że poparcie dla Platformy wynosi 60% i rośnie po każdym wecie prezydenta. Więc argument, że to działanie populisty jest kłamstwem, bo "publiczka" medialna jest zdecydowanie za Platformą. Przez lata transformacji w czasie rabunku Rzeczpospolitej kokietowano związki i dawano pomostówki aby rozładować 20% procentowe bezrobocie. Teraz zabiera się te wcześniej dawane przywileje, ale nie oddaje zrabowanych banków i fabryk ? Czy taki jest cel działania rządu w imieniu dobra RP ?
 • 2008-12-16 16:19 | Cubius

  Re: Turbulencje

  Nie jestem specjalista i znawca polskiej historii (a szkoda) i prosze mnie poprawic jesli sie myle, ale mielismy juz kiedys problem zwany 'veto' (liberum wtedy chyba bylo). Skonczylo sie nieciekawie. Oczywiscie sytuacja teraz inna, ale narzedzie znowu znalazlo sie w niewlasciwych rekach.
 • 2008-12-16 17:04 | Anro

  To nie Gazeta Wyborcz przeprowadza sondaże, a instytucje w tym wyspecjalizowane.Przywileje emerytalne pochodza z czasów PRL, a nie z okresów transformacji, lecz żaden rzad do tej pory ich nie zlikwidował. Po upadku PRL w Polsce było zaledwie kilka marnie działających banków, więc nie było czego rabować. Teraz mamy kilkadziesiąt banków, więc nie tylko że ich nie zrabowano, a zwielokrotniono ich ilość wprowadzając obcy kapitał na polski rynek. Czasami trzeba sie zastanowić nad wypisywanymi przez siebie bredniami. Dot. tekstu Roberta
 • 2008-12-16 17:44 | sagi

  Lewica czy kryptoliberałowie

  i tyle, SLD może pokazać teraz swoją liberalną twarz z tym, ze wtedy po co komu udawana lewica ?
 • 2008-12-16 19:17 | sagi

  Zmiana nazwy

  Stronnictwo Liberalno-Demokratyczne ?
 • 2008-12-16 20:36 | Zdzisław Pietrzak

  Re: Turbulencje

  Coś chyba w tym artykule się Pani pokręciło. Fatalne przygotowenie ustaw przezx PO, celowe opóznianie ustawy o emeryturach, bardzio chłodny stosunek Tuska do SLD i Pani się lituje nad nieudacznikami z platformy, która sama sobie jest winna. O jakim planie awaryjnym wspomina pani, jak PO nie ma dobrego planu podstawowego.
  Nie tędy droga p. redaktor.
 • 2008-12-17 01:06 | roy

  Przydałby się tu człowiek z charakterem Marszałka Józefa Pilsudskiego. Braci z ważniejszymi poplecznikami i może Napieralskiego, bo to wichrzyciel, zamknąłby w jakiejś nowej Berezie. Nieudacznicy z kryptolewicy mieliby, po latach, na kogo pluć, ale kraj miałby sznsę rozwoju, jak to sieędziało w dwudziestoleciu międzywojennym. W miejsce tych marzęń mamy słabaądemokrackję i miękkich polityków pośród rozsadnych, a bardzo dzielnych lecz - jak słusznie zauważył p. Lech Wałęsa- sprawdzających się tylko w destrukcji.
 • 2008-12-17 01:12 | dexter

  Jednak Krakowskie Przedmieście, bo dłużej klasztora niżprzeora.
 • 2008-12-17 07:02 | EMMA

  Re: Turbulencje

  Nie rozrywalabym szat, z powodu WETA, to taki urok tego prezydenta, ktory jest rownoczesnie szefem gabinetu cieni opozycji i czescia mozgu swojego brata blizniaka. Nawet w tym przypadku ''pomostowek'', mozna znalezc DOBRO,jesli sie chce. To p. prezydent, ze ZWIAZKAMI, podpisujac WETO, przyczynil sie do zburzenia jeszcze jednego reliktu komunizmu. Wygasaja pomostowki, dzieki niemu,nie klanialabym sie w pas LEWICY, bo to odbicie lustrzane prezydenta i jego palacykow. Do powaznych spraw POLSKI i POLAKOW, TAK PODCHODZA, JAK P. NR1, DO PODPISANIA TRAKTATU LIZBONSKIEGO. Mam wrazenie, ze rzad sobie poradzi. Wielka szkoda, ze nie prowadzi sie w TVP, PR, prasie- EDUKACJI OBYWATELSKIEJ,bo to wlasnie jest przyczyna, ze ciagle pokutuje w narodzie SOCALISTYCZNE MYSLENIE.
 • 2008-12-17 08:57 | ALBERT

  Re: Turbulencje

  Bardzo dobrze, że Prezydent zawetował ustawę dot. pomostówek , ponieważ była
  niedokładna , jedni by mieli prawo do emerytur pomostowych inni nie,
  zanim PO , wprowadziła swoje ograniczenia, do emerytur pomostowych mieli prawo wszyscy. Zatem niech wymyślą coś lepszego (...) bardziej sprawiedliwego.
  Prezydent jasno określił , dlaczego zawetował ustawę.
  ALBO NIECH JĄ MAJĄ WSZYSCY ,ALBO NIKT.
 • 2008-12-17 20:12 | Chris

  Pan Pilsudski mial charakter upartego Litwina. Konswkwencje jego rzadow sa widoczne nawet dzisiaj. Szpetota zniszczonych wojna Polskich miast i brak szacunku dla zasad demokracji parlamentarnej. Jesli chodzi o tekst komentarza: Polskie spoleczenstwo jest umiarkowanie prawicowo-konserwatywne. W kwestich gospodarczych samolubne (podobnie jak inne narody). Podzial istniejacy w obecnym Sejmie jest podzialem, w mojej opini, permanentnym. Wojna na lini PiS-PO to wyrafinowana zagrywka majaca na celu marginalizacje PZPR-owskiej lewicy.
 • 2008-12-17 21:56 | joanna kopytowska

  Re: Turbulencje

  To co się dzieje teraz w polskiej politycy to warcholstwo, niestety mamy pecha że czas jest przeciwko nam, nadchodzi kryzys i na reformy nawet najsłuszniejsze zaraz nie będzie pieniędzy, ktoś kiedyś powiedział że demokracja to okropny system polityczny ale nikt dotąd nie wymyślił nic lepszego, więc pozostaje nam czekać i cierpieć dopóki nie wyklarują się w Polsce 2 , 3 silnie spolaryzowane partie lub silny ośrodek prezydencki a la Francja lub USA i polityka się w Polsce ucywilizuje, na szczęście mamy Unię i ona wymusza na nas metodą kija i marchewki w miarę racjonalne decyzje uwzględniające interesy ogółu a nie zdewiowanych jednostek lub ambitnych grup nacisku